Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.08.2019, 23:52   #1
Roxxc
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.08.2019
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Roxxc ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pomoc za pocetnika :)

Pozdrav dobri ljudi,evo par dana gledam da kupim neku klavijaturu da pocnem malo da sviram.
Prije 10-12 godina sam svirao harmoniku(zavrsio osnovnu), ali mi je uvijek bila zelja da sviram klavijaturu, ali nisam mogao da priustim nesto.
Sada mogu, ali za pocetak bi zelio nesto "slabije", ne mora to imati neki super ton, koristio bi je kao kucnu varijantu, eventualno za ekipu nesto odsvirati.

Cijena, pa da je polovna otprilike nekih 200-250 Eura, mozda zvuci glupo ali da ima neki usb prikljucak, ili SD card citac, jer bi volio da ubacim neke ritmove.
Nasao sam par njih pa mozda da olaksam posao vama koji mi zele pomoci;
npr;
CASIO LK 300
Yamaha PSR 403
Yamaha psr 413
Ili ako ima neki KORG u tom rangu
Znaci bitno mi je nesto jeftinije za pocetak dok ne skontam kako to sve funkcionise jer u zivotu sam samo svirao klavijaturu bez da koristim ijednu funkciju (kod kolege), naravno kasnije bi uzeo nesto "bolje" kad bi dobio prakse

Hvala i nadam se da ce neko uspjeti da pomogne, zahtjevi su mozda bezveze ali eto
Roxxc je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2019, 01:34   #2
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da ovakvih slicnih tema vec imas na forumu pa malo potrazi. Uglavnom za neko osnovno ucenje, note - akordi ce ti posluziti bilo koja klavijatura. Ali ako je mislis koristiti kao aranzer, onda za ove novce o kolima pricas mislim da neces naci nista. Ovi PSR-i imaju USB, ali ne mozes na njih ucitavat ritmove. Taj USB sluzi za ucitavanje audio sadrzaja (midi fajl).. A i sto se tice da savladas neke funkcije, nece ti bit bas od koristi posto ove koje si nabrojao pa nemaju gotovo nikakve funkcije. Ovdje govorimo o igrackama (bez namjere da te uvrijedim)

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tihotyros za ovaj koristan post:
Roxxc (05.08.2019)
Star 05.08.2019, 01:39   #3
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Triton LE koji ja imam je kostao 250e (ja ga dobio za 200e u zameni), polovan naravno. Mogu bez problema da na njemu sviram bass-kontru, ili solo DX11 stil. Ne bih rekao da nema, naravno ne bas ogroman izbor svega i svacega ali moze se ubrati. Ne planiram da menjam klavijaturu skorije.

Evo kako na TR ima dobro namesten set za bass-kontru, kao neki Kronos zvuci (bar tako kazu ljudi koji su svirali Kronos, ja nisam ). TR jest noviji i bolji od LE ali mislim da se isto moze uraditi za LE.

https://www.youtube.com/watch?v=6YyYfnzvBv0

Promijenjeno od kem (05.08.2019 u 01:40 sati)
kem je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kem za ovaj koristan post:
Roxxc (05.08.2019)
Star 05.08.2019, 01:44   #4
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slazem se @kem. Za te novce se moze kupiti Triton LE s kojim se moze svirati svasta i koji je solidan instrument. Ali aranzer koji ima neke bitne funkcije i da moze ucitavat ritmove ili semplove mislim da nema nista specijalno. Mozda neki Korg PA50 (neznam sad koliko se krecu cijene njega npr)

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tihotyros za ovaj koristan post:
kem (05.08.2019)
Star 05.08.2019, 01:57   #5
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tihotyros to ste sasvim u pravu jer sam ja jos krajem 2018. cini mi se bas pravio ovde slicnu temu o kupovini klavijature u ovom cenovnom rangu. Najbolje sto se aranzera tice sto sam mogao da nadjem (a tad sam jedno mesec dana cini mi se svakih par sati trazio po internetu) to je bilo 2-3 komada PA50 a nijedan nije bio duze na oglasima od nedelju dana jer je prodat, ma ni nedelju kroz 3-4 dana to je bilo rasprodato.


Jedini aranzeri koji se mogu cesto videti za te pare su Korg i3, is50(b) i nailazio sam par puta na Yamahu V50 koja bi trebala da nudi sve sto DX11 ima. Mada su meni ovde na forumu da ne pomisljam na kupovinu tih korgovih starih klavijatura jer je to uuuveliko u proslom veku.

Ja nekad ako mi treba ritam imam kompjuter do klavijature pa pustim sa njega ili sa telefona, jesi mozda razmisljao o tome @Roxxc ? Ionako ti treba za kucne svirke i zezanje samo. Evo pronasao sam neki oglas isto za LE kog ja imam (samo je moj crni i prodavac je to bas naglasio mada ne znam jel ima neke razlike) ovaj je u Novom Pazaru (nemam veze sa oglasom), sad ne znam gde si ti ali pogledaj u svom gradu sta ima i gde ima.

https://www.kupujemprodajem.com/Muzi...4854-oglas.htm
kem je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2019, 13:51   #6
Roxxc
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.08.2019
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Roxxc ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Vam na odgovorima !
Ovako, ja sam totalni laik sto se klavijature tice u sustini, i ne poznajem neke funkcije, nemojte se uvrijediti ili nesto s ovim sto cu da kazem
Midi fajl u sustini znaci muzika/matrica ili ? Jer sto se ritma tice siguran sam da se i oni koji su vec fabricki tu mogu solidno iskoristiti.
E sad, da li sam se zbunio ili ne..
@Tihotyros vec sam dosta postovao pregledao, uglavnom svi preporucuju PA 50 ili SD verziju, svidja mi se naravno.
I uopste me nisi uvrijedio, vi ste ovdje uglavnom profi, ja ne znam da li cu da budem profi, ali zelio bi jednostavno da ponekad dusu odmorim svirajuci
Jedan od "problema" je takodje, ja zivim u Njemackoj (Sad ce neko reci imas pare uzmi tyros haha), to nije problem, moze nesto da se uzme, ali eto za pocetak bi neku jeftiniju varijantu, a i uostalom zafrkano je da nadjem kod Svabe ista sto kod nas se koristi, jer Svabo to uglavnom kupuje djeci i onda prodaju kad djeca vise nece da sviraju

Edit: I da, uopsteno je zeznuto da se nadje neka klavijatura ovdje (polovna naravno), kao sto rekoh, uglavnom bas svi prodaju te igracke...
Dodato:
Evo recimo za 80 eura mogu da uzmem solidnu polovnu psr e 403..

A za 100 psr e413.. Ne znam, sta vi mislite o tome?
Citao sam za PA50, i koliko sam skontao na balkanu kosta oko 250 eura, a vamo gdje sam ja, nema je, ima u nekim djelovima njemacke i kosta oko 350-450, a pa50SD jos vise, i do 600 eura...
Dodato:
Tj, ako cu vec da dajem 600, pa dao bi onda jos vise i kupio nesto jos "bolje" ..

Promijenjeno od Roxxc (05.08.2019 u 14:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Roxxc je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2019, 22:17   #7
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jucer sam u jednom drugom postu pisao kako sam ja krenuo uciti svirati i kupio sam tada najbolju klavijaturu koju sam si u tom trenutku mogao priustiti. I to bi savjetovao svakome, jer vec ce te i to sto uzivas u necemu dobrome sti si si priustio da ne kazem tjerati da ucis i napredujes. Kupis nesto sto ne valja pa onda ne mizes s tim ovo, pa ne mozes ono, ne mozes nista.. pa onda sve skupa to sve ide teze. Pa izgubis volju jer te vec nazivcira sto ti kla ijatura nesto ne moze. Zsto ja bi svakome savjetuje da prema svojim mogucnostima kupi najbolje sto moze.
Nije problem sto nesto neznas, nisam znao ni ja. MIDI = karaoke, da, ajmo rec matrica koju samo pustis.. neki i to rade, a sad pitanje je dali zelis uciti svirati ili pustati nesto na player..
Kad kupujes synt imas dvije vrste:
Solo = workstation - mozes svirati sto kaze kem, bas, kontru, sloirat, klavirski i sl.. mozes mjenjat boje = instrumente, ali nemas ritmove..
I druga kategorija aranzer = imas ritmove i mozes svirati kao one man band.
Pa prvo odluci sto zelis i pazi pri odabiru.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2019, 00:07   #8
Roxxc
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.08.2019
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Roxxc ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E hvala ti puno... Pa ne znam, vjerovatno aranzer neki, ali za pocetak i nije toliko bitno, mozda kasnije neki korg aranzer ili yamaha naleti
sto se midi tice imam osjecaj da bi mi mogli pomoci midi fajlovi na pocetku, naravno ne zelim da pustam na playeru, to mogu da donesem usb zvucnik i isto uradim, zelim da sviram naravno
Evo upravo sam mogao da kupim roland exr-5s, ali eto kao prodao ga je...
Tesko mi je naci bilo sta, cak ni PA50 ni PA500 ne mogu da nadjem u svojoj blizini, uglavnom morao bi da vozim 300 i vise km po nesto bolje.
Pa imam neki malu listu ako bi mogao da mi pomognes pri odabiru, naravno kao sto rekoh, bitno mi je da mogu ubaciti par midi fajlova, i mozda ritmove, doduse najveca bi prednost bila USB prikljucak, ali sta je tu je, i ne, ne bi se ljutio ako nesto sto mi predlozis ne ispuni moja ocekivanja, kao sto rekoh, kasnije bi prodao ovu sto kupim i kupio nesto bolje.. pa evo
CASIO LK300
Yamaha PSR 403 ili 413
Yamaha psr e443 ili 463
KORG EXR5-s
Korg ek-50
Yamaha psr s500 (ali fazon je sto ovoj nije sve u redu sa displejem, tj sa desne strane su se pojavile linije.. )
A ima i PSR s550, ali izgleda bas ocuvano.. za 250 eura, sta mislis?
Hvala u svakom slucaju

Promijenjeno od Roxxc (06.08.2019 u 00:10 sati)
Roxxc je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2019, 01:32   #9
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidi, tesko je reći i dati ti savjet i vjv nitko drugi ni ne komentira zbog toga jer reći nekome kupi to i to, a recimo znam u startu da nećeš bit zadovoljan s nijednom od tih nabrojanih. Opet ti kažem to su igračke pa doslovno skoro nisu ni za puštanje midi fajlova (iz razloga što nemaju velik display na kojem mogu prikazivat text, pa ga čak ni ne prikazuju i sl..), znači nećeš bit zadovoljan. Učitavanje ritmova i sl isto zaboravi jer nemože to nijedna od ovih.
To je kao da tražiš Porsche, ali želiš ga platit kao Golfa. Nažalost nema.
A ako baš moramo birati od ovih koje si nabrojao onda bi ja stavio izbor izmedju Yamahe PSR e463 i Korga EK 50, samo zbog toga jer su novi.


Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tihotyros za ovaj koristan post:
Roxxc (06.08.2019)
Star 06.08.2019, 15:45   #10
Roxxc
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.08.2019
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Roxxc ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Potpuno razumijem i prihvatam, samo eto, sto postoji ta mogucnost da nesto kupim i da kroz neko vrijeme zaboravim na to sve, zbog posla itd.
Gledao sam i ove skuplje, bas su skupe, ne znam sta je ovo ovdje, vjerovatno sto malo ljudi svira pa ne prodaje, pogotovo Svabe, sto je steta za mene hehe
Mislim da je ova PSR s550 skoro nova takodje, il ije to ovo SD izdanje, jer ima te funkcije za USB dok klasicna s550 nema.
Probat cu nesto naci, hvala u svakom slucaju.
Sve je to polovno, pa ne bi dao vise od 300 eura za nesto polovno.
Dok recimo nova PSR 670 kosta oko 600-700 eura, a vjerovatno nije ni ona nesto "profesionalnije" ..
Dodato:
Ima li onda nesto do nekih 500 eura?

Promijenjeno od Roxxc (06.08.2019 u 15:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Roxxc je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije