Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.12.2013, 00:47   #51
negovan90
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2010
Mjesto: Stopanja, Krusevac
Godina: 33
Postovi: 170
Downloads: 138
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Guerrini Superior 2 i Korg PA-800
negovan90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
negovan90 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaci onda da vucem bananu/bananu u Di Box, pa odatle da vucem XLR kabl u Presonusa, i zavrsio sam pricu...
negovan90 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 10:55   #52
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E, ovako @tranzit

Imam laptop sledećih specifikacija

Intel core duo CPU T5800 @ 2.00Ghz

Ram 2Gb Win7 64

Na njemu nema ništa sem VSLa i sve mu je isključeno sem USBa i monitora

Da li se može računati na ovaj comp za live ili da tražim nešto jače?

Sviram već sat vremena na 48Khz i 256 Buffer ali mi povremeno upadne po neki "klik" pa mi je sumnjivo...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 11:25   #53
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sale, postavio si pitanje tranzitu ali hajde da se ja ubacim sta bi uradio na tvom mjestu. Konfiguracija tog tvog laptopa je u minimumu tako da bi na tvom mjestu ubacio jos 2gb RAM-a. Premalo je 2GB za Win7 64 i jako tesko da ces bilo sta uraditi i sa optimizacijom sedmice, ustvari neces puno toga ni dobiti. Probaj pojacati RAM, malo "utegni" sistem pa vidi kako ce se ponasati... p.s. Ako ti nije mrsko pokreni VSL , pusti neku pjesmu u WMP i napisi koliko ti je u Task Manager-u , procentualno, opterecenje CPU a koliko Physical Memory ???
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 11:38   #54
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

CPU 9-10%, Memory 23%

Biće da je lakše promeniti laptop

Imam još jedan sa nekim i5 procesorom, ali ga koristi žena...
Da li je moguće da na tom drugom napravim poseban account gde ću da povadim sve nepotrebno, samo ostavim VSL ili je bolje ubaciti još jedan OS???

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 12:05   #55
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

10% CPU i 23% memory... sasvim OK! Probaj pojacati RAM ili u krajnjem slucaju ukradi od zene njen laptop a njoj daj taj drugi Najbolja opcija je jedan sistem na jednom HDD-u, optimizacija sedmice i miran si. Kreiranjem drugog accounta, koliko znam, ne mozes ukloniti suvisne procese u sistemu,nepotrebne servise, indexiranje, system restore, sve sto je vezano za network pa cak i mrezne kartice (ako je u pitanju slabija konfiguracija), antivirus, windows firewall, defender, ne mogu trenutno da se sjetim jos bitnih stvari ... ukratko masina koja nece imati izlaz na internet, masina samo za DAW. Zaboravio sam da te pitam, sta si mislio pod time da "povremeno upadne po neki klik" ???

Promijenjeno od DinO74 (05.12.2013 u 12:07 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 12:31   #56
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa, kao da "preskoči" nekoliko samplova, ili na tren "zaškrguće" ... Neznam kako bih objasnio. To se javi povremeno i traje samo delić sekunde, ali mi ipak smeta...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
Dodato:
Inače, na PCu nemam nikakvih problema, radi kao podmazano ali je tamo u pitanju i7 i 16Gb RAM ...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

Promijenjeno od sale_band (05.12.2013 u 12:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 14:37   #57
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Razumio sam te o cemu se radi. Vrlo moguce da neki program u pozadini radi nesto, aktivira se neki proces. Povecanjem kolicine RAM-a predpostavljam da neces imati tih problema ali samo predpostavljam. Najbolja varijanta ako mozes negdje posuditi jedan modul od 2GB, po mogucnosti da je isti kao i vec postojeci u tvom laptopu, ubaci i probaj onda. Ako si definitivno odlucio da radis na tom laptopu ne preostaje ti nista drugo nego da probas jos tu varijantu s obzirom da si spomenuo da se radi o svjezoj instalaciji bez dodatnih programa osim onoga sto je potrebno za rad VSL-a i da si uklonio stvari koje smatras da su suvisne (optimizovao si sistem za rad sa audio). Ako opet bude sjeckao, škripao i slično, uzimaj ženin laptop ili probaj na 44.1 KHz - 512 buffer...nema ti druge
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 14:42   #58
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@sale band
To pitanje koje si mi postavio je staro koliko i sam pojam audio interfacea uopste. Dakle, nista novo, uvijek ista prica. Jednom sam ti napisao da ne obracas uopste paznju na to zauzece procesora sa kojeg citas te silne procente. To je sarena laza i nema nikakvu, ama bas nikakvu izkaznu moc ili vaznost.

Presonus 1818VSL je veeeeliki audio interface koji istovremeno opterecuje sistem sa 18 ulaza i 18 izlaza, sto znaci sa 9 ASIO parova. Pitas se naravno odakle sad toliki broj. Tu je 8 analognih ulaza i izlaza, zatim tu je 8 ADAT ulaza i izlaza i jedan stereo SPDIF digitalni par. Odatle dolazi i ime za ovaj audio interface 1818VSL. Sada na to dodamo i sve efekte koje nudi njegov VSL software mikser i imamo kompletni balast koji ovaj audio interface navali na pleca jadnom procesoru konpjutera odnosno, Laptopa. Tvoj Laptop sa tim T5800 procesorom je jadnicak koji to ne moze da povuce kako treba. Kao da si na konjska kola koja vuce neka stara raga, navalio teret koji ce jedva i neka zestoka SCANIA sa deva vagona, da povuce.

Sve vrijeme cim je VSL u pogonu odnosno aktiviran, ovaj teret stoji na CPU kompjutera. Za probu, isakljuci VSL mikser (gore lijevo odmah poslije naziva "AudioBox VSL" imas jedno virtualno dugme kojim aktiviras i deaktiviras VSL. Dakle, deaktiviraj VSL mikser i podigni recimo Studio One, pa u njemu u ulazima i izlazima napravi dva ulaza i jedan stereo izlaz. Kladim se da ce i na bufferu od 128 samplova da radi bez ikakvih smetnji jer tada je aktiviran samo jedan ASIO par.

Radi se samo o tome da je taj Laptop veoma slab, kao uostalom i svaki drugi Laptop jer ne pisem badava vec godinama, da Laptop masine jos nisu na nivou koji je potreban za profesionalni rad na bini, a nece biti bar jos koju godinu. Ovome dodaj i veoma malu, npodnosljivo malu, radnu memoriju. Laptopovi koje Trans Audio izbacuje kao audio masine za manje projekte, imaju 8 ili 16GB radne memorije. Drugacije jednostavno ne ide.

I sam pises da na tom kompjuteru gdje imas i7 procesor nema nikakvih problema. Zakljucak se namece sam od sebe i ne treba ga posebno objasnjavati.

Taj drugi Laptop, koji si po nesreci, dao svojoj zeni, je daleko sposobniji sa svojim i5 procesorom i on ce (doduse uz dosta muke) da izdrzi 1818VSL. Bice na samoj granici svojih moci ali ukoliko ne opteretis to sve jos i brdom VST instrumenata, odnosno ako ga koristis samo kao mikser, odradice posao bez problema. Poslusaj Dina i ukradi zeni taj Laptop pa probaj, odmah ces i sam da vidis da je ovo sto ti pisem istina.

Promijenjeno od tranzit (05.12.2013 u 14:45 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 15:54   #59
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala vam obojici.

Da, samo bih ga koristio kao mikser za live. Dva (eventualno tri) mikrofona i klavijaturu preko digitalnog ulaza

Kad bih znao da ce da radi bez problema, snasao bih se ja za neki solidan laptop ali trenutno mi je ovaj samo na raspolaganju, nazalost.

Sem toga, PA3X zvucu dosta bolje preko digital izlaza uz mali dodatak kompresora i EQa na VSL (wawes efekti ne funkcionisu na digital out)
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 16:06   #60
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mazni zeni taj i5 i bice dovoljno. Njoj das taj koji nije pogodan za 1818VSL, svakako joj najvjreovatnije treba za internet. Zadovoljni oboje
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
sale_band (05.12.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije