Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 10.07.2008, 14:25   #1
DjoleBn
Ovaj baš voli da kuca
 
DjoleBn's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.06.2007
Mjesto: Bijeljina
Godina: 40
Postovi: 303
Downloads: 475
Uploads: 2
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x, Yamaha 01v96...
Interesi: Muzika i samo muzika...
DjoleBn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DjoleBn pošalji poruku preko MSN messengera DjoleBn pošalji poruku preko Skype™ messengera
Beitrag Noviji Roland-ov aranzer, al da zvuci kao G1000 ili EM2000

Evo jednostavno pitanje, necu puno da vas zamara me, zanima me koji noviji rolandov arazner moze da zvuci IDENTICNO kao legendarni G1000 ili EM2000?
__________________
Korg4Life
DjoleBn je offline  
Star 10.07.2008, 14:46   #2
Darko
Drugar foruma
 
Darko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2004
Mjesto: Germany
Postovi: 83
Downloads: 401
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA900
Interesi: 3Dmax & Cinema 4D,F1
Darko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bi reko nijedan . . hehe (sala)

Iskreno receno ako vec onda su to Rolandove nove E Serije 50/60/80,moje misljenje

Ali da cujemo sta kazu Rolandovci
Darko je offline  
Star 10.07.2008, 14:58   #3
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hmmmmm EXR?
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline  
Star 10.07.2008, 15:10   #4
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Drug JEDINI da čemu valja jeste E80 a ostale nemoj džabe kupovati jel ćeš na njemu popušiti u svemu i na cjeni...Dakle E80 je MAJKA ostalo je plastika...pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 10.07.2008, 15:33   #5
opusdei
Drugar foruma
 
opusdei's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.01.2005
Mjesto: MKD
Postovi: 99
Downloads: 1473
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA5X-61
Interesi: Music and Computers
opusdei befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opusdei pošalji poruku preko MSN messengera opusdei pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Posle nekoliko demo snimaka na netu, mislim da sam se zaljubio u zvuk koji sam cuo na Rolandu E80 i kako su komande lako dostupne.
__________________
Muzika i kompjutere
opusdei je offline  
Star 10.07.2008, 15:49   #6
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Drug JEDINI da čemu valja jeste E80 a ostale nemoj džabe kupovati jel ćeš na njemu popušiti u svemu i na cjeni...Dakle E80 je MAJKA ostalo je plastika...pozdrav!
kako znaš? jesi li svirao na g70 možda?

Citat:
Originalno postovano od DjoleBn Pokaži Post
Evo jednostavno pitanje, necu puno da vas zamara me, zanima me koji noviji rolandov arazner moze da zvuci IDENTICNO kao legendarni G1000 ili EM2000?
identično ni jedan...a bolje rade i e80 i g70...to su praktično iste sprave,sa manjim izmenama....zvučno isto rade...

Dosta se očekuje od ovog novog aranžera za balkansko tržište EXR8,koji spada u niskobudžetne sprave,oko 850 eura,mada čujem da po zvuku nije "niskobudžetna"...uskoro će mi biti dostupan jedan pa ću vam izneti svoje mišljenje...
 
Star 10.07.2008, 16:30   #7
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

RONALDINJOS---nisam neki frajer pa da se foliram sa komentarima al vjeruj da nisam napiso gornju izjavu ko neki tukan na pamet...G70 sam imo priliku isprobati čak možda prije tebe (dok je došo u Sloveniju ja sam već za njim sjedio u trgovini i čačko po njemu) i mogu ti reći da je MNOOOGO slabiji od E80...Sad ako želiš mogu ti napisati mali milion PRAVIH i PAMETNIH razloga zaštoje E80 bolji od G70...Dakle E80 je NAJBOLJI aranžer do sada što ga je izdo Roland poslije G-serije,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 10.07.2008, 16:35   #8
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
RONALDINJOS---nisam neki frajer pa da se foliram sa komentarima al vjeruj da nisam napiso gornju izjavu ko neki tukan na pamet...G70 sam imo priliku isprobati čak možda prije tebe (dok je došo u Sloveniju ja sam već za njim sjedio u trgovini i čačko po njemu) i mogu ti reći da je MNOOOGO slabiji od E80...Sad ako želiš mogu ti napisati mali milion PRAVIH i PAMETNIH razloga zaštoje E80 bolji od G70...Dakle E80 je NAJBOLJI aranžer do sada što ga je izdo Roland poslije G-serije,Pozdrav!
Sve što bih ti sad odgovorio moglo bi nas odvesti u bespotrebnu svadju i raspravu a to najiskrenije ne želim...imaš svoje mišljenje,ja svoje i tako je najbolje...a uzgred,sviram na g70,valjda poznajem spravu,logično,zar ne?


A ako ti nije teško napiši nam razlike i u čemu je e80 bolji,ako ne zbog mene bar zbog kolega koje će to svakako zanimati...interesuje me koliko si "čačkajući u radnji" uspeo da prodreš u suštinu jedne i druge sprave...unapred zahvalan...

Promijenjeno od Vule (10.07.2008 u 16:50 sati)
 
Star 10.07.2008, 17:48   #9
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Po mom misljenju i nekakvoj logici ni jedan nov roland (ili druga klavijatura) ne moze (i ne bi smeo) da radi kao stari. Sve sto se pravi novo, pravi se sa ciljem da bude bolje od starog. Ovo danas su potpuno razlicite masine od prethonih, novi ton generatori, nove tehnologije, sempleri..., sve je drugacije. I sve ide ka tome da se zvuk klavijature priblizi zvuku "zivog" orkestra a ne da se vraca u 90 i neku godinu.
marco je offline  
Star 10.07.2008, 17:51   #10
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od marco Pokaži Post
Po mom misljenju i nekakvoj logici ni jedan nov roland (ili druga klavijatura) ne moze (i ne bi smeo) da radi kao stari. Sve sto se pravi novo, pravi se sa ciljem da bude bolje od starog. Ovo danas su potpuno razlicite masine od prethonih, novi ton generatori, nove tehnologije, sempleri..., sve je drugacije. I sve ide ka tome da se zvuk klavijature priblizi zvuku "zivog" orkestra a ne da se vraca u 90 i neku godinu.
Potpisujem...
 
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
aranzer, em2000, g1000, ili, kao, noviji, rolandov, zvuci

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije