Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.11.2019, 12:43   #1
Kerberos
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.11.2019
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Kerberos ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Rotes Gesicht Pomoc oko izbora aktivne kutije

Zdravo svima,

Upravo sam se registrovao na forumu jer mi treba pomoc (nemam mnogo iskustva sto se tice ozvucenja), a vidim da je ovo otprilike jedino mesto gde se skupljaju ljudi sa dosta iskustva i znanja iz ove oblasti.

Potrebna mi je aktivna kutija koja bi sluzila za manja okupljanja sa drustvom i rodjendane, ponekad i na otvorenom.
Zahtevi - da ima solidan zvuk, i sto vise snage spakovano u sto lakse kuciste.
Budzet - pa do 200€ max

Nesto sto sam gledao:
1. Polovni Wharfedale Pro Titan 12A na KP
Drugar ima Wharfedale Titan 8A MKII, stvarno je lagana kutija i jako dobro se cuje. Dobra strana je sto ima RCA ulaz, pa bih je lako povezao sa svojim digitalnim kontrolerom (koji ima samo unbalanced RCA izlaz)

2. Novi Behringer B112D/B212D u ArtistPro
Novo je opet sigurnije nego polovno, a vidim da ove kutije imaju dosta dobrih ocena na Thomann sajtu.

Moze i neki treci predlog, ako smatrate da je bolji od pomenutih.

Takodje, posto sam pocetnik, ako neko moze kratko da objasni kako bih najbolje povezao RCA izlaz na neku od ovih aktivnih kutija sa XLR combo ulazima (1 ili 2), a da se ne gubi nista, i da kasnije (ako zatreba) moze da se doda mozda jos jedna aktivna kutija.


Pozdrav i hvala unapred.
Kerberos je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2019, 16:57   #2
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam za 250€ kupio 2 komada polovnih ali izuzetno dobro očuvanih aktivnih Proela Flash 12V2 koja u sebi ima Celestion drivere, 2 zasebna pojačala za bas i za visoki i mogu ti reći da rade izvanredno i snaga je realna 250w kako je i kutija deklarirana. Kutija je kvalitetno napravljena i za monitoring ili nekakvu manju svirku dušu dalo, čista, jasna, solidno prodorna a ima cca 18 kg ako se ne varam. U kutiji je 12" tako da ipak ima i nekakvo pokriće kutija za razliku od sličnih 8" i 10" koje sam probao prije nego sam ovo kupio
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2019, 06:44   #3
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja licno nebi uzeo 12" jer sa njima nikad ne moze da se postigne zadovoljavajuci zvuk ni u malom prostoru izlazi tanko plitko krestavo a kad pojacas glasnije sve krestavo muljavo. Ja Sam koristio par godina Behringer B215 i mogu reci da sam io zadovoljan sa zvukom I snagom. Moj savet je da uzmes bilo koji brand samo da je 15" woofer….Pozz
mihal je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2019, 11:01   #4
Ivan.
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.10.2017
Mjesto: Bosna
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg PA1000
Interesi: Klavijature, tehnika
Ivan. ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=Kerberos;309338]
Od te dvije sto si naveo preporucio bih ti Behringera. Takodjer sam ju kupio novuisluzi me odlicno, nekada zna pasti radi mixera jacina zvuka, ali kutija radi kao sat. Imao sam losa iskustva sa drugim markama nize vrijednosti (Karma, Vonyx), nakon manje od godinu dana izgube nekako na snazi i vonyx mi je cak crkla, da bi mi u servisu rekli da se ne isplati popravljat. Dakle, novo je uvijek mjerilo, polovno uzmi jedino ako je na poznato i bas bas ocuvano. I jos preporuka, gledaj 15ke, kao sto kolega od prije kaze. Pozz
Ivan. je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2019, 18:16   #5
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mihal Pokaži Post
Ja licno nebi uzeo 12" jer sa njima nikad ne moze da se postigne zadovoljavajuci zvuk ni u malom prostoru izlazi tanko plitko krestavo a kad pojacas glasnije sve krestavo muljavo. Ja Sam koristio par godina Behringer B215 i mogu reci da sam io zadovoljan sa zvukom I snagom. Moj savet je da uzmes bilo koji brand samo da je 15" woofer….Pozz
Koje si to 12-ice imao, pa da tako pričaš?
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2019, 19:01   #6
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To i mene zanima, u satelitu odnosno gornjoj kutiji je 12-ica gotovo idealna mjera i da se dobiti izuzetno mekan ton bez da se forsira i bude glasno. Ja sam uvijek bio zadovoljniji u unutarnjim prostorima kad je satelit 12" za razliku od 15"-ica koje su nerijetko tvrde i krute pa ju treba malo jače upogoniti da bi radila kako treba a uglavnom si u tom slučaju već poprilično glasan, nerijetko i preglasan a ako sviraš samo s gornjim kutijama bez baseva onda jbg... tu si već klasa mitraljez da bi to tonski radilo kako treba. Bar su moja iskustva takva
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2019, 21:45   #7
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega "Cegor" Meni je sasvim svejedno koje ce kolega "Kerberos* kutije kupiti Ja sam napisasao moje licno misljenje I iskustvo , kako bi ja uradio, zasnovano na preko 30 godina na ozvucenju mog benda , raznih koncerta, priredbi ,pozorisnih predstava, mitinga, disco club....Zato I sluzi ovaj forum koji je meni jako puno pomogao da savladam Programiranje ,I sviranje Klavijatura I puno drugih korisnih saveta kolega…..
Kolega Kerberos je naveo da mu trebaju navedeni zvucnici I za sviranje na otvorenom prostoru gde je potrebno jos vise dubine -sirine zvuka. Savet: Ko god namerava da kupi nov razglas bez iskustva jeftinija varijanta jeda iznajmi par puta razglas da vidi dali je to , to sto trazi nego da za kratko vreme prodaje iste upola cene… Pozdrav.
mihal je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2019, 14:40   #8
Kerberos
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.11.2019
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Kerberos ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zdravo,

Hvala svima na odgovorima i predlozima.

12-ice sam gledao i naveo jer smatram da bi mi 15-ice trenutno bile overkill, i to u svakom smislu. Ja se ne bavim muzikom profesionalno, tako da ce se kutije koristiti nekoliko puta godisnje (spajaju se na DJ kontroler) kad se skupi drustvo ili odemo negde za NG. Takodje su i skuplje, a i dosta teze i vece, sto mi takodje ne odgovara.


Ako jos neko ima neki dobar predlog, neka pise.
I ako zna da objasni ono sto sam pitao za najbolji nacin povezivanja, ako se odlucim za Behringer ili nesto drugo sto nema RCA ulaz.
Kerberos je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije