Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.05.2011, 13:02   #21
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja vec dugo koristim terce na ovaj nacin i nemam problema s tim,nego ti probaj tamo ima ona opcija na menu preference mislim ono da ti skala djeluje samo na uper track,kad to postavis onda normalno fercera lijeva strana i strings koji postavis i sve
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2012, 13:50   #22
taletdkmk
Vredan član društva
 
taletdkmk's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2006
Mjesto: Skopje - Makedonija
Godina: 38
Postovi: 186
Downloads: 845
Uploads: 14
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 61-k with EXB M256
Interesi: Internet, Filmovi...
taletdkmk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
taletdkmk pošalji poruku preko MSN messengera taletdkmk pošalji poruku preko Yahoo! messengera taletdkmk pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
ja odavno terce pravim i tacne su 100 %,tako sto u soundu jedan oscilator stavis npr harmoniku normalno i nju fixiras u menu-pitch-fixed,a drugu harmoniku (osc 2)napravim transpoze +4,i kad tu boju ubacis u performancu onda preko sub scale samo spustis odredjene tonove na -99,naravno sub scala ne djeluju na fixirani oscilator,bilo kakvu tercu da sam pravio nikad mi nije nista fulalo,zasto svi bjeze od ovakvih terci,a meni se cine jednostavne
Pozdrav @ella 85. Ja takodje koristim ovaj nacin za terce, ali ipak zaglavim nekad. Evo da napomenem zaglavio sam na Miljacka(mada mislim da jos malo i sredicu ova terca preko ensamble) i imam problem sa terca za nesanica. Reci mi ti kako se snalazis kad je u pitanje eto bas Miljacka dali imas tercu napravljenu kao sto si reko sa dva oscilatora jedan fiksiran bas bi hteo da napravim takvu sebi. Pozdrav
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od cane612 Pokaži Post
uspeo sam da odradim posao uz pomoc ace koji je i vise nego pomogao ali sam primetio jednu manu ! ! ! ako podesis u subscale c d e... na - 99 terca radi bez greske ali u slucaju da imate u lower neku podlogu morati ici na tu boju i u svim oscilatorima podesiti fixed scale jer kada udarite akord (bass i aranzman vam ide u tom akordu jer se subscale ne odnosi na to) ali vam je podloga udarana po tonovima koje ste vi spustili i onda dobijete unisten akord UCIM ACE UCIM
Ako koristite Sub Scale, podizete ili spustate tonove to ce uticati naravno i na Lower. Za da ne bi uticao i na lower, odvoite jedno mesto u lower napravite lower po zelji pritisnite menu onda pitch i prema tome koliko oscilatora imate stavite sve oscilatore od taj lower na Fix Scale. Write sound i onda u style play odaberite lower sto ste malo pre Fiksirali. Problem je resen. Pozdrav
__________________
Trajche TALE Dimitriev
Kavadarci - Makedonija

Promijenjeno od taletdkmk (08.05.2012 u 13:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
taletdkmk je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2012, 14:15   #23
taletdkmk
Vredan član društva
 
taletdkmk's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2006
Mjesto: Skopje - Makedonija
Godina: 38
Postovi: 186
Downloads: 845
Uploads: 14
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 61-k with EXB M256
Interesi: Internet, Filmovi...
taletdkmk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
taletdkmk pošalji poruku preko MSN messengera taletdkmk pošalji poruku preko Yahoo! messengera taletdkmk pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo zavrsio sam tercu za Miljacka. Postavio sam i sliku tako da slikovite vidite sta treba uradite. Tercu sam ja uradio za g-moll. Prvi cetiri tona odsvirajte bez ensemble, a onda ukljucite ensemble. Probajte pa recite mi jel vi se dopada. Pozdrav
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Miljacka.jpg (97,5 KB, 33x skinuto)
Highslide JS
__________________
Trajche TALE Dimitriev
Kavadarci - Makedonija
taletdkmk je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio taletdkmk za ovaj koristan post:
kufi (04.07.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije