Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.08.2012, 16:03   #1
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Savjeti za kupovinu klavijature

Pozdrav drugari.
Evo ovako, imam neke vaijante za kupovinu nove klavijature pa bih zelio da cujem vas savjet, jer najbolja klavijatura koju sam posjedovao(i dalje je posjedujem) je pa50, tako da su sve klavijature skuplje od 400 eura za mene strano selo....
Dakle, sviram u horu religijske muzike(ilahija i kasida) i skupili smo neke pare, pa hocemo da kupimo klavijaturu, jer moj korg pa50 nije vise to to.. Radimo sad malo ozbiljnije pa nam trebaju i ozbiljniji instrumenti...
Pretrazio sam skoro sve oglase, teme na ovom forumu u vezi klavijatura, ali i dalje ne znam sta kako i gdje..

Eh sad, posto sviram i narodnu muziku mimo hora, treba mi aranzer.. Mislio sam ostaviti pa50 a da kupim neku solo klavijaturu...
Dvoumim se izmedju Korg Tritona LE, TR, CLLASIC, STUDIO, i izmedju Rolandovih XA, X6...

Ono sto meni treba je da klavijatura ima sto prirodniju bass gitaru, sto prirodnije "oriental" boje (nay, kanun, baglama, flaute, stringsove), a uz to da je mogu koristiti za tezge (semplovi, boje za narodnu muziku, itd)..

Pretrazujuci oglase, naidjem na Tyros 1 (za oko 700 eura).. Sad kontam da bi mozda bilo dobro prodati korga i uzeti te pare od hora i kupiti mozda tog tyrosa..
Problem je sto nisam uspio naci ni jedan demo tog tyrosa sa nasom muzikom, niti sam mogao pronaci ni jednu temu ovdje na forumu o tom tyrosu.. Sve je za tyros 2 i vise...

Tako da vas iskreno molim za misljenje i savjete. (Znaci interesuje me kakav je tyros 1, neki demo bih volio da cujem... onda ovo gore za solo klavijature, koja bi bila najbolja varijanta)

Napisah se ja svasta...

Hvala vam unaprijed i nadam se da cete mi pomoci.. Pozz
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2012, 20:57   #2
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tyros 1 tu otpada. Neces se s njom usreciti. Ako hoces da imas prirodniju bas gitaru i sve ostalo tu ti je Triton Le/TR,Studio,ne znam koliko ti je velik budzet.E sad,jos jednu varijantu ako hoces aranzer,das PA50 i doplatis za PA80.
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2012, 23:15   #3
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Misllim da Tyros 1 nije sempler pa ga zbog toga nema u našoj muzici, ja ti imam Yamahu 9000 pro, i nju ti toplo preporučujem, ukoliko ju uzmeš pošaljem ti svoj set ritmova za nju, sve složeno za našu muziku, samo pali i vozi...)) možeš uzeti i psr 9000, ali bi ti savjetovao pro verziju prvenstveno zbog 76 tipaka a i zbog estetike, uz to imaš i vokoder na njoj koji je jako dobar ukoliko se malo poigraš s njim, a cijena klavijature ti je oko 1000 eura u HR, a psr9000 je nešto jeftinija.

Mašina nije nova, ali je pouzdana i ima sve što ti treba, to je bio moj savjet, da ne govorim da sam ju usporedio sa staylovima od pa2xpro na studijskim monitorima i Yamahini staylovi izlaze i zvuče bar 30 % bolje, opet moje mišljenje.

Pozdrav.
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tonijo za ovaj koristan post:
muamerboss (21.08.2012)
Star 21.08.2012, 23:28   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od muamerboss Pokaži Post
Ono sto meni treba je da klavijatura ima sto prirodniju bass gitaru, sto prirodnije "oriental" boje (nay, kanun, baglama, flaute, stringsove), a uz to da je mogu koristiti za tezge (semplovi, boje za narodnu muziku, itd)..
Poslušaj nekog ko je svirao sve aktuelne klavijature i aranžere, uzmi fantom XA, za 700e sa nalazi u top stanju, ostale koje si naveo ne mogu da mu priđu, jedan te isti sempl puno bolje izlazi na fantomu nego na tritonima. Uz to imaš i 512mb (sdram od par evra) ram memorije da možeš da ubaciš semplove u vrhunskom kvalitetu, a ne kao kod korga da moraš da ih "sečeš" da stanu na 64mb.....

a pa50 ostavi svakako, bez aranžera nikako uvek ispadne neki rođendan, žurka, zabava i par "pacijenata" za priključivanje na naše instrumente kojima pare smetaju u džepu.....

edit: ostavi se yamaha te instrumente koji tebi trebaju za tu vrstu muzike moraš nećeš se na njima nasvirati.....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (21.08.2012 u 23:31 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
muamerboss (21.08.2012)
Star 21.08.2012, 23:39   #5
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nikadvisekorg legenda Bolje da kupi Triton neki ,da mu ostanu pare za picice Salim se Dobar izbor bi ti bio Fantom Xa.
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nemanja 1982 za ovaj koristan post:
muamerboss (21.08.2012)
Star 21.08.2012, 23:41   #6
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala vam na odgovorima!! Da, vidio sam i ja kasnije da T1 nije za mene jer ne cita semplove..

Sad gledam da nadjem fantoma xa, iako ne mogu ni za njega da nadjem nekih demo snimaka, sa nasom muzikom, i sa nekim turskim instrumentima i bass-om tj. ono sto meni treba...

Imam jos dvije varijante, nudi mi covjek GEM Genesys PRO za 800 evra, i nudi mi jedan clan odavdje Tyros 2 po povoljnoj cijeni, ali ima neke strafte po ekranu, pa sad ne smijem da se zalijecem, jer ne bih volio da ulozim pare koje skoro pa i nemam(xD) a da nakon nekog vremena ostanem bez ekrana...

Hvala vam jos jednom, i svaki savjet je dobrodosao...Pozz
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 00:00   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

slušaj, ja imam triton extrem-a koji sam novog kupio i ne planiram da ga prodajem, lepa je to sprava ali verovao ili ne puno stvari mnogo bolje izlazi na fantomu xa, imao sam i njega dugo vremena paralelno s extremom i dosta drugih klavijatura, pa sam upoređivao, kvalitet jednog te istog (prosečnog sempla koji 99% ljudi trpa u klavijature)
sempla od 2-5mb se mnogo bolje čuje na fantomu, jer sam korgov ksf format je neka vrsta kompresije, što znači da se gubi na kvalitetu nauštrb manjeg zauzimanja memorije.

Fantom je nepravedno zapostavljena klavijatura, jer ljudi znaju samo za korga ko za golfa dvojku. Kvalitet fabričkih semplova na XA kao što su gitare, klaviri, strings, bass i drugi, većina ne može da postigne na korgu ni sa semplovanim bojama. Voleo bi da si bliže da ti sve to demonstriram uživo. A popularne "zavijutke" i orijentalne i ciganske boje izlaze bolje nego na korgu, ja se ti bar to mogu reći jer sviram tu vrstu muzike.
A za gitare je korg uvek bio sranje. Fabričke gitare na korgu mi zvuče kao alpinka testera ili pokvareni kineski skuter, dok fabričke distorzije na XA ubijaju u odnosu na bilo kog korga. Čak sam i na m3 probao fabričke isto se čuju ko dupe.

Ako te put nanese u ove južne krajeve dobrodošao si da to probaš uživo.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (22.08.2012 u 00:02 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 01:28   #8
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mozda ne bi bilo lose da razmislis(znam da nisi naveo model) i o motifu ES seriji!!! ES6 mozes naci za nekih 800-1000€ zavisi u kakvom je stanju, ali po meni ima jako dobar sound!!! Pozz i sretno!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mirandess za ovaj koristan post:
muamerboss (22.08.2012)
Star 22.08.2012, 02:15   #9
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Malo sam se zaletio jer sam mislio da tražiš i aranžer i solo u jednoj klavijaturi, osobno sviram Triton Extrema za solo i tvrdim da je "sve" bolje od Korga što se kvalitete zvuka tiče, pogotovo što imam i Yamahu ali ako ti nije ta kvaliteta toliko presudna uvijek bi bi preporučio Tritona za solo jer za njega apsalutno sve možeš naći a da ne kažem semplirati sam, u odnosu na Yamahu jednostavniji za korištenje, tipka odlična, jedino 96 MB Ram-a je hendikep ali i u to se da uokviriti za naše potrebe.

To je moje osobno mišljenje, ukoliko ti je kvaliteta tipke bitna, na Tr-u i Le-u su ti otprilike kao na pa50, malo su bolje, ali sa Extremom ili Studiom si rješio i taj problem, Classic ti ne bi preporučio zbog SCSI.
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 17:48   #10
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala vam opet na odgovorima.. Evo sad sam nasao jos jednu ponudu.. Korg Triton Classic.
Nudi mi Osman sto svira sa Sanjom Maletic.. Kaze da je Triton u extra stanju, dao bi mi kofer, SCSI DRIVE, svoj set, neki zip drive,...sve to za 1250KM...
Sad posto ne znam kakva je to klavijatura, molim za vasa misljenja.. Vrijedi li tih para, koliko ona moze imati memorije, je li bolja, losija u odnosu na Studio, TR, LE,...

Hvala vam jos jednom, i oprostite sto smaram , ali imao sam do sad nekih problema sa klavijaturama pa mi vazi ono "Koga ugrize zmija, i gustera se boji"

Veliki pozdrav za vas!!
muamerboss je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio muamerboss za ovaj koristan post:
Korgix (22.08.2012)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije