Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.02.2012, 23:30   #11
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3602
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Drugar ti najbolje znas,sta i kako Svi imaju razlicito misljenje,znas vec ''Sto ljudi,sto cudi'' Ja glasam za Pa2 Na tebi je da odlucis
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 00:09   #12
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega,evo i ja cu se ukljuciti u ovu ajmo reci "raspravu',i izneti neko licno vidjenje.
Sve tri klavijature koje seu u opciji su dovoljno poznate i o njima ne treba puno pricati,one su same za sebe rekle sve,ali meni licno je nekako lepse videti na sceni klavijaturistu sa dve klav,nekako mi izgleda ozbiljnije,iako je to subjektivna stvar,onda ako negde treba da uletis na neku zamenu solo klavijaturiste u bendu ili bas-kontre-tu si sa tritonom,i jos po neka sitnica koja ide u prilog dve klavijature.
Sto se tice komplikovanosti Yamahe,ja sam misllenja da je takav sud prenaduvan,naprotiv,ima jako veliki ekran sa uocljivim tasterima sa strane,za koji nisam cuo da se bas lako kvari(neka me neko ispravi ako nisam u pravu).Sto se tice ritmova i materijala za T2,ima ga sada hvala bogu sasvim dovoljno i na nasem sajtu uz male korekcije.
Sto se tice izgleda T2,slazem se sa tobom,i mislim da je toliko glupog oblika,i jos bez ugradjenih zvucnika,da se prosto covek cudi,ali zato je lagana,a i to nesto znaci.
I jos da kazem ovo,slusajuci mnoge kolege i bendove,nema razlike,svi skoro iste setove sa istim ili slicnim ritmovima,da nije vokala,nebi ni bilo neke razlike,i zato moj glas ide kombinaciji Yamaha+Korg.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 00:35   #13
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ono za traspose nisam siguran da ce da ti radi preko midi,ja sam probavao i nisam uspeo sa Rolandom i x50 iako na e80 ima u midi podesavnjima opcija da salje transpose.

Sto se tice zvuka tyros radi cistije od korga,a pogotovo sempler. Probaj pa ako ti se ne svidi lako prodas obe pa uzmes Pa2x.

Promijenjeno od sinisa (27.02.2012 u 00:36 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 00:47   #14
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najbolja opcija je probati oba instrumenta pa odluciti, svako ima svoj ukus.

-T2 je jako dobra sprava(imao sam priliku svirati na njoj), samo mi se dirke malo ne svidjaju, nesto poput pa800 ili tako(koliko me sjecanje sluzi) dok su to u t3 i t4 rijesili... Prednost kod Tyrosa je kvalitetna izrada(mislim komplet) pocevsi od rama, pa na dalje do pitch-a(koji se slabo kvari u odnosu na korga). T2 nisam toliko upoznao kao pa2xpro. Meni se (to je moje misljenje) ne svidja pitch(kolutovi) i ekran sto nije na touch... A sto se tice sounda, mala "plastina igrackica" koja zvuci kao GROM!!! Tu nema sta! Mana je slab materijal u odnosu na Korga. Bubnjevi dobri (korg slabiji). Vokalist u odnosu na Korga, slab...

-Sto se tice korga pa2xpro(kojeg i sam posjedujem), da kucnem od drvo sto bi se reklo, nisam imao nekih pretjerano velikih problema sa klavijaturom kao sto se zna dogadjati sa pa800, sto se tice pa1xpro primjetio sam da nekako je ta klavijatura isto kao "pijan" covjek da me ne shvatite pogresno, sporije reagira na komande i ekran radi (kada dajete neku komandu, npr. iz glavnog menija u sound mode) nekako usporeno(ali to nije bitno)... Ugl. kod pa2xpro, dirke su poluotezane, velika "sloboda" sa sviranjem(nisi ogranicen kao sa 5 oktava), touch, pitch koji se (rijetko) kvari na ovom modelu(pa2xpro), kao i ram, potpuna kontrola nad drum,bas i acc-ovima (sa onim potenciometrima).... Mana je samo sto je teska(bar meni )... Mislim, razlike izmedju pa1xpro i pa2xpro ima, sto se tice samih tvornickih sound-ova, bubnjeva, efekte toliko nisam gledao, ali vjerujem da su u pa2xpro bolji...Mana su mu led diode...
Ovo sto sam napisao sve i sam znas, nego covjeku je nekad potrebno otvorit oci "duplo" iako je svjestan svega...


Najbolja opcija bi bila da probas i jedno i drugo...

Moj glas ide za pa2xpro, jbg. novija sprava, novija tehnologija(bolje se "ocitava" na vecim razglasima,tek u stvari dolazi do izrazaja, isto kao i t3,t4 ili pa3x), a sto se tice komentara poput "ma kakav korg, tyros je bolji" i obratno, necu da ulazim jer je to relativno, a ima i ona "kol'ko para, tolko muzike" Sretno prijatelju i dobro oprobaj prije nego sto kupis!
Dodato:
Da samo jos nesto dodam, koju god da uzmes, ceka te (ahhah znam da znas), oranje duboke brazde, tj. igranje sa semplovima i efektima, ritmovima... Ako hoces bas da zvuci toliko koliko si je i platio, bila to ty2 ili pa2xpro...

Po mom misljenju zar nije isplatljivije ponijeti 1 klavijaturu (pa2xpro) nego 2 koje imaju "istu/slicnu" (u ovom slucaju t2 i le) kao pa2xpro... (nadam se da si me razumio)... Sto manje stvari, to je bolje i kompatibilnije i jednostavnije
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (27.02.2012 u 00:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mirandess je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mirandess za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (27.02.2012)
Star 27.02.2012, 01:11   #15
city
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Postovi: 22
Downloads: 3605
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
city befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imam tyros 2 vec duze vrijeme i koristio sam korg le za solo i moje misljenje je da je to bolja varijanta nego sam pa2x ,imao sam priliku vise puta zajedno raditi sa muzicarima koji su koristili pa2x ,razlika je bila u zvuku ,znaci isto ozvucenje ,tyros 2 kao aranzer bolji ,sto se tice boja na tyrosu ,ja tu nisam bas nesto odusevljen ,ali zato korg le i vozi,ali opet ako volis rad na jednoj klavijaturi onda pa2x.
city je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 12:31   #16
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Idee

Sempler kao sempler je bolji na Tyros 2 u odnosu na Korg Pa2x pa i Pa3x (to ces lako utvrditi i uveriti se tako sto ces usemplovati u nekom tonskom studiju npr. bass gitaru i ubaciti u obe klavijature).....Posle toga ce ti biti sve jasno "ko dan" o reprodukciji semplova obe klavijature.

Memorija za skladistenje semplova u T-2 je 512MB (mislim da je dogradiva do 1GB.....nisam siguran)

Memorija na Pa2x je maksimalnih 256MB

Mana T-2 je ta da je kuciste plasticno i osetljivo,tasteri koji su u boji kucista brzo matiraju od koriscenja......Dobra stvar sto se tice tastera su veliki tasteri za promenu varijacija,introa,endinga i registracija koji su dosta bolje osvetljeni u odnosu na Pa2x (prednost kad se svira u nekim mracnim prostorijama).

S'druge strane Pa2x ima kuciste koje je odradjeno da bude vecno (veoma je kvalitetno i masivno),tasteri ne matiru od koriscenja,takodje retro drvene stranice su stvarno lep detalj na Pa2x.

Sto se tice dirki.....To je stvar ukusa.....Poluotezane su na oba modela......Meni licno je bilo lakse odsvirati tehnicke stvari na T-2 nego na Pa2x.........Opet,to je stvar ukusa i navike.

Za Pa2x imas semplove i kojekakve setove gde god se okrenes dok za T-2 je to dosta slabije (gotovo nikako) i niko ti ih nece pokloniti za T-2,naprotiv,prodavace ti po cenama od 300 do 400 eura.

T-2 je dosta zavistan od racunara (sto se tice programiranja Voice-a) dok na Pa2x sve radis trenutno u klavijaturi.

Portamento na Pa2x je identican kao na DX serijama (najbolji fingered portamento) dok na T-2 takav portamento ne postoji (postoji,ali nije to kao na DX).

Sto se tice ritam sekcije Drum/Bass dajem prednost T-2......Masivniji i bombasticniji ton u odnosu na plasticni ton Korga.

Ovo ti pisem kao bivsi korisnik T-2 i Pa2x,a ne kao neki pristrasnik "Korgovac" ili "Jamahas".

Izbor je na tebi a moj savet je da kupis Pa2x.......Mislim da bi se brze uklopio i manje bi te glava bolela.


Pozdrav i srecna kupovina ! ! !
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-

Promijenjeno od gogi-japanac (27.02.2012 u 12:32 sati)
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 23:10   #17
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

danas sam bio u mitrosu, i bas mi je covek pricao o klavijaturama... Pravili smo slicno poredjenje(tj on).Kako on kaze yamaha: visoka cena, mnogo posla= vrhunski sound, korg: uzmes i sviras... mislim da je najbitnije kakvu muziku sviras, ako su samo narodnjaci u pitanju mislim da je korg resenje, a ako zalazis i u druge pravce yamaha dominira... To je moje misljenje...
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 23:43   #18
zoran1993
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.07.2010
Mjesto: Pancevo
Postovi: 17
Downloads: 229
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa500
Interesi: Vst Sempleri
zoran1993 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoran1993 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znam da nije mesto gde bih ovo pitao ali da nebi otvarao novi post hteo bih samo da pitam,u kom formatu su bubnjevi za Tyros 1 tazio sam svuda po netu ali nisam mogo da nadjem koji format je za te drum kitove...Hvala Unapred
zoran1993 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 04:25   #19
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posto vidim da volis da menjas uzmi Tyrosa 2 pa kad ti dosadi precises na pa2x pro i caoJa se ne bih uklopio na tyrosa,on stvarno lepo radi ka aranzer ali je dosta ogranicena klavijatura i bez solo klavijature se nemoze.Pa2x pro ti daje stvarno mnogo opcija i mogucnosti i lakse ces je srediti dok ce te sa yamahom zaboleti glava ili lepo daj 250-300 evrica za set pa vozi.Pa2x pro pojede i le i tyrosa zajedno sto se tice solo boja ali je Korg fabricki sa bubnjevima slabiji sto ne znaci da ne mozes da ubacis dobre semplove i da to ubija na mesto
Pored svega ovoga ja bih malo probao yamahu posto je imas za male pare pa lepo probaj mozda ti se i svidi taj sound ako ne lako ces je prodati...
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 16:59   #20
Tomislav_R
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.02.2010
Postovi: 41
Downloads: 211
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Tomislav_R befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa2x...Ja imam pa80 i tr i hocu da ih menjam za pa800,,,,ne mogu vise da se vucaram sa dve klavijature i jos spyder nosim,,,ubi me vise kicma od nosenja od svirke na svirku,,,uz stepenice niz stepenice....Moj savet PA2X u miran si....
Dodato:
Pardon ,,I*''

Promijenjeno od Tomislav_R (28.02.2012 u 17:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tomislav_R je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije