Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.06.2016, 21:09   #661
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad mi je jasno u stvari sta tebe muci Bobane.

To sto ti zelis ja mislim da nefunkcionise ni na jednom aranzeru.Sto se tice namenskih ritmova uvek postoji mogucnost da stavis forspile ili bilo sta u 4 intra i to jos bas ako ti nije dovoljno mozes jos cetri intra da stavis u ako uhvatis septakord jos cetiri razlicite melodije,recimo neki solo ili bilo sta drugo.

To ti je moj savet a fill koristi za nesto trece bilo sta ti volja ali za forspile tesko da ces moci da ih uklopis i fill.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2016, 03:49   #662
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@worga
Ne znam ko se kako i koliko bori ali jedini koji ovde stvarno pomaze je kolega Morison.Eto poziva za tebe i Marka da se aktivnije ukljucite u resavanje problema i pomoc kolegama na sajtu.Ja sam fakticki samo molio za vise paznje i razumevanja za probleme koje mi imamo ovde.Poredjenje sa Pavkovicem je cista metafora i nema nikakvu drugu svrhu.
Jos uvek imam svoj GW8 pa na njemu sviram inace bi bio jos nezadovoljniji jer je E-A7 znatno skuplja masina a sest meseci posle izlaska na trziste jos uvek nema taj stepen stabilnosti.Narocito ne bi voleo da izvisimo kao sto je to slucaj bio sa BK-9 i dodatnim bojama.Sto se mene tice idemo dalje,da vidimo sta ce Veliki gazda reci sa novim O.S.-om pa kome se svidja nek izvoli a kome ne,sretan put!
@nesaband
Bata Nele ne zebavkaj,intro je samo polovicno resenje,procitaj drugi deo mog posta.Sve to mora da bude precizno u tacku a ne kako mu se cefne "ocu pikim,necu pikim"!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2016, 08:06   #663
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
...Cak ne mora ni to,imas kompleksan prelaz i vazan ti je svaki takt a on ti pojede pola prelaza pa pevac ne zna kada da upadne ili bude primoran da proguta prve slogove..
Aranzer je to Boki....ni ljudi nisu savrseni a kamoli aranzeri.Ulazis bas u "sitna crevca".....Razumem ja tvoje zelje da sve dovedes do savrsenstva u svojoj svirci,to je stvarno lepo da postoje takvi muzicari kao sto si ti.Ti si vrhunski poznavalac rada na aranzeru.Na zalost tvoj trud i tvoje umece retko ko zna da ceni zato ti predlazem da se malo opustis i uzivas u svom znanju a pevaci ko pevaci....oni ce da pogrese i kad je sve savrseno jer njih taj deo tvog truda uopste neinteresuje.Oni su sasvim druga kategorija od muzicara.Seti se samo koliko puta te je neki pevac prekinuo u izvodjenju neke tvoje improvizacije na harmonici ili klavijaturi jer ga mrzi da ceka da ti zavrsis,ili te je prekinuo kada si hteo da odsviras forspil dva puta.

Mozda bi trebalo njih poslati u Japan da im japanci poprave te "bagove".

To sto ti klavijatura neki put ne pamti isti style u razlicitim performansima sa razlicitim tempom meni se nije desavalo dok sam imao jedan primerak
E-A7 kod sebe na sredjivanju setova za nju.Ako je to tako onda to stvarno treba ispraviti nekim narednim OS.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2016, 09:59   #664
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolege Worga i Marko su takodje puno angazovani oko rada na aranzeru (ali i na pojedinim drugim instrumentima), to sto nisu vise prisutni na ovom forumu ne znaci da nisu vredni.
Sve bagove i zamerke smo preneli Rolandu, sve ono sto prijavite se pobrinem da stigne gde treba. Zato sam i napravio temu gde se mogu prijavljivati primeceni bagovi.
Nadam se da ce uspeti da otklone sve nedostatke, samo je potrebno malo strpljenja.
Razlog sto sam i sam smanjio pisanje (mada sam svakodnevno prisutan na forumu) jeste upravo taj sto se tema raspline na neko (najblaze receno) caskanje za koje ja nemam puno vremena. Kada se pojavi konkretno pitanje koje mogu da pomognem - ja odgovorim. Kada se pojavi prijava za bug, ja to moram da testiram i na svom EA7 da dokazem kako bih Rolandu prezentovao bug. Svaki dokazan bug je zaveden i prijavljen tamo gde treba. Ali ja to ne napisem na forumu pa se mozda cini da sam manje aktivan.
Zato molim, koristite sledecu temu za prijavljivanje bugova:
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz4AKP7Y6Bj
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
worga (02.06.2016)
Star 02.06.2016, 19:34   #665
worga
Početnik forumacije!
 
worga's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.07.2007
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 24
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 63
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7,Roland Fantom X-6,Roland FR-3x,Siwa&Figli COBRA Special
Interesi: Previše je toga da bih ovde sve rekao... :-)
worga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Deki.Želeo sam da započnem objašnjenje da već skoro punih 15 godina radim na virtualnim harmonikama,pokušajima aranžera(napokon uspelim)i da ste poslednjih godina ti i Marko više aktivni od mene iz više razloga koje ovde ne bih navodio.Hvala Neši i svim dobronamernim ljudima na forumu.Bobanu samo želim da pronađe svoj mir i zadovoljstvo u muziciranju na E-A7 jer iz gore izgovorenih reči(optužbi) na moj račun,vidim da mu itekako nedostaje.Posle ovakvih uvreda,sigurno me neko vreme neće biti na forumu.
worga je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, worga, za koristan post:
Boban010 (03.06.2016), gorangica (03.06.2016)
Star 03.06.2016, 14:05   #666
gorangica
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2015
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gorangica ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Cool evo i od mene malo snimaka...nadam se da ce jos neko da postavi neki demo

https://soundcloud.com/goran-gica/pr...nd-ea7-begince

https://soundcloud.com/goran-gica/proba-kolo-ea7

gorangica je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2016, 16:16   #667
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bravo Gorane
mikimiki je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mikimiki za ovaj koristan post:
gorangica (03.06.2016)
Star 03.06.2016, 16:31   #668
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

meni je dalje los bubanj...harmonikice ok ali ovaj bubanj mi ne deluje iskoristljivo bar za moje krajeve..

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2016, 17:39   #669
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@gorangica
Bata Gile,napravi svoju demo stranicu ovde u Demo sekciji pa tamo ubacuj svoje demo snimke.Ja bi rado hteo da cujem sta imas da kazes svirajuci E-A7!
p.s.Onaj ritam sto si postavljao na youtube mi se vise svidja od ova dva.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2016, 19:49   #670
gorangica
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2015
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gorangica ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala ti sto si mi otvorio oci, znaci ipak je zabranjeno postavljanje snimakai bilo kakvo diskutovanje ako to nekom ne prija...onda odoh ja iz grupe, a ti isto postavi neki tvoj snimak da cujemo posto si najglasniji ovde


POZZ SVIMA otiso sam

Promijenjeno od Dell (04.06.2016 u 02:15 sati)
gorangica je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije