Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.10.2009, 15:23   #1
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Modifikacija OS-a klavijature?

Da li je moguce "razbiti" operativni sistem klavijature i modifikovati ga odnosno prilagoditi svojim potrebama?
Ekstenzija fajla je obicno BIN i nemoguce je otvoriti ga pomocu Nero programa ili bilo kog drugog koji cita image fajlove.Moze se pregledati uz pomoc notepada ali to je obicno zbrka brojeva i slova.Da li je potrebna decrypcija,odnosno sta treba da se uradi da bi nama obicnim "smrtnicima" stvari bile jasnije?
Da li kod nas postoje ljudi koji bi mogli da urade ovakvu "operaciju" i kako doci do njih?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2009, 21:59   #2
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bolje ne dirajte u te stvari Bobane jel bi mogli trajno pokvariti vasu igracku!!! Bio sam svjedok jednog takvog dogadjaja gdje je jedan elektronicar uz pomoc jednog dobrog poznavatelja softverskih rijesenja napravio dzumbus i PSR9000PRO vise nikad nije zasvirao, ili bolje receno bacio ga u vjetar . Cuo jesam da postoji odgovarajuc software ali to posjeduju iskljucio ing muzicki dizajneri, ali pisanje jednog programa je muktrpan proces i vjeruj mi da nema sanse da poboljsas OS onako iz razlicitih experimentiranja, pozdrav
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2009, 23:31   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Verujem da je tako kao sto kazes,ali ja ne bi da OS nesto bitno menjam vec da umesto ritmova koji su dosli sa novim OS-om ubacim svoje.To je onako nesto minimalno sto bi uradio mada ima jos stvari koje bi promenio.Ako je moguce razbiti jedan XP operativni sistem zasto ne bi moglo jedan OS za klavijaturu velicine samo nekoliko MB?
Znaci OS bi bio modifikovan samo u onom delu koji nosi informacije o ritmovima.Ako bi se i potkrala neka greska ritam ne bi svirao ili bi se klavijatura blokirala kad se pokrene problematican ritam(u najgorem slucaju) ali to ne bi smetalo da se ponovo odradi update sa ispravnim OS.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2009, 23:41   #4
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To sam i ja bobane pokushao da uradim sa PSR9000, i uspeo da zamenim jedan fabrichki ritam sopstvenim.
U punom zanosu sam krenuo da punim i punim.
Nakon fleshovanja softa klavijatura je samo javljala da mi nedostaje neki header file koji se zvao neshto japsnskaslova.h.
Jedva sam, uz kojekakva dovijanja i zajebavanja, uspeo da vratim originalni software.
Da flash moze da se uradi preko kompa, pa i da brljam.
Znam da onda mogu da mu bootloader shibam preko kompa, pa da mogu nekako izmuvati celu zajebanciju.
Ovako, kako je bootloader SAMO na samoj mashini, nije bash za zezanje...
Ako njega sprzim, onda moram da jurim programatore sa kojima bih punio chip, ako bih i uspeo (mala je shansa...).
Tako da, bolje odustati od te zajebancije u startu...
Ne isplati se, nikako...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 00:09   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znao sam da ces da se javis ali ni slutio nisam da imas iskustva sa ovom problematikom.Sto se tice flashovanja preko kompa mislim da za Rolanda postoji neki updater program ali to je sve sto znam u vezi toga.Informisacu se malo bolje pa cu napisati ovde sta i kako.
Mozes li ukratko da objasnis kako si uspeo da modifikujes OS,odnosno koje si programe koristio,itd?
Onako uzgred da pitam nije li to ta klavijatura o kojoj je jimiboy govorio?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 01:20   #6
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard


Nije to ta...
Sve je to krenulo naivno...
Prvo kao neko sitno crackovanje programa, a kasnije kao modifikovanje software-a mog tadashnjeg telefona, Siemens SL42.
Nabudzio sam ga da bude isti kao SL45, neka pricha slicha kao budzenje pa50 na pa80.
Kazem slichna, poshto razlike u hardware-u nije bilo...
Naleteo sam na netu na neka objashnjenja kako da modifikujem neke sitnice i dobijem dodatne opcije na fonu.
Onda skapiram da je modelima isti hardware, i odluchim se da prepeglam sistem mog fona sa firmware-om sa SL45.
Upalilo je bez ikakvih dorada.
Onda skapiram gde i u kom obliku se telefonu shta nalazi, i krenem da menjam...
I dobijem ono shto mi treba...
Onda skapiram da isti princip mogu da promenim i na klavijaturi...
Potreban je neki tekst editor koji moze da edituje binarne fajlove.
UltraEdit radi posao na windozi.
Onda je sa windasm i soft ice raspakivanje software-a na asamblerski kod, pa zatim analiza koda.
Tu ischeprkam na kojim memorijskim lokacijama se shta nalazi.
Mene su interesovali ritmovi.
Iskopao sam gde su i kako zapisani.
Bilo je malo zajebancija provaliti u kako pretvoriti taj ritam u mashinski kod...
Ne mala, nego velika zajebancija...............
Malo sam kopao dokumentaciju koju je yamaha stavila na ner, malo vece prouchavanje general midi-a, pa polako...
Uspem da napravim kakav-takav prevodilac koji je radio posao.
Sa Ultra Edit-om, po principu copy paste, zamenim deo koda koji je predstavljao jedan fabrichki ritam sa mojim konvertovanim i fleshujem.
Radi!
Unda se ja tu, ohrabren prethodnim uspehom, zaletim i krenem da menjam redom.
Avaj, prevideo sam bitnu chinjenicu.
Program je napisan tako, zbog optimizacije brzine rada softwera, da ne gadja ritmove po nekom file systemu ili ne znam ni ja chemu, vec da dohvata ritam sa unapred odredjene memorijske lokacije.
Dakle, ima tabelu sa ritmovima, i oznakom pochetne lokacije bloka na kome se nalazi ritam.
Je o tome nisam vodio rachuna kada sam punio...
Punio sam ritmove jednog za drugim, a nisam obracao paznju da ritam sa kojim menjam originalni mora da zahvata isti ili manji memorijski blok kao original, inache zalazim u blok sledeceg ritma.
U prevodu, samo mi je prvi ritam bio na pravom mestu, dok su svi ostali bili ko zna gde...
Tipa, drugi je pochinjao na pola prvog, umesto na pochetku drugog, ili je pochinjao na pola drugog, ako je prvi bio predug.
Kada su manji od originala, greshka se moze izbeci popunjavanjem praznog prostora nulama, ali kada su veci, ne mozz da se izbegne nikako...
Najgore od svega, a to je ono shto je upropastilo sistem, je shto sam ja kao izbrojao koliki BROJ ritmova moze da stane, umesto koliko podataka, i koja je duzina zvakog ritma, tako da sam najverovatnije pomakao i lokacije ostatka sistema, i time napravio malu Hiroshimu i Nagasaki...
To je najblize koliko sam prishao Japanu i Yamahi...
Ne znam kako funkcionishe podizanje sistema na rolandu...
Ako bi bila varijanta sa loaderom koji se ne vezuje za neki bios, onda bi mozda i mogle da se odrade neke zezalice, kao shto se moze igrati sa loaderom vezanim za efi, kao na na iPhone-u i Macintosh-ima.
Tu nema shta da se zajebe, i uvek se da cushnuti neki novi sistem...
Ako je loader vezan za bios, moguce je igrati se, ali ako se sprzi to shto lichi na bios, povratak iz mrtvih nece biti lak...
Ja sam imao srecu da nisam sprzio to shto lichi na bios, tako da sam uspeo nekako da vratim originalni sistem.
Msm, tada sam skapirao da nije nemoguce, ali je potrebno ili detaljno voditi rachuna o rasporedu stvari po memoriji, ili praviti novu tabelu u kojoj se definishe gde je shta, poshto to software ne radi dinamichki na psr9000.
Msm, realno, sve je moguce, ali koliko je to dobro i potrebno raditi nisam siguran...
Da je to neki projekat tipa prerade pa50 na pa80, pa i nekako...
Da zna chovek da mu se moze isplatiti, jer je velik broj uredjaja, a i nije ogroman zahvat...
Ovako, ovo ne znam ni koliko i da li bi bilo isplativo, a ima da se otegnu j***a od posla...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vaxter za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (16.02.2010)
Star 05.10.2009, 01:43   #7
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bitno si se potrudio druze Vaxtere
I ja sam se bavio sa modifikovanje igrica za kompjutera i to mi je bilo uspesno ali za klavijaturu jos mi je malo znanja (tek za 5 godina cu postati programer).
Kod mene kod pa500 ritmovi nisu problem jer je dozvoljeno brisati fabricke i puniti svoji nego kad bi se mogle multisemplove zameniti sa neki boljih ne bi bilo lose
Vaxter aj molim te pisi nesto za korga pa500/800/2x jer lakse ili teze od yamaha, sta bi mogli ocekivati u buducnost?
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 01:48   #8
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uuuuf,ovo i preprichano zvuci kao SF a kamoli da se odradi sve kako treba.Ako nista drugo neka vide kolege sa kojim se znanjem ide u kafanu!
Ja sam u medjuvremenu potrazio na rolandovom sajtu(de) na pocetku update sekcije i video sam da postoji neki program "SMF-Updater Programm" za koji pretpostavljam da omogucava flashovanje preko midija klavijature.Tamo stoji objasnjenje ali na nemackom i posto ja i srpski slabo znam(logicno jer sam Pirocanac) nisam bas najbolje razumeo pa ako te ne mrzi procitaj o cemu se radi.
Ko sto kazes kad bi znao da ce trud da se isplati i da necu da zaj..m stvari pa i da se angazujem na "unistavanju " kljave.....
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 11:19   #9
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne moze pomoci, jer trazi midi interfejs kao protokol, a za pravilno operisanje interfejsom je potreban sistem koji radi...

@ace
Ako mislish na tih 5 godina kao godine do zavrshetka shkole, to se i ne rachuna...
Neki zavrshe i doktorate, a nikada ne postanu dobri programeri, a neki ni osnovnu, ali pishu sve i svashta...
Shto se Korga tiche, ja nisam dobar da pishem o njemu, jer cu ga vecinom napljuvati...
Korg je proizvodjach chiju opremu NAJMANJE volim.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 12:04   #10
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Otvorio sam binarni fajl uz pomoc Ultraedit programa i sada izgleda daleko uredjenije nego ranije iako i dalje sa desne strane ima hrpu "hijeroglifa" slova i brojeva bez nekog reda i smisla.Sta sad,treba li kompajlirati ovaj bin fajl kako bi ga otvorili uz pomoc windasm programa,u ultraeditu ne vidim neku opciju za konverziju fajla a windasm otvara datoteke tipa exe,itd..
p.s.Ne zanosim se mislju da bi dosao makar priblizno do rezultata do kog si ti dosao ali pokusavam da malo dublje udjem u problematiku i pokusam da sto vise razumem koliko god je to u mojoj mogucnosti!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije