Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.02.2011, 23:54   #1
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Koristan savjet za PSR S500

Korisnici S500 znaju da ova klavijatura ima jedno user mjesto za ritam. Ocitavanje ritmova od nekih 10kb traje otprilike desetak sekundi. Da ne spominjem kako ritmovi od 50 kb trebaju i po pola minute da se ocitaju.
Upravo sam otkrio kako da se zaobidje ovo ogranicenje. Naime kada se ocitava kao user file, a ne kao ritam potrebno je samo 5-6 sekundi cak i za fajlove od 50kb.
Postupak je sledeći (ovo radi samo ako je ubacen USB):
1. Obavezno bekapujte postojece registracije u jedan osnovni user file (provjeri manual za postupak)
2. (Ovo je opcionalan korak) Ocistite registracije (drzite zadnju C bijelu tipku i ukljucite klavijaturu)
3. Ocitate zeljeni ritam (recimo rumbu)
4. Poredate instrumente ili podesavanja za različite pjesme u registracije za dati ritam
5. Sve to snimite u user i date naziv recimo rumba1
6. Sada kada zelite rumbu, ocitate user file pod nazivom rumba1 to traje sest sekundi (a ne pola minute), pored toga klavijatura je postavljena i sa odgovarajucim instrumentima i podesavanjima u registracijama.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2011, 13:51   #2
Milos_91
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.07.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 45
Downloads: 359
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Tyros 1
Milos_91 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja sam se na mojoj s500 mucio 3 meseca i nisam mogao da provalim nista tako, tako da sam na njoj solirao bilo je malo glupo prekinuti ritam da bih prebacio na drugi, a masa gleda u tebe i pita sta se desava. tako da nije to bas najpouzdanije. pozdrav
Milos_91 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije