Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.09.2012, 11:43   #61
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Onda bi bilo najbolje nosit laptope sa sobom i dobru zvucnu karticu i raditi preko vst...
Najveca je stvar što Korg štanca mašine k'o Vivid filmove za odrasle, i mi se svađamo koja je (da se ne izrazim ruzno) zenska bolja (u ovom slucaju klavijatura). Imate pa50/60/80 i30 pa500/600/800 pa2xpro/3x micro arranger itd itd... znaci cijena od 400€ pa do 3000€ i birajte, tko ima malo manji budžet uzet će pa50 ili sta ja vec znam, tko hoce malo bolji sound, malo vise opcija na klavijaturi i da mu realnije zvuči, uzet ce pa3x ili pa2xpro ili pa800... Sve su te mašine dobre i nitko od nas ne radi na 20kw razglasa tezge da bi se sad to bas bas bas primjetilo (mislim na sound). Niti jedna ritam masina (ni t2,t3,t4 i pa2 i pa3 i pa800 i jos mnogi kvalitetniji aranzeri) se ne mogu usporedit sa ovim sto tranzit govori instrumentima koji po 20-30GB i vise, a opet se to ne moze usporedit sa zivim bendom kojem nema granica u tim Gigabajtima (kada bi se mjerilo) itd itd itd da ne nabrajam. Ugl. da zaokruzim temu, ponuđene su nam opcije kako da isplatimo,zaradimo svoj novac bilo to sa bendom bilo to sa aranžerom, na nama je da odlučimo... Da ne bi bilo crvenih i žutih kartona, ja više neću pisati dok ne probam i ne uvjerim se kako instrument zvuči... do tada svima želim sve najbolje
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mirandess za ovaj koristan post:
Todorgm (09.09.2012)
Star 06.09.2012, 12:08   #62
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam priliku da kratko testiram PA600 na jednom promocionom skupu za dealere i sve sto bi bilo vrijedno reci je, da je soundom u klasi PA500 (skoro da se ne razlikuju sa malim izuzecima), djeluje vrlo neozbiljno za jedan profesionalni instrument, sto on naravno i nije, klavijatura je ocajna, sto i nije nikakvo cudo za aranzere srednje klase (nista bolje nije ni kod Yamahe iz tog segmenta). Ciljna grupa je ista koju pokriva i Yamaha S950 mada ce PA600 prema mojim informacijama imati dosta nizu cijenu koja ce se kretati oko 1.000 eura a QT model (sa arapskim skalama, QT ovdje stoji za Quarter Tone) 100 eura vise. Medjutim Yamaha S950 ima i Audio Drum Loopove (koji kod Yamahe imaju naziv Audio Styles i rade na bazi Stretch tehnologije koja je naprednija od Korgovog Sliceinga) i ukupno dosta zreliji sound. PA600 ima tzv. Flash RAM (kao i S950) i to je onih 96MB koji sluzi za Upgrade fabrickim sample paketima koji ce se pojavljivati u vidu SD karti. Mislim da ce i ovaj Korg proci na Balkanu sa obzirom na relativno nisku cijenu. Zakljucak bi bio, novo upakovani PA mutant izmedju PA800 i PA500 sa tipicnim Korgovim soundom iz donjeg segmenta koji je poprilicno HiFi (otuzno sladak), lose i jeftine izrade, sa vrlo losom klavijaturom... za fajlase pravi izbor.

Promijenjeno od tranzit (06.09.2012 u 12:11 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
harepa50 (06.09.2012), nikadvisekorg (06.09.2012)
Star 06.09.2012, 12:16   #63
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

rizikujuci da me mado banuje, a nadovezujuci se na post kolege mirana recicu samo: Ljudi, ajde da pravimo bend! ja mogu biti menadzer ili donositi vodu ( i zestinu, naravno) muzicarima

Izvinjavam se na offtopicu (koji inace pravim jako retko), malo sale nije naodmet.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (06.09.2012 u 12:18 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 12:20   #64
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja bih, ako ikako moze, da budem dirigent u tom bandu, to jest da ne sviram a da uzimam pare.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 12:27   #65
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit: a verovatno i da se pojavis kad hoces, cisto da proveris dali sve stima
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 12:34   #66
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taman tako, vidis kako ti znas. Sa uzivanjem bih "radio" s tobom.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 12:37   #67
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zukae Pokaži Post
Evo još novih informacija.
Klavir je multilayer za razliku od Pa500.
Sve je izvjesnije da se semplovi neće moći ubacivati, već će se ubacivati paketi koje će prodavati Korg.
Paket za njemačku lokalizaciju, izlazi u decembru i trebao bi da sadrži ritmove i PCM instrumente sa Pa3x Muzikant (odnosno njemački Pa3x).
Znači welcome ASX no.2 ili u prevodu igrala se deca iz evrope sa našim soundom..... kao kad bi nekome ko radi za grand produkciju dao da uradi aranžman za madonu..... al ko što kolega kaže za fajlaše ima da bude super izbor, kao pa500.
A verujem i da će imati posla i za @sinišu
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 13:35   #68
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napravice dobar paket za Korg aranzere kada budu resili da slusaju ljude koji prvenstveno sviraju aranzere,i stalno su u razlicitim situacijama sa istim . Dzaba im sve za sada kada daju da prave te pakete ljudima koji imaju znanje ,ali su zivot proveli u studiju ili su svirali u zivom bendu bilo koji instrument a da to nije aranzer... Neka pozovu ljude koji su zadnjih 10-20 godina obeleli od tezgi za aranzerima,i svirali u razlicitim uslovima - na nasim prostorima - tako ce biti sigurno dobro,ali je problem sto ti ljudi koji to istinski rade - cute i sviraju,sredjuju sve za svoje potrebe,a za mase prave setove bubnjari ,gitaristi,harmonikasi, razni prodavci i preprodavci klavijatura, samoproklamovani studio majstori i ostali priucenjaci...zato je konkretno Asx takav kakav je,a i verovatno taj balkan paket za pa600...
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (08.09.2012)
Star 06.09.2012, 13:48   #69
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bozo, ti si u vijecu ministara pa imas imunitet
Ako oni iz Europe ne nadju nekog naseg da pravi materijal za Balkan, onda ce to zvucat kao valcer u harmonijiskom molu (jer oni vise od toga da koristimo harmonijski mol o nasoj muzici ne znaju), znam kad sam prvi put dobio korga i vidim tamo ritam gipsy, ja se ponadao da ce krenut neka dvojka sa sve gorilla (ili cheeta) drajfom, kad ono nesto mekano ko kada se francuska djeca iz provincije igraju sa flautama kraj Sene.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 14:57   #70
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To cemo slabo da docekamo jer im je balkansko trziste beznacajno i ne spada u njihovu interesnu sferu, posto se tu proda vrlo mali broj instrumenata za njihove pojmove. Radi ovoga im se ne isplati da plate strucnu ekipu koja ce to da odradi kako treba. Okrenuti su ka trizistima koja im donose veliku zaradu a u koje spada i podrucje Turske i okolnih zemalja, pa cak prave i posebne tipove instrumenata za to podrucje. I Yamaha i Korg imaju stalne saradnike sa tog podrucja koje krvavo placaju ali im se to i te kako isplati sa obzirom na ogromni broj instrumenata koje prodaju u tom dijelu svijeta, gdje i Turska i Azerbejdzan i Turkmenistan i Dadzigistan i Kazahstan i jos poneko... govori bez malo, istim jezikom i slusa i svira istu muziku. Ostaje samo da se nadamo, ama kako se cini, uzalud.

Promijenjeno od tranzit (06.09.2012 u 15:02 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije