Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.01.2020, 15:45   #1
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ATA KARNET za Švicarsku

Trebaju mi savjeti kolega vezano za svirku u Švicarskoj. Pratim kolegu pjevača na klavijaturi na svirci u Švicarskoj, a letimo tamo avionom. Mislio sam uradit ATA KARNET u Sarajevu na aerodromu i u Švicarskoj kad sletimo i opet kad se budem vraćao. Međutim, u ATA KARNET-u mi je navedena Yamaha Tyros3 koja mi se pokvarila, pa sam sad uzeo Tyros5, a pjevač je isto kupio novi bežični mikrofon, a stari prodao. Strah me da nas Švicarci ne bi jahali zbog toga, a čuo sam da mogu pitati i za radne dozvole, međutim to ćemo dogovorit sa domaćinom.
Kakvi su vaši savjeti? Jeli bolje ne raditi uopće ATA KARNET i jel mogu ponijet samo klavijaturu sa sobom bez prijave?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2020, 16:58   #2
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja bio u Cirihu pre par meseci, nas skup sala njihova, nista zivo nisam vadio, avionom kuci,. al nisam nosio opremu,. sve tamo Ciga sound iznajmio, plus drug mi tamo dao klavijaturu pa4x, samo poneo na usb svoj set
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2020, 18:20   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gde dolazis u ch? Ako si blizu da se vidimo
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2020, 21:42   #4
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1521
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

NE znam da li ti je ovo jos aktuelno ali evo da podelim moje iskustvo.

Ja sam sa ekipom isao za Svedsku.Nosili smo dve klavijature,Dinacord mix i dva bezicna mikrofona.
Za sve ovo sam izvadio ATA carnet u Privrednoj komori.Naveo sam na njemu sve od navedene opreme navodio sam marke i tipove opreme (Korg TR,Dinacord PM 1000...).Evo setih se da sam navodio i okvirnu cenu opreme po komadu i tezinu ponaosob.
Ako ti je bitan podatak ATA karnet sam platio cca 75 EUR-a i mislim da su to odredili preme ukupnoj ceni opreme i tezini.
Procedura,na odlaznom aerodromu prijava kod carine (pecat potpis carinika u rub. odlazak iz zemlje) na dolaznom aerodromu prijava carini (pecat potpis-dolazak u odredišnu zemlju).
U povratku sve isto-Odlazak iz zemlje (pecat potpis),dolazak u svoju zemlju (pecat potpis).
Taj isti ATA karnet moras da razduzis kod iste Komore u roku na koji ti odrede u njemu (ja sam imao godinu dana).
I ono najvaznije,cini mi se, niko me nije pitao niti proveravao detalje instrumenata.
Sva cetiri puta kod carine samo su pogledali broj komada i vizuelno da se radi o klavijaturama,mikseti i mikrofonima..
Eto....

Promijenjeno od spale (11.01.2020 u 21:45 sati)
spale je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio spale za ovaj koristan post:
cleaner (12.01.2020)
Star 12.01.2020, 18:22   #5
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Radio sam ATA KARNET milion puta, ali nije bila stvar u tome. Trebao sam raditi ATA KARNET na aerodromu u Sarajevu izvoz, pa onda u Zurichu uvoz i opet sve nazad. Međutim, većinom sam ATA KARNET radio kad bi išli u Hrvatsku i Srbiju, nikad nas niko nije gledao, tako da smo znali trpat opreme koje nema na popisu.
E problem je bio što sam taj ATA KARNET vadio prošle godine u trećem mjesecu, dok sam svirao na Tyros3 kojem mi je prije neki mjesec vrisnuo RAM, pa sam uzeo Tyros5. Isto tako pjevač je kupio novi mikrofon, a onaj koji je na Karnetu je prodao, a samo sam te 2 stavke mislio prijavljivat.
Ali nakon što sam se čuo sa organizatorom ovog veselja na kojem smo svirali, rekao mi je da to nipošto ne radim, jer bi nas mogli drkat oko radne dozvole i čak i vratit nazad. Na kraju sam odnio i Tyros5 i Kronos2 i stalak i 2 ruksaka sa kablovima na autobusnu stanicu u Mostar, dao vozaču Globtoura 150 maraka (oko 75 eura), da mi to završi. Problem je što linija nije direktna, nego se u Zagrebu presjeda, pa je ovaj opremu proslijedio vozaču Croatia Bus-a i cedulju na kojoj je bio moj broj i broj organizatora ovog veselja. Međutim, nije nam se niko javljao, u prometnom uredu Croatia Bus-a mi dali broj vozača koji uopće nije vozio tu liniju. Na kraju smo otišli na stanicu, jer taj bus u 6 i po popodne ide nazad za Zagreb i sreća tu su bili instrumenti, tu je ovaj organizator vozaču dao 50 franaka, jer ovi iz Globtoura su rekli da su ih toliko drkali na hrvatskoj carini, da mu je od onih 75 eura, ostalo 15 eura, tako da ovom ništa nije mogao dati.
Uglavnom, komplikacije su bile, ali je svirka prošla odlično, dobro se i zaradilo, a instrumente nisam slao nazad za Mostar, jer idući tjedan sviramo u Offenbachu, a ja poslije te svirke ostajem da živim u Njemačkoj, tako da će ovaj organizator odvest opremu do mog tetka koji nije daleko od njega. Grgine pustolovine, ali eto kako se završilo
branoy, i nama je Ciga radio razglas, mnogo dobar lik, sjeo mi je na prvu. Čini mi se da je on tamo bog i degenek za razglas našim ljudima.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2020, 19:36   #6
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma Ciga sound je tamo broj jedan, radi lukasa, cecu sve zivoooo , ima sve video si kad udjes mu u podrum dole ispod zgrade, vadi sebi sta ti volja od kabla do stalka , do klavijature, razglasa, mirkofona bukvalno sveee best, lik odlican, ispricali se max to
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2020, 15:33   #7
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Poz svima vama
Pazite se kod Svajcaraca, zivim tamo dosta dugo, gledajte da imate sva moguca dokumenta oko muzickih instrumenata i sve to. Ja neznam koja je dokumentacija potrebna ako svirate u Svici, znam samo da su drugara koji cak ima i svajcarski pasos, u cirihu na aerodrom priveli jer je imao mikrofon kod sebe, jedva se covek nekako izvukao i ubedio ih da je mikrofon njegov.
Druga prica, pet muzicara su dosla da sviraju za vikend, nisu naravno poneli instrumenata jer su iznajmili sve ovde u svici, nahvatali su ih na aorodrom i priveli, bili su sat vremena tamo rekli su da dolaze cisto onako kod mene. Prvo su lagali da nisu muzicari, na kraju je pandur otvorio Youtube ubacio njihova imena i imao sta da vidi, baksisa i bacanja para na sve strane, sreca da nisu imali nista kod sebe pa su se tako i nekako izvuklli i ovi poverovali da nisu dosli da sviraju.
Treca prica, ljudi iz srbije dosli autobusom i poneli sve instrumente, svajcarci ih lepo pustili na granicu, tako su ih lepo pratili da bi u povratku svajcarci njih zaustavili pretesli autobus zaplenili pare sto su ljudi uzeli na svirku i svakome udarili zabranu za svajcarsku.
Tako da... raspitajte se dobro sta i kako druge kolege rade kada dolaze u svicu, da vas ovde nebi bezveze privodili u posebnim sobama.
Ovo su neka nazalost losija iskustva za koje znam.

@branoy velika sreca da nista nisi imao kod sebe, sa jednim mikrofonom si mogao cak nadrljati na aerodrom, svajcarci su se mnogo poostrili, ne dozvoljavaju da tek tako iznosis pare iz njihove drzave :-)
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Otpisani-EA7 za ovaj koristan post:
branoy (13.01.2020)
Star 15.01.2020, 12:23   #8
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1521
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E,da,da jos dodam...

Kada smo isli u Svedsku pitali su nas na aerodromu na pasoskoj kontroli gde idemo na sta smo odgovorilida idemo kod drugara na proslavu Nove godine (Imali podatke drugara koji tamo zivi). I toliko.
Kod carinika sam vec opisao situaciju,bez podpitanja o instrumentima,parama,tezgarenju.
Izgleda da je do zemlje gde ides...
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Radio sam ATA KARNET milion puta, ali nije bila stvar u tome. Trebao sam raditi ATA KARNET na aerodromu u Sarajevu izvoz, pa onda u Zurichu uvoz i opet sve nazad. Međutim, većinom sam ATA KARNET radio kad bi išli u Hrvatsku i Srbiju, nikad nas niko nije gledao, tako da smo znali trpat opreme koje nema na popisu.
E problem je bio što sam taj ATA KARNET vadio prošle godine u trećem mjesecu, dok sam svirao na Tyros3 kojem mi je prije neki mjesec vrisnuo RAM, pa sam uzeo Tyros5. Isto tako pjevač je kupio novi mikrofon, a onaj koji je na Karnetu je prodao, a samo sam te 2 stavke mislio prijavljivat.
Ali nakon što sam se čuo sa organizatorom ovog veselja na kojem smo svirali, rekao mi je da to nipošto ne radim, jer bi nas mogli drkat oko radne dozvole i čak i vratit nazad. Na kraju sam odnio i Tyros5 i Kronos2 i stalak i 2 ruksaka sa kablovima na autobusnu stanicu u Mostar, dao vozaču Globtoura 150 maraka (oko 75 eura), da mi to završi. Problem je što linija nije direktna, nego se u Zagrebu presjeda, pa je ovaj opremu proslijedio vozaču Croatia Bus-a i cedulju na kojoj je bio moj broj i broj organizatora ovog veselja. Međutim, nije nam se niko javljao, u prometnom uredu Croatia Bus-a mi dali broj vozača koji uopće nije vozio tu liniju. Na kraju smo otišli na stanicu, jer taj bus u 6 i po popodne ide nazad za Zagreb i sreća tu su bili instrumenti, tu je ovaj organizator vozaču dao 50 franaka, jer ovi iz Globtoura su rekli da su ih toliko drkali na hrvatskoj carini, da mu je od onih 75 eura, ostalo 15 eura, tako da ovom ništa nije mogao dati.
Uglavnom, komplikacije su bile, ali je svirka prošla odlično, dobro se i zaradilo, a instrumente nisam slao nazad za Mostar, jer idući tjedan sviramo u Offenbachu, a ja poslije te svirke ostajem da živim u Njemačkoj, tako da će ovaj organizator odvest opremu do mog tetka koji nije daleko od njega. Grgine pustolovine, ali eto kako se završilo
branoy, i nama je Ciga radio razglas, mnogo dobar lik, sjeo mi je na prvu. Čini mi se da je on tamo bog i degenek za razglas našim ljudima.
Auuuu,dobro si ti imao petlju da opremu tako posaljes.Sa sve presedanjem

Promijenjeno od spale (15.01.2020 u 12:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
spale je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije