Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.02.2012, 14:04   #11
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mozes ti da kazes da su gluposti ali to su cene servisera u srbiji.
Ja mogu da uradim za 30 eu ali vizuelno nije kao original.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2012, 09:56   #12
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Reden Kratko Upustvo za popravljanje slomljenih tipki

Pozdrav kolegama!

Što se tiče tih tipki,Imo sam probleme sa Pa1x,Korg Classic,Korg M1 i T3,skratka skoro svakom Korgu možeš jednostavno da ih polomiš...Do toga dolazi iz prosto jednostavnog razloga---LJENOST...Kroz neko vrjeme mikro tasteri ili mikro prekidači ne provode električni tok ko što su nekad,ili zbog saje (ona crna stvar što se nanosi poslije duge upotrebe,ne znam na naškem al znam na slovenskom),zbog prašine ili zbog gubitka elastičnosti bimetala koji se pomiče kad pritiskamo mikro taster...I pošto mi frajeri mislimo da treba pritiskati u sto đavla da tipka radi,više puta pritisnemo i slomimo tipku...Dakle čim se pojavi problem kod tipki za preklop odmah zamjeniti mikro tastere i problem rječen...Kod nas koštaju odprilike 1eur po komadu tako da i nije neki trošak.E sad ako niste ovo napravili i polomili tipke NAJJEFTINIJI način je da to sami zalijepite i imate rješen problem...Što bi bacali 70eur ili 40eur itd za servis ili nove tipke,kad sami možete ovo rješiti za odprilike slab sat vremena...E sad ako ne znate ništa o elektrotehniki,žicama šerafima,itd...Kad budete otvarali klaviaturu sve lijepo uslikajte pa kad sje budete sastavljali nazad da znate gdje šta stoji.Dakle da dođete do tih tipki i mikroprekidača,morate otvoriti klaviaturu,i na gornjem djelu (gdje je display) imate kontrolnu ploči...Obično na korgovim klaviaturama piše SWITCH BOARD ili CONTROL BOARD al ne mora značiti ako je na mojim pisalo da će i na vašoj (Za LE i TR ne znam),ali poznaćete je po mnogobrojnim šerafima (oko 16 čini mi se ako ne i više)...Kad odšerafite kontrolnu ploču,pažljivo crnim alkoholnim flomasterom označite koji mikro taster treba mjenjati...Ako ne znate vratite ploči nazad u kućište (držite rukon ne zašerafljivati nazad),sa druge strane izbrojte poziciju (npr. prva vrsta 3-ća tipka) i ponovo izvadite ploču iz klaviature...kad to zamjenite (treba vam 5minuta) vrjeme je za ljepljenje tipki...Pošto godinama vršim honararno servis na klaviaturama imo sam toliko eksperimenata sa raznim ljepilima da sam odusto od svega i obratio se NAJZANESLJIVIJEM materialu koji ljepi u bocu...Na početku sam lijepio sa Neostikom ili Magnetinom (ona ljepila što mirišu)...Međutim ispostavilo se da su ta ljepila očima radost,tipkama žalost...Iako se osuši kako treba (približno 24h)...Poslije par pritisaka tipka se ponovo odlomi...Ne valja nikako..Kod sekundarnog ljepila se pojavi još veći problem...Ako da previše stavimo,RAZJEDA PLASTIKU...Što znači da ćete uništiti tipku i J. ste mačku pod rep...Ako nekome već uspije da nanese tek toliko da tipka ostane cjela,kad je ugradi saznaće da poslije par pritisaka TIPKA ponovo puca...Zato što sekundarno ljepilo nije elastično već tvrdo i pitanje vremena koliko će raditi...E sad kod ove tvrdnje pojaviće se neko ko kaže JA SAM LJEPIO SEKUNDARNIM I NE LOMI SE...I ja sam to radio ali poslije par mjeseci dolazi mi čovjek i kaže opet se slomila...I haj ponovo pravi istu stvar...Treći način kojim sam se posluživo bio je Pištolj za vruće ljepljenje...Dakle to su vam oni pištolji na struju koji imaju bjele ili prozorne palice,koje gurnete ozada,pritisnete dole "okidač" i na vrhu vam teče vruće ljepilo...Dakle ovo ne svjetujem nikome,jer ja sam čisti primjer kad sam nanio previše ljepila plastična tipka se istopila na rubu i nikad više nije bila ono čemu je služila...Dakle kad sam skonto u čemu je caka,uspio sam ljepiti i stim međutim kroz neko vrjeme ljepilo popusti...Kako zašto,po čemu ne znam,znam samo da popusti i na jednoj strani ostane ljepilo baš kao kalup za tipku a na tipki ni traga ljepila-kao da ispadne i ležišta ljepila...Ne znam ovo na naški objasnuti pošto priča Slovenski godinama i na bosnanski se ne izražavam baš najbolje...Probo sam i Pattex-ovo dvokomponentno ljepilo,dakle dođe kao 2 inekcije spojene skupa,međutim stavite li to,tipke će vam se istopiti jer je previše agresivno na plastici pošto je tu kiselina u pitanju.I na kraju rješenje za sve vesele "ljeparoše"...najbolji način na koji možete efikasno i sigurno zalijepiti tipku jeste Fiberglas...Tako ga ja nazivam,ali to vam je ko onaj Kit za auto...Dakle dobiješ polivinilastu rukavicu i neki kist za nanošenje...Tipku postaviš na onaj okvir gdje treba biti,nanaeseš sloj te paste ili kita,i sačekaš da se osuši.Poslije drugi sloj i opet da se osuši...Kad je suho,testiraš dali tipka radi ispravno zatim uzmeš šmir (brusni) papir (oznaka papira je 1000),izbrusiš tek toliko da vidiš da tipka lijepo sjede u kućište klaviature,i kad završiš sve skupa sastaviš i ima da radi ko mina...Dakle svako ima svoj pristup i svoje omiljeno ljepilo,meni se ispostavilo da ovaj kit odlično odradi poso,pa sad eksperimentišite kolko vas volja...Znam da će se poaviti pojedinci koji će ovo kritikovati ili ono il ovako il onako...Moj cilj je bio pomoći ljudima a ko zna bolju metodu-Slobodno nek izvoli napisati bolji savjet i pomoći ljudima u problemu...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Alix, za koristan post:
Dell (29.02.2012), vladan.pro (07.03.2012)
Star 06.03.2012, 21:33   #13
erko0703
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.12.2011
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
erko0703 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ima covjek u ilijasu radi te stvari mogu ga pitati radio je nekada u korgu u njemackoj pitat ga mogu ako hoces
erko0703 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije