Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.01.2020, 23:32   #1
Yamaha s700
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.01.2020
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Yamaha PSR S700; Roland E-A7
Yamaha s700 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Kako da rijesim problem USB-a na Yamahi s700

Imam Yamahu s700 aranzer neko vrijeme, kupio sam je u Decembru prosle godine, radila je perfektno, bez problema.
Medjutim, posle Nove godine, nekad oko 9-10 Januara poceo me USB zezati, tacnije, odjednom mi izbaci poruku ( Disk error ) i sam se diskonektuje i onda posle par skundi se konektuje i opet se diskonektuje, bukvalno iskljucuje se i ukljucuje a nekad nece uopste da se ucita iako je u klavijaturi.
Ako neko zna u cemu je stvar i kako da rijesim ovaj problem, molio bih da mi pomogne.
Yamaha s700 je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2020, 09:43   #2
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako sa svakim stickom? Probaj je resetirati bez sticka. Ugasi klavijaturu,drži C6 tipku i dok je držiš,uključi klavijaturu i do kraja drži C6.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2020, 12:28   #3
Yamaha s700
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.01.2020
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Yamaha PSR S700; Roland E-A7
Yamaha s700 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
Tako sa svakim stickom? Probaj je resetirati bez sticka. Ugasi klavijaturu,drži C6 tipku i dok je držiš,uključi klavijaturu i do kraja drži C6.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
Sa 2 stika sam pokusavao da probam, ali isto sa svim, cak sam stik formatirao u klavijaturi i posle ga opet stavim ali opet isti problem.
Sad sam pokusao reset sto si mi rekao, drzao sam C6 ali nista, klavijatura se samo upali.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Yamaha s700 Pokaži Post
Sa 2 stika sam pokusavao da probam, ali isto sa svim, cak sam stik formatirao u klavijaturi i posle ga opet stavim ali opet isti problem.
Sad sam pokusao reset sto si mi rekao, drzao sam C6 ali nista, klavijatura se samo upali.
Radio sam reset na fabricke postavke i opet isto.
USB se u sred sviranja izgasi a nije tako bilo na pocetku, isto je i sa 2 razlicita druga USB a, 2 su po 1GB a treci je 500MB.
Mislio sam da je problem do napajanja ali kad uzmem USB punjac od telefona i ustekam u telefon ono ga puni bez problema, 2 sata sam ostavio tako i puni ga stalno, cim USB ukljucim on malo radi i samo se izgasi.

Promijenjeno od Yamaha s700 (22.01.2020 u 15:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Yamaha s700 je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2020, 12:57   #4
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da je od nekog posuditi pločicu s USB konektorom pa eliminirati al teško da imaš nekog blizu... Ovo govorim ako je USB port s pripajajućom elektronikom "plug & play" tj. odvojiv od matične tj. za nju povezan s nekim flat kabelom ili nekakvom magistralom. Dotičnu nisam otvarao nikad ali pretpostavljam da bi se dalo locirati kvar. USB koristi ako se ne varam 4 kontakta iz porta a punjenje 2 zato puni mobitel ali ne komunicira sa stickom kako treba. Ako nisi vičan rastavljanju,preporučujem servis.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2020, 00:38   #5
Yamaha s700
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.01.2020
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Yamaha PSR S700; Roland E-A7
Yamaha s700 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
Da je od nekog posuditi pločicu s USB konektorom pa eliminirati al teško da imaš nekog blizu... Ovo govorim ako je USB port s pripajajućom elektronikom "plug & play" tj. odvojiv od matične tj. za nju povezan s nekim flat kabelom ili nekakvom magistralom. Dotičnu nisam otvarao nikad ali pretpostavljam da bi se dalo locirati kvar. USB koristi ako se ne varam 4 kontakta iz porta a punjenje 2 zato puni mobitel ali ne komunicira sa stickom kako treba. Ako nisi vičan rastavljanju,preporučujem servis.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
Ima port, 4 pina, 2 napojna i 2 za podatke, i ja mislim da je problem u ovima za podatke, mozda su se odvojili ili je kontakt slab. Ne znam kolika je mogucnost da su se odvojili pinovi tokom transporta jer sam dan prije nego se kvar pojavio radio svirku i kad sam kuci dosao taj se problem pojavio. Rasklapao sam par puta vec, imam iskustva xD. USB savrseno radi na kompu kao i svaki drug, cim ga ubacim u klavijaturu on pocne da se diskonektuje i konektuje neprestano do momenta kad ga klavijatura vise ne moze ucitati i onda kao da je totalno mrtav. Pokusacu da pregledam kablove i pinove, pa ako bude pomaka javljam.
Yamaha s700 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Yamaha s700 za ovaj koristan post:
smuchac (24.01.2020)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije