Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Moduli

Moduli Moduli raznih mašina, ritam mašine i problemi vezani za njih...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.03.2020, 12:51   #1
Alex_1992
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.03.2020
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Alex_1992 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard povezivanje aranzera sa korg m3

pozdrav svima. ljudovi dragi,tek sam kupio m3 modul i cini mi se dosta komplikovan. imam stari roland e96 aranzer i njega sam iskljucio kompletno,hocu da mi sve izlazi iz korga,a na rolandu kontam pustati ritmove i svirati. znaci moram namestiti kompletan ritam i boje da izlaze iz korga. midi kabl je povezan i radi. uspevam uglavnom da sviram boje i to radi dobro. ne rade sve boje,iz nekog razloga ni jedna harmonika ne radi,pusta mi neki klavir umesto nje. mozda fale neki semplovi,ne znam. ima ram od 64mb u korga. medjutim kad pustim ritam na rolandu,iz m3 izlaze samo neki klaviri i tako dalje,brljavi dosta. ovo ne funkcionise bas na taj nacin na koji sam mislio da ce,ne znam sta da radim i odakle da pocnem. na rolandu sve znam namestiti uglavnom i imam pristup midi podesavanjima,svakom kanalu koji treba. a to je bubanj,aranzerski bas,nekoliko pratnji,upper 1 i 2. medjutim,na korgu uopste nemam takva podesavanja. ima neki globalni kanal i on stoji na broju 1. ima i drum kanal koji stoji na broju 10. namestio sam sinoc standard drum kit na korgu i dobro radi kad pustim ritam na rolandu. sta da radim nije mi jasno? fale mi midi podesavanja na korgu,fale mi kanali. treba mi kanal za bubanj,aranzerski bas i pratnje. boje rade vec i sad,snacicu se oko njih nisu one problem. evo pogledajte link sa slikama sto sam stavio i stvarno,zamolio bih najiskrenije za neku pomoc oko ovoga. kontam da mora raditi sve lepo,nema razloga da ne radi. iz rolanda samo saljemo informacije i nista drugo.





https://imgur.com/a/awjb3KP
Alex_1992 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2020, 13:30   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam imao M3 ali uglavnom je slicno na svim korgovim workstationima. Imao sam Extreme i da bi to dobio sto hoces moras napraviti podesavanja u Combi modu. Tj da napravis COMBI sa tim bojama. Mislim da M3 ima 16 kanala tako da imas vise nego dovoljno. Znaci kada izaberes boji u Combi modu udji u podesavanja i pronadji midi. Posto vec znas oko midija nece ti biti problem da skontas sam. Isti kanal sa rolanda postavis na m3 i tu izaberes boju. Itd.
Mane ovakvog koriscenja su sto moze doci do prekidanja zvuka pri ptomeni druge solo boje tj combinacije. Zato sto moras napraviti vise combinacija sa istim podesavanjima da bi promenio solo boju. Ustvari ti mozes menjati solo boje unutar jedne combinacije ali efekat ce ostati stalno isti iz te combinacije.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2020, 14:40   #3
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Glupo pitanje, ali ako si već hteo aranžer zar nisi za novac koji si uzeo m3 mogao da uzmeš pa600 i da se spasiš povezivanja prčkanja i svega što će da ti smanjuje živce....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2020, 14:56   #4
Alex_1992
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.03.2020
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Alex_1992 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

znam u redu je i to. zasada da probam ovo napraviti,ako ne ide prodacu ga. sta da radim sa usb fleskom,ne ucitava je? invalid format kaze,ne vidi fajlove.
Dodato:
dajte jos neke informacije pls. kad stisnem PROG taster i namestim standard drum 1,cuje se ritam ceo. kad stisnem COMBI,sve zabrljavi,samo klaviri izlaze. ne razumem koncept zapravo jer sam rolanda imao oduvek. nasao sam neka TIMBER podesavanja,ovde ima nekih midi kanala...
Dodato:
https://www.youtube.com/watch?v=voDGXg1aheM


napredak,provalio sam kanale. ubedljivo stavljam drum kit na kanal 10,medjutim nakon par sekundi se vrati na klavir,kao neki default. ako udarim fill-in ili promenim ritam na rolandu,opet se defaultuje na klavir. ne smem nista da pipnem na rolandu jer m3 odmah svira klavir.
Dodato:
Reseno.

Promijenjeno od Alex_1992 (09.03.2020 u 22:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alex_1992 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije