Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.08.2015, 20:10   #11
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jesam li ja to dobro razumeo da si i ti kupio vA2?
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2015, 20:21   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pogrešno si razumio.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2015, 20:29   #13
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

vA2 uopšte nije skup za zapadne standarde ali za prosječna balkanska primanja je već druga prica. Nažalost tako će vjerovatno i ostati još dugo dugo....

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2015, 21:00   #14
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zavisi kako se gleda na to, jedan kvalitetan hardware aranzer ce uveliko preci cenu od 1000 pa cak i 2000 eura, dok ako covek ulozi malo vise novca u kvalitetniju Pc konfiguraciju sa kvalitetnom audio kartom, vA2 ce tu doci kao dobro i ne tako skupo resenje sa mogucnoscu stalne free nadogradnje kad je on sam u pitanju, a Pc uvek moze imati i mnoge druge namene, e sad tu ce uvek biti argumenata i za i protiv ove moje teze, ja svima zelim da uzivaju u onom sto rade i da pritom mogu i solidno zaraditi od onoga sto rade, sta god koristili kao orudje da to ostvare...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2015, 21:10   #15
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Apsolutno se slažem. Svako ima svoju računicu pa ko voli nek izvoli, samo nek se svira.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2015, 22:53   #16
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od pekilik Pokaži Post
Preslusah malo ovaj zadnji snimak, i ako je snimak jako los mislim da se radi o jednom problemu koji jos uvek postoji i koji je programer obecao da ce resiti a to je retriger nota tj. njihovog trajanja u Fill-in-ovima tako da vA2 cesto zasece trajanje nekog tona iz varijacije ( to je najcesce primetno kod pad instrumenata poput stringsa ) i reprodukuje sve tonove koji su po trakama upisani od trenutka pritiska u Fill in-ovima, te se ponekad ima osecaj "stucanja", to me je podsetilo da ponovo opomenem programera u vezi ovog problema jer sam mu ga davno vrlo detaljno opisao, sto naravno mogu uciniti i svi korisnici legalnog vA2 pa ce i resenje ovog nedostatka biti ubrzano,

nazalost mislim da je ovde broj korisnika koji koriste legalno ovaj softver veoma veoma mali te cesto i to moze biti uzrok mnogih nedostataka jer verzija koju su mnogi skinuli badava, je stara mislim nekih 3 ili 4 godine te samim tim veliki broj nedostataka je uklonjen do poslednje verzije i takodje veliki broj funkcija je dodat,

@casper ja nisam primetio kasnjenje u funkcionisnja bilo koje komande vArranger-a niti pri promeni akorda, Mega Voices tonovi su rutirani i fret note blokirane iz razloga da bi Yamahin fabricki ritmovi mogli da zvuce korektno i kada se kao sound engine koriste i instrumenti koji nisu koncipirani kao MV, mada se ta blokada i routing mogu lako ukloniti npr. tako sto bi u style revoicer-u samo zamenili LSB broj 008 koji ustvari i aktivira routing sa bilo kojim drugim brojem i routinga i blokade vise nece biti,

sto se tice reprodukcije stilova i poredjenja sa hardware aranzerima iluzorno je ocekivati da ce vA2 reprodukovati sve (Ketron, Roland, Korg i Yamaha) stilove potpuno isto kao sto to rade aranzeri za koje su ti ritmovi namenjeni, ali ih reprodukuje sasvim korektno bez nekih distonacija, izuzetak bi mozda bio Korgov guitar mod gde su trenutno trake gde je koriscen blokirane dok se to ne resi,

da zakljucim, po mom subjektivnom misljenju vrlo se lako mogu izradjivati ritmovi za vA2, i isto tako prilagoditi ritmovi hardware aranzera i napraviti neki svoj setup, sa naravno i instrumentima pristojnog kvaliteta koji ce ti ritmovi koristiti kao izvor zvuka , ovo sve treba da isprati i adekvatna Pc konfiguracija povecih performansi, nego mi se sve cini da je najcesce po sredi konstantni problem da kao i korisnici hardware aranzera ljudi zele da samo ucitaju neki free set sa neta i da to odmah zvuci kao avion, pa posto to ne ide tako onda se odmah svali krivica na instrument koji jadan nije programiran da uzrati po koju recicu neozbiljnom korisniku...

Zahvaljujem na odgovoru i trudu.
Nazalost mislim da je ovde broj korisnika koji koriste legalno windows, photoshop, corel, autocad i druge velike zverke prema kojima je va2
prilicno bedan, veoma veoma mali. Zelim samo da naglasim
da treba iskljucivo teziti resavanju problema a ne spominjati probleme ovog drustva.
Pozdrav.
vld je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2015, 23:04   #17
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izvinjavam se za off topic.... Čim nadjem vremena testirati ću vsti i host koji ti kolega koristi pa da vidim da li se i kod mene javljaju isti problemi. Nadam se već preko vikenda da će biti nešto.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2015, 23:16   #18
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Mafia Pokaži Post
Izvinjavam se za off topic.... Čim nadjem vremena testirati ću vsti i host koji ti kolega koristi pa da vidim da li se i kod mene javljaju isti problemi. Nadam se već preko vikenda da će biti nešto.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Hvala
Mi cemo za to vreme probati recimo midi maple i onaj s-yxg50 za koji je
licno gospodin Dan postavio link u jednom starijem topiku.
Mislim da je tada spomenuo da LoopBe1 ima nekakvih problema.
Dodato:
Probali sa midi maple, loopmidi, i drugom verzijom s-xg50.
Nista se nije poboljsalo. Svi yamahini ritmovi stucaju vise ili manje
pocevsi od psr740 do tyros5.
Mislim da cemo ipak koristiti OMB11. Kod njega nema stucanja, a mv zvukove cemo prvo ukloniti sa mega voice cleaner, pre pustanja iz OMB11

Promijenjeno od vld (14.08.2015 u 03:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
vld je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2015, 12:28   #19
akordi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.02.2008
Postovi: 12
Downloads: 481
Uploads: 62
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
akordi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam potpuno isti problem, a riješio sam ga kupovinom modula Ketron SD2.Treba naglasiti da su se spomenuti problemi događali na kompjuteru sa i5 procesorom , 4GB rama i VSamplerom koji je imao podešene banke zvukova kao na SD2.
Sada sa SD2 modulom sve radi bez problema i s laptopom duplo slabijih karakteristika.
akordi je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2015, 12:43   #20
Nemanja97
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Trebinje
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: OMB10 + NI KONTAKT5
Nemanja97 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

nisam neki strucnjak .ja koristim omb10 i ni kontakt5 i radi sasvim OK.
Nek on proba omb10 ili nek instalira asio driver mozda krckanje nestane.Ja sam sa njim resio slicne probleme
Nemanja97 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije