Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.05.2013, 19:08   #11
mixmagnus
Početnik forumacije!
 
mixmagnus's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2013
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: roland g 1000
mixmagnus ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prijatelju,,kako najlakše da "premostim" napajanje zippa ,,na napajanje hdd-a,,pošto broj pinova nije isti?Znači,,izvadio sam zipp,,ugradio hdd,,sve odgovara,,samo da prespojim napajanje?Najlakše bi bilo adapterom,,ako ima da se kupi.Hvala.
mixmagnus je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2014, 14:02   #12
gorancho
Početnik forumacije!
 
gorancho's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 37
Downloads: 21
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: GEM WK8SE, Technics KN3000
gorancho ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mixmagnus Pokaži Post
Prijatelju,,kako najlakše da "premostim" napajanje zippa ,,na napajanje hdd-a,,pošto broj pinova nije isti?Znači,,izvadio sam zipp,,ugradio hdd,,sve odgovara,,samo da prespojim napajanje?Najlakše bi bilo adapterom,,ako ima da se kupi.Hvala.

Za HDD ti treba i 12V (žuta žica) koje nema. Već je rečeno da ne izvlačiš iz klavijature jer pored "zvuka" pri gašenju može da se ugasi i sama klavijatura jer neki hard diskovi troše puno. Nađi negde po oglasima za externi CD recimo, napajanje od 5 i 12V, lepo u kutijici. Spojićeš mu samo 220V.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od zlajakorisnik Pokaži Post
havala na iscrpnom objasnjenju nadam se da ce koristiti jos nekome ostaje mi da nadjem samo jedan stari hdd mislim da imam negde u servisu od 8gb pa cu pokusati ..mada sam sumnjicav zbog kontrolera na ploci rolanda jer on cim krene boot pri paljenju trazi mi zip drive...jednom sam pokusao sa IDE Compact Flash adapterom i nazalos nije hteo da odradi formatiranje
Neće raditi sa HDD. Ne pokušavaj. U Rolandu su sredili da radi samo tako kako je postavljeno i nikako drugačije.

Promijenjeno od gorancho (28.05.2014 u 14:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gorancho je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2014, 12:10   #13
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što se tiče VA7, ja mislim da VA7 ne može raditi ni sa jednim HDD-om, jer njegov OS ne podržava ništa veće od 100Mb koliko je na ZIP-u. Nisam lično probao, ali sam čitao ranije postove od ljudi koji su svašata probali da ugrade na VA7 i na kraju došli do zaključka da to ne može.
Po meni je najednostavnije i jedino sigurno zameniti neispravni ZIP sa istim takvim ispravnim, ili samo zameniti glavu sa mehanizmom.
Ja sam zato svojevremeno nabavio 2 rezervna drajva i gomilu zipeta, tako da sam sada bezbedan od kvarova zauvek.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije