Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.07.2019, 21:35   #1
Metalni
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2018
Postovi: 19
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha CLP-230, Peavy Foundation, Korg X5D, Jay Turser JT-200BT...
Interesi: Džabalebarenje
Metalni ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg PA500 ili PA600?

Pozdrav kolege, naslov možda jeste smiješan jer je van svake pameti uzeti 500 naspram 600, ali pitam ovo prvenstveno zbog cijena... Pa500 kod mene nalazim za 300-350 evra (i jeftinije, ali pitanje kakvi su), dok Pa600 tek od 650 pa do 750 evra. Meni lično razlika u cijeni jeste povelika, tako da tražim neko vaše mišljenje s obzirom na cijenu, šta bi bilo bolje? Sviram uglavnom pop-rock, Ex-Yu, ponešto narodnjaka, a aranžer kupujem prvi put u životu jer eto kontam neke svirke bez bubnjara (do sad u svakom mogućem sastavu sam imao "živi" ritam). Dakle, prije svega zbog ritam mašine.

Još jedno vjerovatno smiješno pitanje, uzrokovano mojim nultim iskustvom sa aranžerima, mogu li se na ova dva modela PA sačuvati splitovane boje, tipa u lijevoj 2 oktave bas gitara, desno klavir, strings, padovi i sl. po izboru, naravno bez da bubnjevi sviraju? Dakle kao solo kljava? Manual bass znam da postoji, što mi i treba, jer želim da sviram, ne da mi se ulijeni lijeva ruka pritiskanjem 4-5 trozvuka kroz čitave pjesme A klavijatura jedino što će sama da radi je ta ritam mašina, ja ću ostalo... I naravno, iskustvo što se tiče tipki za koje sam čuo da su kod 500 loše, ali... Ako su tu negdje kvalitete i izdržljivosti kao kod npr X5D, to je onda sasvim u redu.

Hvala unaprijed!
Dodato:
Niko ništa? Ok...

Promijenjeno od Metalni (06.07.2019 u 13:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Metalni je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2019, 23:15   #2
Metalni
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2018
Postovi: 19
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha CLP-230, Peavy Foundation, Korg X5D, Jay Turser JT-200BT...
Interesi: Džabalebarenje
Metalni ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na kraju sam kupio Pa500, presudila je cijena ipak kao i činjenica da je jako malo sviran, puštani su fajlovi (vidio sam i po tipkama da nije rabljen pretjerano).

Generalno nije loš, bar mi se ne čini za sad ovih 20-ak dana kako je kod mene, tipke za koje sam mislio da će biti bauk su sasvim u redu. Nisu ni blizu klavirskih, što se ne može od jednog sintisajzera ni očekivati, koliko će trajati ne znam, ali što se prvog utiska tiče, prvo što mi je upalo u oči (prste) je podugačak hod tipke, kao kod klavira, pa mi je postalo jasno što su ljudi redom poplićivali i otežavali tipke. U odnosu na X5D osim dužeg hoda (dublje tipke), pri samom pritisku otpor je, tako da kažem, mekan, i samo dno u koje tipka udari prilikom pritiska je mekanije što daje utisak da će se tipke brzo polomiti.

Hvala svima na opširnim odgovorima i pomoći...
Metalni je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije