Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.04.2021, 23:49   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard 4k tv kao monitor? Koliko je pametno?

Nema veze sa muzikom, ali posto ovde ima ljudi koji poznaju materiju, da probam da pitam...
Pala mi je na pamet jedna ideja, pa bi hteo da cujem vase misljenje... imam gaming laptop, i namestio sam sve u spavacu sobu da mi bude zgodno, i da mogu u miru igrati i surfovati (sto, postolje za ventilaciju, eksternu tastaturu i mis, 2.1 zvucnike itd itd...). Tik iznad stola sam na zid montirao tv od 50 inca. To je za sada super npr.kada gledam filmove namestim samo dupli display preko wifi i gledam lepo na velikom ekranu, bez kablova itd...Palo mi je na pamet da bi mogao odigrati koju igricu takodje na tv. Znam da to ne moze preko wirelessa posto mnogo zaostaje. Za pristojno igranje treba hdmi kabal, i ovde lezi moja zabrinutost... moje pitanje je da li bi mogao na taj nacin igrati igre (laptop -> hdmi kabal -> tv), a da se pri tome laptop ne napreze, jel sve se tripujem da bi se na taj nacin laptop, graficka karta itd.. vise "patio" , tojest vise trosio resurse, grejao ili sta god vec... jer monitor od 17" nije isto kao tv od 50". Ne bih menjao rezoluciju, dovoljno je full hd za igre. Ako moze neko da mi objasni da li je to pametno, ili moze da mi ugrozi laptop, neka mi pise, i objasni kako i sta... hvala unapred

Promijenjeno od yamahapassion (03.04.2021 u 23:51 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2021, 10:37   #2
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja mislim da neces imat problem, ali nece ti ni igrica imat 4k rezoluciju naravno. Cak bi ti slika na tom velikom ekranu mogla biti i losija. Tv je 4k, ali vjv sadrzaj koji isporucujes na njega (video igrica) nije 4k tako da laptop uvijek salje maksimalnu rezoluciju koja je moguca, a ona ce se rasporediti na taj broj piksela na tv-u. Logicno ako je rezolucija sadrzaja manja, a ekran veci tj veci broj piksela slika ce biti losija.
P.S. ja to nisam probao, samo razmisljam na glas.

Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2021, 15:30   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tako je Tiho, i ja sam toga svestan... stavise, zadovoljan sam i sa full hd, koji bi imao i na monitoru, i 60ak hz refresh rate, koliko je sposoban tv. Probacu ovaj sistem, pa javim utiske. Ako krene da se nenormalno greje, ili da se desava nesto nepredvidjeno, onda cu znsti da ne smem raditi vise to😆😆
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2021, 23:11   #4
Danilo_NS
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2017
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Danilo_NS ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Full HD slika (1080p) koja će ti sa laptopa odlaziti na taj 4K monitor (2160p) od 50'' će izgledati katastrofalno, znači pikselasto i tačkasto. Nema nikakvu poentu to da radiš. Mogu sve novije igre da rade i na 4K rezoluciji, ali, koliko ja znam, ni ove najskuplje grafičke kartice iz desktop računara, koje koštaju preko 1000 eur, nisu u stanju da izguraju 4K rezoluciju onako kako bi trebalo, ovo govorim za ove neke grafički zahtevnije novije igre. A da ne govorim tek o tome da svi ti procesori i grafičke kartice koje je stavljaju u laptopove nisu ni za šta. Bilo koji desktop računar od 500 eur je jači od laptopa koji košta 1200 eur.
Danilo_NS je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2021, 11:51   #5
grbaviante
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.07.2021
Mjesto: Zagreb
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: violina
Interesi: drvo
grbaviante ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam povezao svoj samsung tv no gubi se na kvaliteti dosta, tako da je ipak savjet kupiti kvalitetan monitor, pa po svom okusi i finansijama izaberite
grbaviante je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije