Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.04.2016, 20:13   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Presonus 16.0.2 - struja i zvuk

Ljudi pozz...Imam problem sa Presonusom, moeel je 16.0.2. Naime, kako sam primetio mixer je jako osetljiv na losu struju, kad kazem losu struju ne mislim samo na slab napon, vec i na.sve smetnje koje tu idu uz losu struju, nema uzemljenja, neka zujanja, brujanja, cuda, i ne znam sta.vise...Ta losa struja u velikoj meri utice na kvalitet zvuka kod ovog mixera, i to je vrlo cujno...kad je losa struja, odmah je zvuk nekako prstav, ostar, bije na.neke.prastave srednje i visoke, i ne mogu da ga ustelujem ljudski nikako...Evo situacije od sinoc..Stelujemo se pre svirke, gitaristi prsti gitara ubija, kao da je pocepan zvucnik, meni na klavijaturi sve sve, al kad cujem solo boje da prste da biju na neke.nedifinisane.srednjake, a kanal stavljen na 0, sto bi rekli, a izlazi nekako,cudno, vokali prste na.sibilante, kao da su visoki odvrnuti do kraja, i znao sam odmah da je struja ne daj boze...elem ustelujemo se mi nekako, jedva, mada opet ceo zvuk generalno, fuj...elem u toku veceri, preko klavijature udara me struja odjednom, ama sve sam zvezde vido, istovremeno gitaristu udara preko zicanog mikrofona, vokalima nista..i nista, stajemo, jer sam ceo iskrivio u momentu od onog udara, i ne smemo nista da pipnemo, da ne zaginemo ...Ocigledno da tu odakle smo vukli struju uzemljenja uopste i nema, jer da ima ovo se.ne.bi desilo...Elem vidimo s gazdom da dovucemo struju sa nekog drugog stekera produznim, nadjemo jedan tu na 5,6 metara od nas, neka lampa bila tu ukljucena, ukljucimo se mi tamo, popalimo instrumente.sve ok, i kad smo krenuli da sviramo, bum, ceo zvuk je odjednom isplivao tako lepo, da.nismo mogli da.verujemo, kao da smo doneli drugo ozvucenje, ama nista ne prsti, ne zuji, ne bruji, ma prosto neverovatno, a pre toga sam celo vece proveo nad mixerom, ne.bi li ga ukrotio...Znaci stvarno je vrlo osetljiv na losu struju, meni on nikad za 2 godine nije zamrzo ili bilo sta, stvarno ne mogu da se pozalim na takve stvari,ali mu losa struja stvarno utice.na.zvuk...Korektor napona uvek nosimo sa sobom,ali on nije uvek od pomoci, pegla on napon, to je ok, al smetnje koje idu uz struju ostaju, ti brumovi i slicna cuda, i ako je lose uzemljenje ili ga nema uopste, tacno znam i pre pocetka svirke kakvu cu muku da imam celo vece oko stelke...Jel ima jos neko slicna iskustva sa presonusom, i kako resiti opisani problem, ako ga vec cesto ni sam koreltor napona.ne.moze resiti??Ima li leka? mixerom sam generalno zadovoljan i ne bih ga menjao zbog ovakve stvari, ali ako u krajnjoj instsnci nemam drugog izbora, onda...Dajte predloge, iskustva...hvala i pozz

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 00:54   #2
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav Milane. Imam 16.0.12 već 4 godine i znam o čemu pričaš. Reci mi , koji korekor koristiš ?
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 01:01   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard



Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
evo drug ovakav korektor, identican, kako procitah na.netu to je.relejni tip korektora, moj je od 3.5 kilowata...slika je sa.neta, slikacu sutra bas moj korektor, ali to je to...je si li uspeo nekako da.resis probleme sa.presonusom i strujom? mozda neki drugi tip korektora? pozdrav

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Promijenjeno od Milan$ (18.04.2016 u 01:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 01:24   #4
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znam o kojem se rai. Daje ruku ako je napon loš odnosno varira ali ima minimalnu ili nikakvu mogućnost da "pegla" napon, skida neželjene vrhove na amplitudi, pucketanje, ....jednostavno silno smeće koje se nalazi u naponu u distributivnoj mreži. Moj ti je savjet da nabaviš (ako možeš na probu još bolje) Furman M10-LX ili LX-E. Neki u tom rangu jer se mogu opteretiti do 10A sto je i vise nego dovoljno da na njega spojis mix i klavijature. Nisu ni velika investicija, cca 100-120 EUR. Pored tog tvog "kineza", zajedno u kombinaciji, Furman bi trebao da odradi lagano ostatak posla i onih ispravljenih 230V ti jos dodatno očisti i ispegla ili možeš da probaš da totalno elimišeš taj tvoj korektor mad aod viška n boli glava. Pozdrav!

Promijenjeno od DinO74 (18.04.2016 u 01:27 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 01:29   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala drug na informaciji..A kazi mi taj Furman, jel to isto korektor ili nesto slicno? ako je korektor ima li model do 3 kilovata, jer ako dobro prlegla smetnje, odmah bih prodao ovaj moj i nabavio taj furman, malo jaci model samo, jer mi treba korektor da na njega povezem i aktivne kutije, koje su takodje osetljive na losu struju...hvala i pozz

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 01:39   #6
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Te snage koja tebi treba, Furman je skup ko sam đavo. Nisam puno trazio cijene modela koje mogu podnijeti toliko opterećenje jer sam radio sa pasivnim RCF sistemom koje je tjerao Zeck PT-9, tenk od pojačala koji nije baš toliko osjetljiv na "prljavštinu" u mreži ali nisam ruku na srce ni imao problema sa velikim oscilacijama u naponu većim od - 5%. Najbolje bi bilo da nazoveš neki malo ozbiljniji music shop koji ti je blizu i da se informises ali budi spreman da za 3 KW platiš cetverocifrenu cijenu. I da,zaboravio sam odgovoriti.... Furman je u samom vrhu što se tiče korekcije i ispravljanja smetnji iz el. mreže. On je i korektor napona i "čistač" u jednom

Promijenjeno od DinO74 (18.04.2016 u 01:41 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 01:46   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

u tom slucaju bih zadrzao ovaj moj korektor i samo dodao tog furmana, jer sto se tice kutija mislim da ova moj korektor ok radi posao, na par mesta gde radimo kutije bas glasno zuje bez korektora, kad stavimo korektor , skroz nestane zujanje, tako da je to ok, a i ne nosimo cesto kutije, jer uglavnom po lokalima gde radimo imaju svoje ozvucenje...problem je mixer, i mozda ponekad klavijatura, mada to retko, najvise utice na mixet...Nego reci mi sta je u stvari taj Furman? Gledam slike po netu i po velicini uopste ne deluje kao korektor?? sta je to zapravo? i reci mi jel kod tebe uspesno resio problem oko presonusa? pozz i hvala

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 01:54   #8
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Stabilizator napona sa redukovanjem smetnji iz mreže. To ti je ukratko to šta je Furman, i stabilizator (korektor) i uklanja smetnje iz mreže koje slobodno izlaze iz tvog stabilizatora jer on u sebi nema fikltere koji će te smetnje eliminisati. Nisam radiosa Furman-om jer je malo falilo da ga nabavim iz razloga što mi zvuk bukvalno propada kada se popale reflektori, laseri, kugle , zamrzičači pojačaju na max. itd. Nisam uspio da ga nabavim jer je tada kada sam ga htio kupiti bio trenotno "out of stock" a ubrzo sam i prestao sa aktivnim bavljenjem muzikom.
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 02:01   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala drug, onda je.to to, bas kao sto opisujes situaciju, zvuk propada, kao da se u toku veceri menja, cas dobro, cas lose, cas prsti, cas ne, mada nekad zna da.bude tokom cele svirke bljak, kad nabasamo negde...nego jos jedno pitanje i necu vise da.smaram reci mi postoji li jos neka marka, model i sl. sl. slicnog kvaliteta koja je malo vise zastupljena na nasim prostorima da mogu da jr nabavim? kako sad gledam ovog furmana, nema niti u jednoj prodavnici kod nas, niti ima ijednog polovnog po oglasima, bas nista..jedino iz Thomana da narucim

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Promijenjeno od Milan$ (18.04.2016 u 02:03 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 11:08   #10
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Furmana ima u artistu
splendid je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije