Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.12.2009, 20:59   #1
Theos
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.12.2009
Postovi: 11
Downloads: 67
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Theos befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard M-Audio umesto Triton

Pozdrav svima iz Makedonija i velika molba za neke savete i preporuke.
Posto imam midi keyboard M-Audia i llap-top, zanimalo bi me - da li ova kombinacija bi mogla da zameni jednog Tritona - za sviranje i reprodukciju semplova, konkretno mi treba za narodnu muziku i to za svirku u zivo.
Pitanje sam postavio u ovoj rubrici, jer ako je izvodljivo ovo sto sam zamislio, pretpostavljam da bi trebao neki sofver za lap-top koji bi mogao da cita Korgove semplove i formate, a istovremeno da to ide preko midi keyboarda.
Ako moze, molim vas da me usmerite - koji bi to muzicki softveri bili potrebni za lap-top da bi sve ovo dobro radilo real time?
Uste eden pozdrav - kolega iz Makedonije.
Theos je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2009, 23:08   #2
xHaRex
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.03.2008
Mjesto: austrija
Postovi: 44
Downloads: 349
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: korgpa1xpro+tritonClassic+Gibson-sga11
Interesi: muzika,muzika,muzika
xHaRex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

najbolje mozes to odraditi sa programom KONTAKT ako imas jak laptop preporucio bi ti da uzmes KONTAKT 4 sa njimj mozes maltene sve formate semplova da sviras direktno preko midi klavijatura ! jos bolja opcija je ako imas macintosh laptop i program NI REAKTOR 4 ili REASON to sam sam isprobo i odradilo je super . nadam se da sam ti nekako pomogo pozdrav
xHaRex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio xHaRex za ovaj koristan post:
Theos (28.12.2009)
Star 28.12.2009, 02:41   #3
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Može i VSAMPLER i HALION...a može i neki gotovi soft. synth tipa,Hypersonic I ili II, Hyper Canvas,Korg Digital Collection,REASON,FM 7 ili 8...itd. ovisi koji ti je lakši za sređivanje za narodnu muziku
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio vingula za ovaj koristan post:
Theos (28.12.2009)
Star 28.12.2009, 05:13   #4
Theos
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.12.2009
Postovi: 11
Downloads: 67
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Theos befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelji, najlepse vam hvala za brze i precizne odgovore, a pomogli ste mi i to mnogo.
Ja imam skoro sve ove programe i sintove sto ste mi naveli, na primer i Korg-Legacy kolekciju, Native - mnogo toga, Arturia itd.itd, medjutim najiskreno receno - od previse drugih obaveza - nikada nisam stigao da pokusam da ovaj moj spomenuti sistem, da ga tako nazovem - da ga prilagodim za sviranje narodnih semplova - a to mi je fakticki i najpotrebnije za ozbiljniji i prakticni posao.
Zato i ne znam - bas tako - ne znam i nije sramota da se kaze i prizna sto se ne zna - da li se svi ovi Korgovi i ostali semplovi narodnih inastrumenata (Harmonike, klarineti, sax-ovi......) mogu uvesti i svirati na ovaj nacin sto sam spomenuo!
Cim ste me ohrabrili jos u startu da moze, za dalje verujem da cemo lako...Bitno je - da je izvodljivo i da ce da funkcionira.
Hvala vam najlepse jos jednom i naravno - idemo dalje
__________________________________________________ __
PS.Da iskoristim priliku da pozdravim Vaxtera, Yu-Midi-ja i sve (Pre svega - najstarije) clanove ovog foruma, jer sam istog i ja bio clan jos mnogo odavna (Cesto se shalim - jos dok je bio "Siv" /Izgled/ ) ali eto - vremena i uslovi nas nekako udaljise........
Zivi bili svi.
Theos je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije