Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.05.2010, 20:31   #1
Damir_Coma
Vredan član društva
 
Damir_Coma's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: G.Živinice (kod Tuzle)
Postovi: 180
Downloads: 5543
Uploads: 84
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Programiranje, Muzika...
Damir_Coma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Sempler i pa50

Postovane kolege, pregledao sam sekciju s modulima i semplerima, i posto stvarno pojma nemam o tome, htio bih da pitam prvo kakva je razlika izmedju to dvoje, i koji sempler bih mogao spojiti na pa50 da dobijem semplovane boje sa dx11 i neke od korgovih solo klavijatura npr. tr ili triton, jer sam kratak s novcem da bih kupovao neku solo klavijaturu. Hvala
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji - jednom ces biti u pravu...
Damir_Coma je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2010, 20:39   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo da ne otvaram novu temu,nadovezao bih se i pitao i ja jedno pitanje u vezi semplera..Imaju li sempleri portamento?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2010, 02:29   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bi ljudi na vasem mestu uzeo onaj Akai s3000 xl. Jeste da je mator, ali je predobar za narodnjake. za JuVe ubilo se, nema dalje. Semplove moze da cita u njegovom (akai) formatu, a mislim da moze i da se slaze direkt u wav. formatu (za ovo nisam siguran). Ali u svakom slucaju pomocu awave studia se moze dosta formata semplova iskonvertovati u akai-jev format. Portamento takodje ima, tako da moze imati u sebi i te cuvene DX serije boje. A sto je najvaznije nije preterano skup. Ima i novijih, naravno, ali je i druga cena. Ovaj sempler u odnosu cena- kvalitet je idealna sprava.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2010, 02:39   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Druze a jesi cuo za Yamahin A 3000?Ima cak 128 Mb rama,a cena mu je dosta jeftinija,malo se teze nalazi,ali ima da se najde.Skoro sam cak video jedan za 100 eura,sto za takvu spravu uopste nije mnogo,a jos 128 Mb rama...Sta mislis o njemu?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2010, 14:08   #5
Nemanja88
Drugar foruma
 
Nemanja88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.05.2010
Mjesto: Chicago, IL
Postovi: 76
Downloads: 74
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Dallape Organtone, Korg Pa700, Yamaha DX-11, Casio CZ-101
Nemanja88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sampler je (da najjednostavnije objasnim) uredjaj koji moze da procita samplove (samplovane zvuke odredjenih instrumenata,koji su gotovo verni originalu), a modul je klavijatura bez dirki ("srce" klavijature),i on nosi vec fabricke boje,a u njega se mogu ubaciti boje od tog modela ciji je modul,ili boje tog proizvodjaca koje modul prima (npr. modul Yamahe DX11 je Yamaha TX81Z i on u sebi ima boje od DX11,a mogu se ubaciti i nove boje,ali samo one koje idu na DX11). Nadam se da smo se razumeli...
Nemanja88 je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2010, 14:23   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da odgovorim: nisam cuo za taj yamahin sempler, moram malo da pronjuskam po internetu da vidim specifikaciju, mozda i vredi uzimati pogotovo za tu cenu.
@nemanja88, znam ja druze za taj yamahin modul, i da u originalu reprodukuje sve boje, posto radi na istom principu kao dx11, ali mislim da ovaj akaijev sempler je ipak bolja varijanta. Dovoljno ti je samo da iskonvertujes jedan tritonov set, i u njemu imas vecinu boja sa DX-a koji ce da zvuce 90% realno kao sama dx11, a bolji je po tome sto mozes loadovati mnogo vise semplova (svih formata), i drum kitove i sve po redu i kombinovati kako ti odgovara, tako da mozes i solo i aranzerski deo semplovati, dok tx81z podrzava samo format yamahine dx serije pa ga mozes samo iskoristiti za solo boje i bass.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2010, 15:04   #7
Nemanja88
Drugar foruma
 
Nemanja88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.05.2010
Mjesto: Chicago, IL
Postovi: 76
Downloads: 74
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Dallape Organtone, Korg Pa700, Yamaha DX-11, Casio CZ-101
Nemanja88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@yamahapassion: Damir u prvoj recenici prvog posta pita za razliku izmedju modula i samplera,tako da je moj odgovor bio upucen njemu . Naravno da je sampler bolja varijanta,a jos bolja synth sa samplerom ...
Nemanja88 je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2010, 23:49   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nemanja88: E, jbg. druze, izvini. Sad sam tek skontao da odgovaras na prvi post. Ovo je sve tacno sto si rekao, i mislim da svaki covek bira po svojim potrebama. Ja bi npr. najradije sebi uzeo neki modul sa semplerom (npr. tritonov) pa da si napravim jedan sistem ove moje yamahe i tog modula, mislim da bi bila super opcija. Samo je mana sto je i taj triton rack mnogo skup, cak mislim i skuplji od samog tritona le, pa se onda vise isplati uzeti klavijaturu, imas sve to, a i dobijes jos jednu master klavijaturu viska, pa ne moras u brzini menjati boje... U svakom slucaju skontao sam sta hoces da kazes, i izvijavam se jos jednom na mojoj brzopletosti
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2010, 12:47   #9
Nemanja88
Drugar foruma
 
Nemanja88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.05.2010
Mjesto: Chicago, IL
Postovi: 76
Downloads: 74
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Dallape Organtone, Korg Pa700, Yamaha DX-11, Casio CZ-101
Nemanja88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma,nema problema . Triton Rack je cca. 1000e,a sam Triton Le je 550-600,i to u fenomenalnom stanju. A ja bih uvek pre kupio klavijaturu,nego modul. Ali,i modul ima svojih prednosti - otkacis ga,i zakacis na bilo koju klavijaturu. Sviras tezgu - nakacis ga na 61 key synth (i jos biras kakva ti dirka odgovara), a Guerrini samo zvizdi. A opet,sviras nesto drugo,npr. u studiju, i treba ti 88 key, ti opet zakacis taj isti modul sa samplerom, iz kog izlazi zvuk polukoncertnog Petroff-a . Svakom po potrebi.
Nemanja88 je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2010, 13:13   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Jelte ljudi cek ja izgleda nisam doro razumeo...Znaci ima i modul sa semplerom koji ima svoje interne boje plus sempler?ja kontao da je postoji samo sempler ili samo modul,da nema toga zajedno sem u klavijaturi kao sto je LE npr..A znate li ima li neki jeftiniji takav modul sem ovog korgovog rack-a?ipak je to mnogo para
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije