Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.05.2015, 10:33   #11
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nisam ja rekao da ne moze, ali ima da se u*ere dok to sve uradi. Jer za svaku var i cv mora u record da snima, da bi mu na ritmu sve "vuklo" kako treba. Jedino ako pici na nekim ritmovima tipa la********* gde je sve isti q i ne menjaju se instrumenti. Kod lupovanih iz 90% setova je opsta papazjanija po pitanju boja lupova.... gore nego u torbici prosecne zene.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 11:07   #12
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Miki2008 , zbog tog mukotrpnog posla , puno piskaranja , pa posle podesavanja , ja koristim yamaha aranzere , mada se slazem sa dosta svojih kolega da korg aranzeri imaju bolji zvuk u desnu ruku , tj solo boja
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 14:13   #13
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam kako je na Yamahi ali Korg bas oduzme dosta vremena da se nesto iskombinuje... Bas me zanima koji je postotak ritmova koji su napravljeni sa CV...Pa iskombinovao sam okean ritmova da sam mozda naletio na jedan ili dva da treba i CV prepisati... Ocigledno nisi razumio sta sam ja htjeo da kazem ako je svaka varijacija vuce druge semlove naravno da ce slagati sve u record modu...a CV ako mu nije mrsko neka pregleda ali rijetko gdje ima na cv2 nesto snimljeno....bas rijetko...

Za GAGAN: Kakav je postupak prebacivanja i kombinovanja ritmova na Yamahi jer stvarno nisam upoznat sa tim?

Promijenjeno od miki2008 (05.05.2015 u 14:21 sati)
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 18:10   #14
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa na kakve vi to ritmove svirate, nije valjda na la*********? Kakav je to ritam ako je osnovni akord isti kao sedmica? Ja na nekim stylovima cak na razl. akorde i cele sekvence stavljam. A sedmicu i ako se desi da je ista, rucno odradim bas i instrumente.
Naravno ne na svim ritmovima, ali na većini koji idu za više pesama.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 18:37   #15
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard .....

@nikadvisekorg...nepoznato mi to totalno,pa sam sad radoznao posto..
to znaci...ako ja ucitam iz tvoje klavijature neki ritam....bez tvojih boja i bez dotezanja u intro,varijacijama...
znaci stavicu neke svoj bubanj,bas,ritamgitaru..,znaci nece ritam da radi kao na tvojoj?
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 18:59   #16
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, tako nekako.
Evo ti primer, videli ste svi npr **** ili best set. Ide na drums umesto bubnja loop, na sledecoj varijaciji ide na drums sasvim drugi loop.
Naravno u klav vam chord recognition mora biti na expert. Bas na zijaset imate da jedno ide na sedmicu, drugo na osn. akord, a treće kad držite samo jedan ton.
E sad zamislite da od **** seta hocete samo dve varijacije a druge dve hoćete od best seta,ili nekog drugog lupovanog?
Us*raćete se pisajući.
Ko izdrži da to uradi imaće dobar ritam, ali obavezno ugasite telefon.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 19:39   #17
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ...

ti ode sad predaleko.
stima to,al covjek hoce da jedan ritam iz seta ubaci u svoj set...a ne varijaciju po varijaciju,da krpi od 16 ritmova jedan.
a nebitno jeli ritam loopovan pa prelaz bubanj...pa obrtaji i okretaji..nek ucita taj ritam i neka ubaci sve komponente sto idu uz to na svoja mjesta,ritam to sve automatski povlaci.
bar je meni na svim pa (800,2xpro,600) radilo...
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 21:57   #18
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

... U glavnom da rezimiramo...Sve sto sam prethodno napisao nema potrebe da se popisuje CV svejedno ga povuce...

Covjek jednostavno hoce da neke ritmove prebaci u svoj set a ne da ih kombinuje medjusobno...Prilicno je jasno postavljeno pitanje pa mi nikako nije jasno zasto bespotrebno komplikovati...

Promijenjeno od miki2008 (05.05.2015 u 22:00 sati)
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 23:18   #19
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam dao primer ali niste razumeli poentu. Ako je ritam tipa la.kam.panela onda ide tako kao što kažete, ali ako je ritam od lupova onda vam ne gine pisanje do besvesti. Jer pored ritmova upisujete i lupove i boje.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2015, 02:26   #20
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I sa loop-uvima je isto potpuno nema potrebe prepisivat CV prebacio sam na isti nacin bar 50 ritmova bez ikakvog prepivanja CV i sve radi i sve funkcionise... To sto ti pricas o harmoniji sedmicama ovome i onome jedino moze da se koristi ako na jednu ritam kombinujes vise ritmova pa onda treba prepisati i napraviti CV... Jer ne razumijem zasto bi neko iskoritio Cv samo za harmoniju kada moze potpuno drugi aranzman staviti na CV u istoj varijaciji... Zar nije jednostavnije sedmice i ostale zajebancija slagati u chord tabli.
Mnogo ritmova sam pravio iznova sa lupovima nisam koristio CV ako nisam imao na umu da napravim dva aranzmana na jednoj variciji npr na intro kada se uhvati sedmica da svira potpuno drugi aranzman... U glavnom za ovo sto je decko pitao nema potrebe da se prepisuje CV i ako ritmovi koriste lupove jer sve to na kraju povuce i radi kako treba samo je bitno poredati istrumente onako kako je bilo... CV i dalje koriti iste istrumente samo u drugom aranzmanu. Mada i to moze da se izmjeni ako se zeli....

Ma ne mogu vise rapsravljat o tome hvata me panika samo kada se sjetim koliko je to mukotrpan posao....

Promijenjeno od miki2008 (06.05.2015 u 02:36 sati)
miki2008 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije