Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.08.2013, 00:20   #11
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Velicina roma kod BK5 je oko 130Mb a kod GW8E 256Mb.Ove podatke znam iz iskustva!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2013, 01:34   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

BK5 ima Sound Chip od 128MB, a GW8 od 256MB sampling materijala. Sound Chip kod BK5 je isti koji je Roland iskoristio i kod Sonic Cella prije par godina naravno, sada sa preradjenim Sound Programima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2013, 03:09   #13
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

GW 8,sjajan instrument ali sam ja presao na BK-5 i imam bolji ton na njemu bez obzira sto ima manje Rom memorije kao sto to vi kazete.Ukusi su razliciti i o tome ne treba diskutovati.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2013, 13:37   #14
worga
Početnik forumacije!
 
worga's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.07.2007
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 24
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 63
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7,Roland Fantom X-6,Roland FR-3x,Siwa&Figli COBRA Special
Interesi: Previše je toga da bih ovde sve rekao... :-)
worga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Ako dozvolite...GW-8 i BK-5 uopšte ne pripadaju istoj kategoriji.BK-5 je MNOGO bolji od GW-8 i po pitanju reprodukcije MP-3,wav i svega ostalog a o aranžeru i "izlazu" tj kvalitetu same reprodukcije da i ne govorimo.a sve ostale informacije,slobodno pitajte,pišite...itd.
worga je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2013, 22:01   #15
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo na zalost ne moze biti istina jer sam imao priliku da detaljno uporedjujem pomenute masine na ozvucenju.Kazem,na zalost,jer sam ovo iskustvo platio 50-tak eura i na kraju prodao BK5.Roland GW8 u stanju mirovanja proizvodi "prirodan" shum dok kod BK5 to nije slucaj(cini se da se cuje prigusen zvuk "avionskog motora").Ovo se ne cuje na zvucnicima niti prilikom snimanja u samoj klavijaturi,vec samo na ozvucenju.
U aranzerskom delu tek nema sta da se poredi,jer ne samo sto je GW8 bogatiji bojama nego je i zvuk cistiji i daleko precizniji nego kod BK5 i bez upotrebe ekvilajzera,dok kod BK5 morate obilato da koristite sve "pogodnosti" koje pruza i opet necete dobiti kvalitet kakav ima GW8,da ne zaboravim,opet i na moju i na vasu zalost iz gore navedenih razloga.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2013, 22:11   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj "priguseni zvuk avionskog motora" kod BK5 se da ukloniti jednostavnom upotrebom DI-Boxova, to je najmanji problem jer se radi o uobicajenom Loopu mase (uzemljenja). Sto se tice razlike u kvalitetu koju pominjes, ona je evidentna i ne moze je niko osporiti. Jednostavno se vrlo dobro cuje dva puta veci ROM. To je i te kako primjetno. Ne treba mnogo filozofije, isti proizvodjac je u GW8 ubacio dvostruko veci Sound Chip, sto znaci sa vise samplova, sa duzim samplovima, pa i sa kvalitetnijim samplovima i rezultat svega toga je naravno, dosta kvalitetniji ukupni sound. Mozda BK5 ima svojih drugih kvaliteta, odnosno osobina i speifikacija, koje su bolje izvedene nego kod GW8 ali sound... tu zaista nema sta da se diskutuje.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2013, 23:29   #17
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zamislite kada bi ja morao da slusam taj zvuk motora kada sviram na BK-5.Pa ja bi verovatno poludeo.Taj problem o kome @Boban010 prica kod mene se ne javlja.Ne znam zasto se to culo na njegovom primerku Rolanda BK-5.
Moje misljenje je da je GW-8 odlican instrument,ali komocija koju pruza BK-5 u odnosu na GW-8 je neuporediva.Da napomenem da sam svirao skoro 4 godine na GW-8 tako da ne bude zabune da pisem nesto napamet i da sam pristrasan.
GW-8 ima vise boja veci ROM to je tacno ali ne i presudno za nas posao.Niko od nas ne koristi vise od 20-30 boja tako da je to po meni nebitna stvar.
Druga stvar ono sto je napisao @Worga je potpuno tacno.BK 5 uz samo malo truda i znanja zvuci mnogo konkretnije od samog GW-8.
Kod GW-8 modela dok sam ga imao trebalo mi je mnogo vise truda i mnogo vise pomoci oko sredjivanja samih stylova.@Boban010 zna celu moju pricu i puno mi je pomogao oko te klavijature.
Ja ne znam razlog zbog kojeg Boban ima toliki anemozitet prema BK-5,ali to je vec njegova stvar.U mnogo tema smo se slozili na ovom forumu ali po pitanju rolanda BK-5 se ocigledno nikada necemo saglasiti.Naravno,to nije razlog da mi i dalje ostanemo dobri drugari kao sto smo i sada.

Slusao sam onaj jedan demo koji je Boban postavio,jedini koji je radio na BK-5 i moje zapazanje je da je Boban skoro preslikao ton koji vec ima na GW-8.Hocu da kazem da svako tezi nekom svom tonu i ukusu i o tome ne treba diskutovati.
RezimeK-5 je neuporedivo kvalitetniji i ozbiljniji instrument u odnosu na Odlican GW-8

PS: na zalost na nasem trzistu nisu kotirani ni jedan ni drugi dobro i ne nalaze se na onom mestu koje zasluzuju.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2013, 00:02   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako vec i napisah:
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Mozda BK5 ima svojih drugih kvaliteta, odnosno osobina i speifikacija, koje su bolje izvedene nego kod GW8 ali sound... tu zaista nema sta da se diskutuje.
I zaista nema potrebe diskutovati o soundu jer bar u ovom slucaju, je sve jasno i nema dvoumljenja. Isti proizvodjac, isti DA konverteri, isti DSP Effect Chip, dva puta veci ROM. Nema ni smisla porediti te instrumente po pitanju raznovrsnosti i sound kvalitetu. Naklonost nekom instrumentu koja proizilazi iz eventualno lakseg prilaza raznim funkcijama ili bar laksem ili logicnijem po shvatanju pojedinca, pa mozda i polozaj komandi ili display ili... ili... to je naravno potpuno opravdano i stvar je tog pojedinca. Ni tu nema mjesta za posebnu diskusiju. Nekom odgovara ovako, nekome onako, sve je relativno ama nisu relativni brojevi, odnosno specifikacije, koje nam pokazuju cinjenicno stanje stvari i to se treba ispostovati.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2013, 00:17   #19
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=nesaband;255339]........Naravno,to nije razlog da mi i dalje ostanemo dobri drugari kao sto smo i sada........

Da ne bude zabune,ja i Boban smo dobri drugari ali sam ja ispustio jednu rec pa cu se ispraviti.

"Naravno to nije razlog da mi i dalje neostanemo dobri drugari kao sto to i jesmo".

izvinjavam se ako je neko ove reci protumacio na drugi nacin.Ja i Boban smo odlicni drugari.

A klavijatura u tom drugarstvu je nebitna stvar.Nek svira ko sta voli kome sta odgovara.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2013, 01:07   #20
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Nesaband
Naravno da smo i dalje drugari i da nema nikakvih problema sto iskazujes svoje misljenje.
Hocu samo da kazem da si prevideo jednu vrlo vaznu cinjenicu,da sam ja obe klavijature posedovao u isto vreme i direktno poredio na ozvucenju.O tome koliko imam ukusa ili nemam i koliko znam a koliko ne znam, svako moze da poslusa u mojim demo snimcima i na osnovu toga zakljuci sta i kako...
Zvuk o kome sam pisao je vrlo tih ali meni dovoljno iritantan da u startu iskljucuje ovu spravu iz bilo kakvog poredjenja a mnogo je bitno da tog istog zvuka na GW8 nema.Ovde je kolega Tranzit u pravu,rec je o losem uzemljenju i da se lako ispraviti ali ja o tome i ne zelim da razmisljam jer takvu prepreku ne moram da premoscujem na svojoj GW8.
Da bi ja BK5 tretirao kao ozbiljniju klavijaturu,morao bi Roland da da' nesto "revolucionarno" kao sto je to ucinio i kod GW8 sa operativnim sistemom 2.0, a dotle,uopste ne dolazi u obzir razmatranje o BK5 kao jednoj od mogucih solucija za kupovinu.
Pisao sam dovoljno u mnogim drugim temama zasto smatram da je BK5 jedan u nizu od Rolandovih promasaja a ne zelim da me kolege mrze zbog toga,jer to je ipak samo moje misljenje koje je naravno podlozno promeni ukoliko se desi neki novi momenat u njegovom daljem razvoju.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije