Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.12.2015, 09:41   #111
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen runter

Klavijatura EA7 je za nase trziste, do sada, najbolji aranzer iz Rolanda. Nije "tanak" ma sta to znacilo, vec sam ja tako hteo da mi zvuci. Poznajem puno muzicara koji "podebljavaju" zvuk svog aranzera na takve nacine da to ni ludom ne bi palo na um. Moje je da sredim zvuk da zvuci kako treba a to "podebljanje" je moguce u par poteza u vidu podesavanja Master kompresora i master ekvilajzera koje sam ja takodje dodatno podesio da mi se sve cuje transparentno i cisto, bez zamuljavanja i budzenja. Uostalom, i svi ti snimci manje vise nisu relevantni jer servisi gde postavljam demo snimke degradiraju snimak.
I jos jedan podatak, svi ovi snimci su rani demo snimci, sada vec to zvuci mnogo bolje i verujem da ce tek biti bolje, za mesec dva...
Sto se tice operativnosti, sve je na dohvat ruke, moze da se tako priremi masina da ce biti milina raditi sa njom. Mnogi su je, videvsi je uzivo, komentarisali da opasno dobro izgleda.

Promijenjeno od casper (08.01.2016 u 00:19 sati) Razlog: izvan teme
Morison je offline   Reply With Quote
Ćlan 6 Vam se zahvalio, Morison, za koristan post:
dmmacak (23.12.2015), Dule007 (23.12.2015), MercedesBenz (30.12.2015), sale_band (23.12.2015), sinisa (23.12.2015), VUNIMRAV (24.12.2015)
Star 23.12.2015, 09:45   #112
ivangajic01
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Postovi: 72
Downloads: 144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 27 puta u 18 Postova
ivangajic01 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav kolege.Vrlo rado bi "stavio" demo,ali ne znam sta,jer za cetiri dana ne moze da se ne znam sta sta uradi.Kolega Morison je radio materijal koji smo slusali na prototipu tri meseca ili tako nesto,covek ima znanje i iskustvo i namestio je na svoj nacin.Taj set je kod mene u EA7.U ranijim modelima Rolanda su mogucnosti znatno suzene jer je dato to sto je i nema velike filozofije.Ovde je problem sto su u pitanju igre bez granica.Na primer Drum Kit.Pored gotovih setova bubnja mozete iz njegovih waweforms praviti svaki element od cetiri waveforma kao i ostale boje sa klavijature.Kopiranje elemenata iz jednog Drum Kita u drugi.Tu su i EQ za svaki element bubnja kao npr na PA3X.Boje mu zvuce odlicno,sve ono sto sam ubacivao semplove u Fantome,Extreme sada ima u fabrici itd.Da ne duzim dalje,da opet neki ne misle da sam prodavac i da hvalim,potencijal sprave je ogroman i veoma sirok tako da treba zagrejati stolicu i namestiti sta zelimo,odnosno igre bez granica predstoje.Da ima Touch,Vokoder,metalno kuciste bio bi sigurno "malo" skuplji😊😊😊😊😊Ako se setim jos necega napisacu.Prijatan dan zelim.
ivangajic01 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ivangajic01 za ovaj koristan post:
gorangica (25.12.2015)
Star 23.12.2015, 11:56   #113
andjela987
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.09.2015
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 64
Downloads: 95
Uploads: 1
Rekao HVALA: 44
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Roland BK-5
andjela987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možda fulam post ali moram da pitam.
Može li na Juno DS da se prebacuju boje ili perfomance koje su rađene na E-A7?
andjela987 je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2015, 12:12   #114
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Morison upravo o tome i govorim da zvuk koji okacimo ovde u vidu audio snimka ne moze da bude merodavan za ocenu kavliteta zvuka jednog aranzera vec cisto okvirno onako kao primer da znamo od prilike sta moze da se ocekuje. Nadam se da se ne ljutis za ono da ti snimci "tanko zvuce".
Imas samo malo drugacije parametre sto se tice bubnja u odnosu na onaj koji ja postavljam na E80 i na snimcima kao da nedostaje malo basa u svemu ali to je sad sve stvar ukusa,a i nebi bilo dobro da svi isto zvucimo.
Inace kad se recimo puste ritmovi koje si sredio za E80 i i BK7m preko ozvucenja to je onda savim druga prica ,zvuci extra iako nemao sigurno isto podesen izlazni EQ i compressor jer moj stoji na fabrickom - standard.

@ivangajic01 EQ za svaki element bubnja postoji kod rolanda jos od G70 mnogo pre Pa3x..

Promijenjeno od casper (07.01.2016 u 20:09 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2015, 13:09   #115
ivangajic01
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Postovi: 72
Downloads: 144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 27 puta u 18 Postova
ivangajic01 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na informaciji,nisam imao dodira sa G 70,uzeo sam PA3 za primer jer sam ga do pre mesec,dva posedovao o on ima vazda zezancija za edit....
ivangajic01 je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2015, 17:57   #116
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema veze sto se ponekad pisu nepotrebne stvari, svaki komentar nas malo navede na razmisljanje. Mene zanima nesto cega se niko nije dotakao. Dugo godina koristim "Roland" i volim da sam pravim ritmove od pocetka i to na racunaru. Dakle kako to ide kod EA7? Da li ima neki konverter(kao kod npr. gw8) ili "import midi" u stylecomposeru ( kao kod korga ili ketrona). Peocitao sam manual i prelistao forume ali nenadjoh odgovor. Hvala...
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2015, 01:09   #117
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od klavijaturista Pokaži Post
Evo da se i ja pohvalim. Ja trenutno imam Roland E-A7 na korištenje od glavnog zastupnika u HR. Tipke su zadovoljavajuće mada po meni bi bilo bolje staviti tegove, Ritam mašina je jako dobra i radi jako moćno a toplo i nije napadna, može stati uz bilo koji arranžer visoke klase, sve kontrole su jako dobro i logično poslagane. Dva displaya su ok samo su mali i treba vremena dok se navikneš i naravno nisu touch sto isto treba da se navikne. Sampler nisam imao potrebe koristiti jer svi osnovni samplovi su već u klavijaturi. Izvrsne harmonike, "tambure, prim, basprim, tambure orkestar svaka čast, El. Violina, Bass radi predobro koji god izaberete, kontre su sve kakve i trebaju biti. I da klavijatura je teška samo 8 kg. Malo je veća od Korg TR. Sutra ću isprobati kako mikrofon radi i efekte. Jedino još nisam došao do treci za solo. Imam ju samo dva dana kod sebe. Ako Koga još nešto zanima ja sam spreman pomoć, i ako netko već ima iskustva volio bih da podijelimo sa svima na yu-midi. Ljep pozdrav svima iz HR.
Eto, i ja ga probao. Jako sam oduševljen našim zvukovima. Buzuki nikad bolji, harmonike nikad bolje i nema kojih nema, odlična fender gitara... a set od Marka zvuči odlično.
28.12. dolazim, pa ćemo uživo razmijeniti dojmove...

Snimke su bez ikakve dorade, prerade ritmova i miksanja a snimano je direktno iz klavijature na USB stick. Ispričavam se na kvaliteti svirke jer nije bilo vremena za vježbanje...

Pop Polka, Tamburica E-A7.WAV

Acc. Violin.WAV

7-8,harmonika E-A7.WAV
Tomy je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Tomy, za koristan post:
sinisa (24.12.2015), veselinovicvs (02.04.2016)
Star 24.12.2015, 14:28   #118
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
.

Navika je čudo, ...........

Tyros serija kao najskuplja i trenutno vrh u svetu aranžera NEMA touch screen,

Pored Tyrosa5 u svirci koristim i, PA900,,i nikad ne koristim na njemu touch screen,da bih nesto cackao ili mjenjao u toku svirke.Ritam uz TS i to je to.

A kao sto kolega rece navika je cudo,tako i pored toga sto PA900 ima touch screen i veoama brzo se pristupa zeljenim mjestima u toku pravljenja ritmova ili sredjivanja....Tako i Yamaha ima PC programe koji su cudo u poredjenju sa KORGom i sa kojima se dosta brze sve sredjuje nego u samom KORGu.
Trebalo mi je vremena da se naviknem na te programe ,,ALI navika je cudo .

Sto se tice E-A7,ono sto sam do sada vidjeo i cuo,SVIDJA mi se .Iz prilozenog se daa cuti da ce ovo biti veoam upotrebljiva klavijatura pogotovo za Balkansko trziste.

DOBAR posao Roland!


Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tyros2, za koristan post:
SMusic studio (24.12.2015), VUNIMRAV (25.12.2015)
Star 25.12.2015, 07:19   #119
gorangica
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2015
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gorangica ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Boban010

Pokusao sam da ti odgovorim na pitanje da MOZE da se zakljuca tempo i u vezi favorita...i jel to strasno sto sam ti ja odgovorio a ne Morison?

U vezi snimka, uopste ga nisam postavio za prezentaciju Rolanda jer nisam njihov zastupnik to oko reklame i prodaje treba da radi onaj kome je to pos'o

Promijenjeno od Dell (26.12.2015 u 04:41 sati)
gorangica je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2015, 10:34   #120
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Roland EA7 Video

Evo SudClaviers izdao review Roland E-A7

__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio LAsER za ovaj koristan post:
SMusic studio (25.12.2015)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije