Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.12.2013, 15:42   #1
icceman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.05.2010
Postovi: 23
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
icceman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PA500 - ucitavanje seta

Poz, kupio sam PA500 pre par dana, ali se mucim da ucitam neke setove sa SD kartice, covek od kog sam kupio je pokusao da ucita ali nije uspeo, tj. nemam opciju LOAD za ceo set, znaci kad idem na MEDIA i pojave mi se setovi, kada obelezim neki set nemam opciju LOAD za njega, vec moram da udjem u njega i onda imam: GLOBAL, PAD, PERFORM, SOUND, STYLE i tek kada udjem u neki od tih foldera imam opciju LOAD.

Takodje, ako bi neko mogao da mi objasni nakon recimo ucitavanja nekog seta gde ja taj set mogu da vidim, tj. da isprobam, posto sam nov u aranzerskim vodama, pa mi je sve manje-vise nepoznato bar sto se rukovanja sa klavijaturom tice.
icceman je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2013, 16:15   #2
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa mozes ga vidjeti u klavijaturi i tu probati hehehe.A ovo prvo pitanje neznam zasto nemozes da ucitas odmah kompletan set.Kod meine na Pa 600 moze.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
icceman (05.12.2013)
Star 04.12.2013, 18:19   #3
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja imam na kartici kopiran set u folderu sa nazivom set i sa tim nazivom mozes odmah da lod napravis a ako je set u zatvorenom folderu onda moras pojedinacno da ga ucitavas pozdrav ako nije nesto jasno pitaj
davidr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio davidr za ovaj koristan post:
icceman (05.12.2013)
Star 04.12.2013, 19:00   #4
icceman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.05.2010
Postovi: 23
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
icceman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@zeljko, naravno, pitanje se odnosilo na to u kom delu mogu da vidim set, moguce je da se set sam prikaze odmah cim ga ucitas, ali to ne znam jer nisam do sad uspeo da ga ucitam.

@davidr, pa pazi ovako, znaci kad pritisnem dugme MEDIA, dobijem tri foldera, tj. tri razlicita seta trenunto imam na kartici, pise npr: PRVI EXTRA SET, DRUGI SET, TRECI SET. Problem je kada obelezim bilo koji od ta tri foldera nije mi aktivna opcija Load, vec tek kad udjem u foldere koje sam gore naveo, znaci GLOBAL, PAD, PERFORM, SOUND, STYLE, tek kada udjem u njih onda mi je aktivna opcija Load i mogu da ucitam pojedinacno. Cak sam i probao pojedinacno da ucitam, ali opet ne znam gde ih je ucitao, da li bi novi stilovi trebali onda da se nalaze npr u STYLE banci (ako ucitavam STYLES) ili gde?

Da li je mozda fora oko podesavanja opcija kartice, disable/enable mozda je zakljucana, mozda je klavijatura ne vidi dobro, mozda bi se problem resio ako prebacim setove na komp, pa formatiram karticu... predlozi?

Promijenjeno od icceman (04.12.2013 u 19:02 sati)
icceman je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2013, 19:55   #5
srdan2010
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.07.2013
Postovi: 14
Downloads: 376
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
srdan2010 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard kako ubaciti boje od yamahe u korg pa

molim vas dali neko zna neki program ili sta trba vec da se ubace boje od yamahe u korg pa unapred puno hvala svima
srdan2010 je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2013, 21:52   #6
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

j se nadam d si setove stavio na karticu naprimer skini odvde neki set jednostavno ga skini i stavi na karticu i onda ga probaj ucitas ja bilo koi set koi sam ovde skinu mogao sam ucitam bez problema osim ako ti skidas samo jedan tj naprimer namenski ritam e tad nemozes odmah da lood vec moras da otvaras kao sto si ti naveo.kod mene naprimer postoje setovi koje sam stavio u jedan ordner i pise naprimer set 500 e u takvim ordnerima nemozes odmah da citas celi set vec moras pojedinacno al ako jedan set sam stavis na karicu i da tamo pise samo set tad ce ti se pojavi odmah opcija lood.a naravno ako si ucitao ritmove da su ti u user bankama a ako ucitavas celi bac onda moras da odkljucas i fabricke ritmove d bi moga sve da ucitas .nadam se da sam ti pomoga ako imas pitanja pitaj
davidr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio davidr za ovaj koristan post:
icceman (05.12.2013)
Star 04.12.2013, 22:31   #7
icceman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.05.2010
Postovi: 23
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
icceman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sad sam gledao neke slike od prethodnih tema, pa me interesuje jel na folderu od svakog seta na SD kartici mora da stoji natpis SET i da ima ekstenziju .SET da bi mogao da se otvori?

Pitam jer kod mene stoje tri seta, ni na jednom folderu nema natpis SET, i nijedan nema ekstenziju .SET, mozda zbog toga ne mogu da Loadujem kompletan set.
icceman je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2013, 22:47   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mora da stoji na kraju .set koliko ja znam. inace ce klavijatura da prepozna to kao obican folder i mozes samo da ga otvoris. probaj da dopises .set pa onda probaj ucitati.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
icceman (04.12.2013)
Star 04.12.2013, 23:12   #9
icceman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.05.2010
Postovi: 23
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
icceman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
mora da stoji na kraju .set koliko ja znam. inace ce klavijatura da prepozna to kao obican folder i mozes samo da ga otvoris. probaj da dopises .set pa onda probaj ucitati.
Hvala, pokusacu, verovatno je u tome problem.
Dodato:
Bio je problem u ekstenziji, kad sam dodao .SET ucitao sam setove. E sad, imam pitanje u vezi ritmova i boja, koliko sam uspeo da shvatim citajuci iz prethodnoh tema moguce je ritmove i boje sa setova zameniti sa fabirckim tj. fabricke izbrisati a ove staviti na njihovo mesto?

Jel bi mogao neko malo da mi pomogne oko ovoga?

Promijenjeno od icceman (05.12.2013 u 00:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
icceman je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 09:27   #10
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na klavijaturi odeš u MEDIA, PREFERENCE....i zatim makneš kvačice sa Protect Factory Style...u biti...makni sve kvačice....
Zatim odeš na Load, i odabereš set i ritam koji želiš učitati.
Odabereš ritam, i zatim ti izbaci, i ponudi..kompletne banke ritmova....znači npr..Ballad, Rock, Dance...World1, World2...blablabla....ti odabereš banku, pa ti onda izbaci i sve ritmove koji se nalaze u toj banci.
Jednostavno odabereš mjesto na koji želiš usnimiti i staviti novi ritam...i to je to..
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio svirko za ovaj koristan post:
icceman (06.12.2013)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije