Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.03.2007, 17:34   #1
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Premestanje ritmova u HD na PA80

Nedavno sam uzeo Korg PA80 sa vec ugradjenim Hard Diskom, koji je bio pun svakakvim ritmovima, sem one poslednje memorije.
Medjutim, sve je to ispomesano i nesredjeno, a ja evo, nekoliko dana pokusavam da pronadjem kako da prebacujem i sredim sto je meni potrebno - ali besuspesno!
Prvi put se srecem sa ovim i bio bih zahvalan ako mi pomognete kako da resim ovaj problem.
Primetio sam da su setovi obelezeni sa 123, 456, 789 i da u svaki idu po 48 ritmova (Nadam se da je i ovo tako!)
Mogu taj, na primer 123 set, da ubacim u User klavijature, ali se onda ono prethodno sve pobrise!
Da li moze u samom Hard disku da se premestaju pojedini ritmovi, bez da se celi setovi sa Hard diska ubacuju u user klavijature?
  Reply With Quote
Star 23.03.2007, 19:43   #2
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobro dosao u korgovu familiu prvo. Moje se to sto ti hoces ali zahteva dosta posla i ide ovako: Imas set 123, 456, 789 i user 1,2,3 . Lodiras set 123( naravno pre toga moras da save sve sto ti je u user 123 da ga ne bi izgubio) i pocnes lodirati jedan pojeda ritmove u taj 123 set. znaci mojes da uzmes ritmove iz jedan ili vise drugih setova i na taj set 123 ostavis ritmove koji su ok a sve ostale zamenis sa nove ritmove. Kad sve to zavrsis i nema sta drugo da lodiras save all to 123.set i s time si zavrsio naj laksi deo posla. Sad uradis isto sa 456 i 789 setova i nakraju lodiras set koji oces da ti bude u user123.
E sad moras za svaki ritam sto si lodirao da stavis instrumente koji su bili u njega pre nego sto si ih lodirao. znaci u orginalni set gde je bio ritam lepo otvoris tracks i upises sve instrumnte(ja koristim digitalnu cameru slikam i gotovo da ne pisem :wink: ) Onda stavis te iste instrument po trackama i gotovo. Ritmovi sto su praveni sa kits iz DK moras i te instrumente is odgovarajuci dk user da prebacis u svoj dk user. Zapamti sta god novo unosis u tvoje setove ili dk user moras save all da bi ostalo tamo.
E nadam se da ce ti to pomoci ako ne pitaj dalje

Good luck.
djoro je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2007, 19:59   #3
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pozdrav djoro i hvala ti na lepim recima dobrodoslice
Naravno, hvala i na opsirnom opisu operacije, ali najiskreno, ne izgleda mi bas sve naj-jasnije!
Ti si sve ovo lepo opisao, ali kako ja razumem, ako sam u pravu, sve to opet mora da se odvija preko lodiranja setova sa hard diska u user Korga, pa zatim kada se odabere potrebno, nazad save u hard disk!
Ili nisam dobro razumeo?
I izgleda po ovome, u samom hard disku ne moze direkno da se radi nista konkretnije, nego sve ide preko prebacivanja u memoriju klavijature?
(To me je prvo i zanimalo)
Sada cu da probam prakticno, sve po redu kako si napisao, pa-videcemo za rezultate
Pozdrav
  Reply With Quote
Star 23.03.2007, 20:03   #4
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U pravu si kolega . Mora sve da se radi u user 123 pa onda ide na HD. Moje i directno ali ti treba USB interface i onda mojes diroctno iz PCa da menjas sve kako god oces(nikad nisam to probao jer taj interface nisam nikad u jivotu video a znam da postoji) E ako negde zahebes samo se javi.

Cao.
djoro je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2007, 02:43   #5
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Hvala ti veliko djoro, jos jednom.
Probao sam nesto po ovom sistemu, ide nekako, ali ipak je komplikovano, a za takvu potrebu - premestanje i sredjivanje stylova!
Kako su to resili, nije mi jasno, a i vidim, ipak je to premalo mesta na hardu za stylove, a sve ono ostalo - valjda za fajlove!
Nemam ni takav USB, mislim da sam negde sreo da se za to treba ugraditi poseban slot na mestu za video, ali i to se ne isplati.
Nemam ni taj PC to Host kabel, ali ko zna i sa njime sta je sve i koliko funkcionalno!
Za sada, premestacu ritmove ovako, pa videcemo za dalje.
Pozdrav
  Reply With Quote
Star 24.03.2007, 19:11   #6
sevce
Početnik forumacije!
 
sevce's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: NjeMacka
Godina: 54
Postovi: 45
Downloads: 169
Uploads: 8
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: i3 - pa80
sevce befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sevce pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Zdravo Djoro

Samo da bi video da postoji


http://www.musitronics.de/german/produkte/pa80_usb.html
sevce je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2007, 22:20   #7
seadi
Drugar foruma
 
seadi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: USA
Postovi: 69
Downloads: 273
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
seadi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
seadi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nema cijene.......... koliko kosta usb port ............i na njemackom je ..........ima li gdje stranica da je na engleskom ....................
__________________
to be or not to be..........
seadi je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2007, 05:04   #8
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Bas ti hvala sevce, sada si me podsetio da sam svojevremeno bas ovo i video.
Bilo bi dobro ako je neko radio sa ovim i ako je vec ugradjivao u klavijaturu, da nam kaze konkretnije kako sve to ide i sta se sve dobija sa ovim dodatkom.
Da li su na primer vece prednosti od onog Korgovog kabla?
A i vidim da je sada Korg PA80 povucen iz proizvodnje, pa pitao bih - da li se i dalje bez problema mogu nabavljati ovakvi dodatci za njega, kao ovaj spomenuti Host kabel, posto vidim da su na PA sajtu maknuli i drajvere za njega?
Isto se slazem sa ovim sto je seadi pitao, posto i ja ne razumem Nemacki, a i zanimalo bi me gde se sve ovo moze nabaviti i naravno - po kojim cenama?
  Reply With Quote
Star 25.03.2007, 09:20   #9
MrVlad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.08.2006
Mjesto: Engleska
Godina: 50
Postovi: 38
Downloads: 1748
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
MrVlad befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MrVlad pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

isti sajt na engleskom?!!
Musitronics
MrVlad je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2007, 02:21   #10
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Hvala, neke stvari su malo jasnije, a i verovatno mu je ono cena u evrima - 128!

Da ne bih otvarao nepotrebno nove teme, pitao bih i ovo u produzetku.

Primetio sam da kada se koriste user i ostali stylovi iz SSD, veoma lako mogu da se prave bezbroj kombinacija u Performansama, sa time sto STS ostaju isti.
Mogu se menjati boje, tempo.

Izgleda to nije slucaj sa stylovima koji su u HD PA80!
Sve se podesi u jednom odredjenom stilu, snimi se preko current style i - to ostaje - to!

Pitanje bi bilo - da li mogu u performansi klavijature da se koriste i stylovi sa HD?
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa80, premestanje, ritmova


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije