Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.03.2012, 12:33   #1
Korgovac-
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.09.2008
Postovi: 105
Downloads: 5228
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Korgovac- befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ZX5+PEAVEY CS3000+ A&h zed 22fx misljenje

Zdravo drustvo, imam kutije Ev zx5, hocu da kupim pojacalo peavey cs3000 i miksetu allen&heath zed 22fx, pa me interesuje sta mislite kako bi radila ova kombinacija?
Korgovac- je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2012, 13:15   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To bi ti taman bilo!!! Cini mi se dosta dobra kombinacija, ev zx5 600w i pojacalo od 650w(u 8 ohm-a), taman, neces gusiti pojacalo, a kutije ce "prodisati" na 600w, mozes cak i na 550, po meni (licno misljenje) dobra kombinacija. Samo sto je pojacalo malo potesko(19kg) ali dobro.
Dobra je to kombinacja miksete pojacala i tih kutija!!!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2012, 17:30   #3
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ako vec razmisljas o toj kombinaciji ja imam peavey cs4080hz i prodajem ga,a upravo sam s njim tjerao zx5 ice,to je puno bolja kombinacija od te,ali ako si odlucio za bas taj koji je puno slabiji ok

Promijenjeno od ella 85 (07.03.2012 u 17:33 sati)
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2012, 23:02   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Korgovac- Pokaži Post
hocu da kupim pojacalo peavey cs3000
A da ti prije nego bacis novac pogledas digitalni "the t.amp D3400" koji je za klasu kvalitetniji od tog Peaveya, jaci bar za 25%, upola laksi (9,5 kg), samo jedna visina u Racku, jeftiniji za 200 eura i sa slijedecim karakteristikama:

Radi u Class D protokolu
2x 1000W na 8 Ohm
2x 1800W na 4 Ohm
2x 2000W na 2 Ohm

Imas ga samo kod Thomanna jer je to njihov interni brend i cijena mu je 498 eura.

Promijenjeno od tranzit (07.03.2012 u 23:03 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2012, 23:31   #5
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se sa kolegom ella85, i ja bih isao na konvencionalnu varijantu..CS4080HZ je minimum za ZX5,da bi ta kutija "proradila",ima odlican sound za njegovu klasu i radi stabilno..jako bitan faktor.
Pomenuti digitalac zvuci jako lose u poredjenju sa Peaveyom...nije to pojacalo za ZX5ice! Za THOMANNa to radi kineska firma FOSHAN KOBBLE,u "orginalu" sigma D series.Kod nas na testu je u bridge modu za basovsku liniju izdrzao nekih sat i po...pa je "nestao".
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2012, 23:42   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Korgovac-

Uobicajena zabluda o svemu sto dolazi iz Kine je da to apriori ne valja, a pri tom bar pola komponenata aktuelne industrije najkvalitetnijih muzickih instrumenata se pravi u Kini a da to niko i ne zna, niti na to obraca paznju. Testova ima i ovakvih i onakvih a i rezultata, pa i onih koji vrse te testove ima i ovakvih i onakvih. Svasta nesta ima. Ne obracaj previse paznju na te sve glasine jer te nece daleko odvesti. Ako imas ikakvu mogucnost probaj taj the t.amp i sam ces se najbolje uvjeriti u ono sto sam ti napisao.
Dodato:
Zaboravih da ti napisem, da ne napravis gresku. Ako se odlucis za the t.amp D3400, znaj da on ne radi u Bridged modusu, niti uopste ima tu funkciju, niti ga je Kobble (koji je inace jedan od vrlo ozbiljnih svjetskih proizvodjaca pojacala snage a koji se samo time i bavi jos od 1998. godine) predvidio za takvo koristenje. Ako ti je od koristi, napisat cu ti detaljnije rezultate ali vrlo ozbiljnog testa koji je trajao malo duze. Jedino sto nisam mogao da testiram je rad u Bridged modusu jer kako znamo, t.amp D3400 uposte nema tu funkciju. Rekoh ti ja vec ima i ovakvih i onakvih testera, ne treba bas svemu vjerovati po internetu jer ljudi ponekad pisu samo da bi pisali.

Promijenjeno od tranzit (08.03.2012 u 00:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 00:38   #7
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odgovorno tvrdim da t.amp D3400 izradjuje (za Thomann) firma Kobble Digital Electronic!
Orginalna verzija pojacala (koju samo testirali) radi (teoretski) u BRIDGE modu!
Zasto i ne bi radila??!!
THOMANNova verzija je namerno uradjena bez BRIDGE funkciju, posto to pojacalo ima problema i u stereo modu na 2 oma a gde jos BRIDGE!

Moj najsikreniji savet kolega korgovac, zaobidji to pojacalo radiusom od 100km i probaj CS4800, provereni kvalitet.
Ako imas pare za bacanje, onda i baci na drugom mestu,gde neces da zazalis.
A da zaboravio sam..ima testera koje se ozbiljno bave ovom tematikom i ima takvih kome je google osnovna edukacija...nazalost.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 00:44   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Korgovac-

Kolega Korgovac pojedini ljudi pokusavaju kada se zalete i padnu u jamu, da se kako bilo izvuku, Thomannov the t.amp D3400 radi kineska firma Kobble i to pojacalo nikada ne moze da radi u Bridged modusu (sto bi uopste i radilo) jer nije tome namjenjeno, niti ima tu funkciju. Sve drugo sto cujete ili procitate je cista dezinformacija ma koliko ko odgovorno, manje odgovorno ili totalno neodgovorno stajao iza te dezinformacije.

Promijenjeno od harepa50 (08.03.2012 u 04:31 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 00:54   #9
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pojacalo t.amp D3400 ne radi u BRIDGE modu zasto ne moze da podnese bridge mode kao svako ozbiljno digitalno pojacalo!
E sad ako njihova(Kobble) verzija koja se prodaje na Aziji, i je identicna sa THOMANNovim modelom ima bridge opciju...mozes zamisliti zasto model za evropsko trziste nema tu opciju
Elektronski uredjaji koje kupis u thomannu imaju generalno 3 g. garanciju...kad bi d3400 "dizajnirali" sa bridge funkcijom,koju su jednostavno amputirali,Thomann bi bankrotirao.
U tome je fazon moj dragi korgovac i jos jedno,dobro razmisli gde ces da bacis/potrosis pare!
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 01:16   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Korgovac-


Kolega Korgovac ima jedna stara izreka: nije majka sina karala sto je kockao vec sto je isao da se vadi. The t.bone D3400 ne radi u Bridged modusu jer nije napravljen za taj modus rada a nikako zato sto on to ne bi mogao (a sto ne bi moglo... hahahaha). Ne postoji nijedan adekvatan model ovom D3400 (nekakav "original") koji ide pod imenom Kobble ali postoji vrlo slicna serija. Nije ni Sigma P nije ni Sigma A (jer to je strukturno sasvim druga prica) vec Kobble DN Siries digitalnih pojacala ali... avaj... ni ova kompletna serija (bas nijedan model) ne radi u Bridged modusu. Mozete biti vrlo sigurni u Thomann kao firmu jer ona ne bi bila ni ovolika (najveci evropski lager muzickih instrumenata) a ni tako stabilna, da kojim slucajem nudi nekakav otpad pod svojim brendom i ona sigurno nece bankrotirati radi nekakvih pojacala.

Promijenjeno od tranzit (08.03.2012 u 01:21 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije