Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.11.2013, 17:08   #1
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland, ali koji?

Pozdrav,
Več godinama sviram Roland G serije, u početku G 800, a sada več 7 godina G 1000, i posebno sam zadovoljan s njime. Ali ovaj G 1000 mi pravi probleme i kvari se zadnje godine. Odlučio sam da uzmem drugi sasvim novu kljavu Roland, ali ne znam tačno koji, još tražim informacije, probavam te jednu i drugu, ali odluka biće težka. Roland G 1000 ima 4 izlaza na mixetu pa mogu da bas, bubanj, i drugo posebno da vežem i mixam na mixeti što mi daje za moje pojmove odličan zvuk, za zabavnu muziku. i publika je uvjek oduševljena. Ista ta četiri izlaza bi želeo imati na neki novi Roland kljavi, a ne znam da li takva postoji. Gledao sam Roland BK 9 i čini mi se da nema. a voleo bi i vokoder. Možda ko od Vas poštovani članovi ovog foruma, ima neku ideju, a ako nema takav Roland, možda koja ima yamaha Tyros možda?
Puno pozdrava.
megane je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2013, 17:16   #2
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda bi ti dobro odgovarao E80
svirac007 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio svirac007 za ovaj koristan post:
megane (12.11.2013)
Star 11.11.2013, 17:54   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Naravno da ce biti odusevljena aranzerskim delom bilo kog Rolanda, jer.....Da ne ponavljam(o) vise istu pricu dugo vremena....Sto se tice kog Rolanda, ako hoces da ga koristis dugo vremena, da ti se ne kvari, a i da radi bolje od bilo koje druge klavijature bez izuzetaka sto se tice aranzera, definitivno Roland G70 ili Roland E80 i nijedan vise....To su po mom misljenju, a i ostalih ljudi sigurno 2 klavijaure koje su trenutno najbolje i najkvalitetnije od Rolanda koje je ikad izbacio....Sa 2xSRX prosirenjima za ove klavijature, zvuce veruj mi kao ni jedna druga, a to ces videti samo ako ih cujes uzivo, i definitvno ih nikad neces promeniti bilo koju od ove 2 da uzmes....E80 je samo noviji i ima 5 oktava, a G70 po meni bolje izradjen sa kvalitetnijim materijalom i nekako deluje profesionalniji i sa 6.5 oktava, ali sto se tice zvuka, bices odusevljen i jednim i drugim....E80 je noviji i ima cini mi se svaki MFX posebno za svaki kanal, tako da moze svasta da se sredi i plus prosirenja za drum i uz neku solo klavijaturu, veruj mi niko ne moze da im parira i opet kazem, bez izuzetaka....Sto se tice izlaznih kanala/ulaznih, daleko vise od G1000 ih imaju ove 2 klavijature i plus Vocoder na obe klavijature....Evo dole slika od G70 cisto da vidis izlaze koje ima, a ima ih na pretek....Ovo je moja preporuka i sigurno neces zazaliti ni sa jednom od te 2 klavijature, a to ces videti kad ih cujes uzivo.... Pozdrav

__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
megane (12.11.2013)
Star 11.11.2013, 21:02   #4
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidi, prvo moras da kazes koliko para bi ti najvise dao, pa onda mozes da cujes preporuke. Prvo kazes Roland, a posle mozda Yamaha Tyros!? VOKODER i VOKALIST SU DVE RAZLICITE STVARI(nevicem da ne bude zabune, samo naglasavam ) Izdvajanje individualnih kanala je nekada bilo dobro doslo, ali na novijim spravama gde svaki kanal ima svoj EQ, efekte i sta sve vec ne je NEPOTREBNO! Za zabavnu muziku je Yamaha broj jedan, a mogucnosti su razne, od S900, s910, Tyors2,3,4, sada vec i 5... Sve ove Yamahe koje sam naveo imaju vokalist, ali ti savetujem da njega uzmes zasebno jer ovi na klavama su veoma ograniceni za editovanje. Na Tyros2,3 i 4 je dosta dobar, ali opet ni blizu jednog TC helicon voice live 2 kojeg mozes polovnog naci za 400 eura.
velja87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio velja87 za ovaj koristan post:
megane (12.11.2013)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije