Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.03.2014, 19:51   #21
zoka3
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 32
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 11
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
zoka3 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard


Dodato:

Dodato:
Slika magneta je greškom postavljena!

To je skazi hdd koji planiram postaviti u Rolanda G 1000.
Interesuje me kako da postavim džampere jer ima baš puno opcija?
Napajanje za hdd ću dobiti za 15-20 dana ali bih prije nego što dobijem da sve bude spremno.
Pozdrav!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od AcaG600 Pokaži Post
AMIN! Svaka mi cast kako znam da objasnim Haha Moze neko i od moderatora da izbrise ove komentare sve iznad ako smatraju da treba, jer nista bitno nema i sve se govorilo o ubacivanju slika, a ne konkretno o temi, a posto su sad slike ubacene, ovaj zadnji post sa slikom moze da se ostavi i da se ceka odgovor Pozdrav
I ja se nadam da će obrisati sve nepotrebno ( da mi se ne smiju kako sam glup da neznam ubaciti slike)
Hvala ti puno!
Pozdrav!

Promijenjeno od zoka3 (07.03.2014 u 20:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zoka3 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2014, 23:44   #22
gorancho
Početnik forumacije!
 
gorancho's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 37
Downloads: 21
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: GEM WK8SE, Technics KN3000
gorancho ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Tranzit,
ima li ovo ili nesto slično da se moze koristiti u triton clasic ?
20 eura je nikakav novac,a dobije se potrebni komoditet pri
load i save procesima ...
Triton (ako ima SCSI karticu, jer nemaju svi) prima bilo koji SCSI disk.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od zoka3 Pokaži Post

To je skazi hdd koji planiram postaviti u Rolanda G 1000.
Interesuje me kako da postavim džampere jer ima baš puno opcija?
Napajanje za hdd ću dobiti za 15-20 dana ali bih prije nego što dobijem da sve bude spremno.
Pozdrav!
Dodato:


I ja se nadam da će obrisati sve nepotrebno ( da mi se ne smiju kako sam glup da neznam ubaciti slike)
Hvala ti puno!
Pozdrav!
IBM posebno neće raditi na G1000. A ima ih najviše. Kada nabavljaš SCSI HDD za G1000 "NE NABAVLjAŠ IBM". Ne trudi se. Dani su potrošeni u pokušajima.

Promijenjeno od gorancho (07.03.2014 u 23:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gorancho je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2014, 02:47   #23
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislio sam na nekakav usb ili sličan adapter ,
imam scsi disk
romario je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2014, 08:47   #24
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nemoras da stavljas ni jedan djamper na ta mjesta gde si pokazao na sliki ostavi prazno kako je sad.Proveri samo ako ima pored nekog djampera da pise SI ili MA ako ima postavi na to i miran si. Drugo : sacekaj dok ti dodje napajanje i ne kupuj nista ranije jer je samo bacanje para dzaba Dali ce to napajanje da bude da se ugradi u sint ili vanjsko.Dali ima u sintu kabal onaj pljosnati na koji ces da skopcas disk ili se on kopca napolju sa napajanjem?
U tom slucaju mora imati sint sa vanjske strane konektor na koji to vezes.Ako je vanjsko napajanje imas jih malo more i svako od njih ima drugacije konektore tako da ces imati muke dok nadjes prave kablove .Za disk ima obicno u sistemu par opcija na kojem ti je portu sta.Ako sint prepozna disk on ce ti ga pokazati u sistemu pod nekim brojem i to je ok.Ako skopcas neki vanjski SCSI CD njega ce upisati na drugi broj tako da ne vodis brigu o djamperima.Prvo sacekaj da dobijes napajanje i onda pitaj dalje i znaces sta ti fali ovako je samo nagadjanje oko svega.Uslikaj onda napajanje i SCSI disk i mesto na koje ces to da kopcas i najlakse za sve .
fico je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2014, 09:40   #25
zoka3
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 32
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 11
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
zoka3 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Džamper je postavljen na: SCSI term on, ali sad mi je najveći problem ako roland g 1000 ne prepoznaje IBM hdd.
Što se tiče napajanja to ću lako riješiti kad dođe jer ima izlaze 12v i 5v a dobio sam šemu kako se spaja na hdd.
Ima li neko iskustva sa IBM hdd da je možda uspio da skopča na rolanda i da radi?
zoka3 je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2014, 13:30   #26
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dzamper ostavi tako kako je to je uredu.Jedino moze biti da ti sint ne prepozna tog diska ako nije po nekom Rolandovom standardu .Zar nije bolja solucija ZIP od rolanda nego taj SCSI disk ? Ako je to vanjsko napajanje za disk ono je sa diskom zajedno oko 5 KG zar ces
vuci stalno tu kutiju sa sobom.Samo napajanje je za disk prosto ko pasulj ,problem se stvori kad hoces da spojis disk na sint . SCSI nije po istom standardu kao sto su bili IDE i ATA diskovi pa samim tim i zavisi gde ces naci kablove koji odgovaraju tvom sintu i disku .Svaki SCSI uredjaj koji kopcas na sint ima svoj ID terminal i njih imas cini mi se na sintu 6.Ako imas kabal koji ide sa diska na plocu ili na sint da ima na sebi kao dva priklopa odma ti treba i emulator da ga ubacis u taj drugi priklop da bi sve radilo. Koliko ces da izgubis i vremena i zivaca sa tim SCSI veruj da ne vredi a pogotovo jer sve kupujes .Ja sam imao kod kuce brdo diskova i kablova pa sam jedva napravio komplet za Kurzweila tako da mi je radio i disk i CD .U danasnje vreme ulagati toliko vremena i novca na Roland G1000 je jedino opravdano ako ti je to neki sint za uspomenu inace steta vremena veruj.
fico je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio fico za ovaj koristan post:
zoka3 (08.03.2014)
Star 08.03.2014, 14:22   #27
akordi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.02.2008
Postovi: 12
Downloads: 481
Uploads: 62
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
akordi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kabel za prijenos podataka sa ZIP drajva odgovara za HD jer se radi o SCSI 50 pinskim uređajima. Džamper za terminaciju moraš postaviti na ON jer je HD zadnji u nizu.
Jedino ako koristiš više povezanih SCSI uređaja terminacija se stavlja samo na posljednji u nizu. Svaki SCSI uređaj mora imati svoj ID koji se postavlja pomoću džampera. To mu je ustvari adresa, jer na taj način sustav prepoznaja diskove.
Za postavljanja ID adrese koriti se 4 bita tj.broj u binarnom obliku. Zato i postoje 4 džampera za postavljanje ID-a.
Ako želiš da ti HD ima ID adresu 6, moraš džampere postaiiti 0110.
Binarno 0110 je u decimalnom obliku 6. Na tvome HD-u džampere za ID stavi na drugome i trećeme pinu dok prvi i četvrti ostavi slobodne ukoliko želiš adresu 6.
akordi je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio akordi za ovaj koristan post:
zoka3 (08.03.2014)
Star 08.03.2014, 14:55   #28
zoka3
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 32
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 11
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
zoka3 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Već sam naveo u nekom od postova da ja sviram gitaru a klavijatura je nešto što volim i ona je za kod kuće za neko moje zadovoljstvo.
Hard disk hoću da stavim zato što me zip po nekad zeza pri učitavanju pa se bojim da je pri kraju.
HDD sam dobio i jedino što sam kupio na ebay-u je napajanje koje me je koštalo 3,83$ i koje će doći za 15-20 dana.

50 pinski kabal za dva uređaja još tražim ali ako bude radio hdd onda ću izbaciti zip i ostaviti samo hdd.
"akordi" Vas baš nisam razumio što se tiče džampera jer na skaziju imam 12 opcija za postavljanje a trenutno je na "SCSI term on" što se vidi na slici koja je postavljena u prethodnim postovima.
A najviše me muči ako mi ne prepozna hdd jer je neko napisao u predhodnim postovima da roland ne podržava IBM hdd.
Ako je neko uspio da ugradi IBM-ov hdd volio bi da to iskustvo podjeli sa nama.
Koji su skazi hdd koje roland bez problema prepoznaje?
Pozdrav!
zoka3 je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2014, 23:14   #29
akordi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.02.2008
Postovi: 12
Downloads: 481
Uploads: 62
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
akordi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na slici sa prethodne strane vidi se raspored pinova od 1--12 za džampere.
Također se vidi da imaš džamper na pinu 6 brojeći sa desna na lijevo što znači da je time postavljena terminacija na ON.
Da bi ID za disk postavio na 6 moraš imati još dva džampera koja ćeš postaviti na pinove 2 i 3 na isti način kao što je postavljen džamper za terminaciju na pinu 6
Džamperi spajaju paralelne pinove (jedan ispod drugog), zato i ima dva reda sa po 12 pinova.
Nadam se da sam pomogao.
akordi je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio akordi za ovaj koristan post:
zoka3 (09.03.2014)
Star 09.03.2014, 00:09   #30
zoka3
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 32
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 11
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
zoka3 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ubacio sam još 2 džampera na 2 i 3, dali je sad dobro?
zoka3 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije