Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2011, 12:14   #1
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Testovi i ocene zvucnika

Vise puta mi se desilo da me kontaktiraju ljudi sa pitanjima o pojedinim zvucnicima ili razglasnim sistemima-kako rade,sta je najbolje da izaberu za sebe,koliko novca da daju za pojedine razglase...Mislim da je pravi trenutak da svi u ovoj temi podelimo svoja iskustva i zapazanja o zvucnicima koje posedujemo ili radimo sa njima-radi edukacije svih nas o onim kutijama sa kojima se nismo susretali a mozda nam te informacije budu od koristi-naravno da ce sva nasa misljenja biti subjektivna ali ce nekom znaciti...
Ja cu otvoriti ovu temu sa zvucnikom koji trenutno koristim-Turbosound TA 500 t-trosistemska kutija visoke klase-15" bas,10"srednji i 2"driver-sve komponente u horni-biamp ili triamp activ crossover-postoji pasivna skretnica izmedju 10" i drivera-rezna frekvencija 4 khz-activna skretnica reze 10" na 250hz i 15" na 95,5 hz,15" bas zbog svoje pozicije u kutiji je u kontrafazi(na crossoveru - polaritet)i postoje diley-evi izmedju komponenti(posto je mid-hi isto u cuvenoj Polyhorni za koju je proizvodjac dobio nagradu za inovaciju na polju audio inzinjeringa) ali je suma svega toga sjajan kristalni zvuk i masivnih 135 db cont.i 141 db peac SPL.Znam da ova kutija nije za komercijalniju eksploataciju-ne samo zbog zahtevnosti u pojacalima(proizvodjac je naveo modele pojacala koja preporucuje osim fabrickih),tezine(60kg)i ugla disperzije(50x25 stepeni-sto znaci da se preporucuju 2 kutije po strani da bi se dobila horizontalna disperzija od 100 stepeni)i naravno cene(koja se krece oko 4000e po komadu)ali kada cujete ono sto pruza-sve negativne stavke padaju u vodu.Treba dodati da T verzija(touring)donosi ovom modelu hardver za kacenje i dolly(transportnu plocu sa tockicima)-sto vam moze znaciti za kacenje vise komada u grozdove za vecu pokrivenost prostora.Za sada toliko,nadam se da ce nam se ovde pridruziti i nas kolega Marja Milosevic da predstavi svoja iskustva sa Bold Audio zvucnicima,pozdravio bih kolegu i prijatelja Aleksandra koji je ovde glavni i odgovorni(i znatno ozbiljniji od nekog Zlatka astrofizicara)-napisi nam nesto o svom RCF TT razglasu i pozivam sve vas da se ukljucite u ovu temu....
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 108.jpg (94,1 KB, 57x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 109.jpg (75,2 KB, 43x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 111.jpg (90,7 KB, 39x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 112.jpg (91,5 KB, 39x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 114.jpg (83,5 KB, 48x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 81.jpg (94,5 KB, 46x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 63.jpg (97,4 KB, 46x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 65.jpg (95,1 KB, 46x skinuto)
Highslide JS
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 14:36   #2
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i mene :-). Nadam se da cemo se ovde dobro druziti. Pozdrav svima.

Sinisa, gledam slike TA500, neverovatna je slicnost sa Funktion One Resolution 2/3/4 i Turbosound Aspekta. Vidi se da se i jedni i drugi drze veoma uspesnog koncepta koji je Tony Andrews zamislio jos za starom TS serijom Turbosounda.
I jedni i drugi su u medjuvremenu razvili svoj unikatni rad sto se tice horni. Ostalo deluje veoma veoma slicno.



MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 22:42   #3
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U poredjenju sa tvojim sistemom, TT+ je dobar SideFill


U cemu je "magija" TA500 Sinisa? Posto "magija" se ne postize samo dobrim drajverom i pojacalom...mislim da je konstrukcija kutije odigrala vaznu ulogu...ili?

Pozz

btw..Tema je odlicna, i hteo bih da naglasim da se ne odnosi samo na "creme dela creme" opremu,nego slobodno vas pozivam da podelite sa nama vase iskustvo za sve zvucnike od 20Hz-20KHz.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 00:34   #4
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Definitivno je ovde presudila konstrukcija Polyhorn-e koja izuzetno dobro usmerava zvucni spektar i pojacava ga po principu turbopunjaca-sabija zvucni pritisak u dosta malih kanala i tako usmerene izbacuje ravnomerno po celoj povrsini horne(moje vidjenje)-naravno da je Turbosound poznat po eksperimentima i projektima koji su usko vezani za produzavanje puta zvuka kroz razne tunele i horne i samim tim povecanjem efikasnosti samih komponenti-i odlicnim proracunima diley-eva izmedju njih samih-pa samim tim i postizanjem max.ucinka celokupnog zvucnog spektra koji istovremeno u svim opsezima ujednaceno vremenski stizu na izlaz iz horni.Ukratko-Precision Device komponente-odlicne horne-ozbiljan izbor pojacala i dsp procesora(MC2,Crest audio,Labb Grupeen,QSC-XTA,Dolby Lake i Bss dsp)i naravno set up istancan do detalja-TSW 218 sub-ovi i 15" zvucnici u Aspectu 500 su u kontra fazi u odnosu na mid-hi-kada se TA 500 koristi u 3 amp activ rezimu i driver je u kontra fazi-diley na TSW 218 basu je 0,540ms a na mid-hi opsegu 2,240 ms-postoje i korekcije sa param.eq ali to je stvar ukusa i promenljiva je vresnost(dok crossover i diley nisu).Jako mi se dopala azurnost ljudi iz Turbosounda-dobili su informaciju od kolege Marjana da posedujemo ovaj sistem-pozvao me je izvesni gosp.Martin Reed-i trazio podatke od firme i koji sistem imamo-stavili su nas na njihov Rental Network mrezu na njihovom sajtu i kada mi nisu bili jasni neki detalji oko podesavanja procesora kontaktirao sam mail-om njihovu sluzbu za tehnicku podrsku-u roku od pola sata sam dobio sve odgovore-kontaktirao me je Chris Kmiec-Apllication and Support inzinjer-to je dokaz koliko je ozbiljno pridjeno samom njihovom proizvodu i njegoim rezultatima u realnom svetu...Pa kako onda da nekosta toliko i da neradi preozbiljno-razmislite o ovome kada postavite pitanje prodavcu opreme a on vas gleda "bledo"...
http://www.turbosound.com/docs/distr...Rental+Company
Grafički Fajlovi
File Type: jpg aspect okacen 2.jpg (92,2 KB, 29x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg aspect okacen.jpg (70,0 KB, 26x skinuto)
Highslide JS
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2011, 19:47   #5
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo jedne male "poslastice"koja se slucajno pojavila kod nas u firmi-Turbosound NUQ 10 satelit i TSB 212 bas..Satelit tezine 12,5 kg sa 10" basom snage 300w i 1" driverom me je iznenadio zvukom i spl-om,bogami moze se nositi sa znatno vecim kutijama-sa adekvatnim basom i 2 satelita po strani mogu se raditi prostori 300-400 ljudi bez problema-a sve je gabaritno malo.Pandam KV2 sistemu ali pasivan-uz Turbosound procesor i MC2 pojacala pun pogodak..Bas TSB 212 je instalacionog tipa duple 12 push pull konstrukcije-malo vecih gabarita ali ozbiljnog basa i ozbiljnih komponenti Precision Device firme.Koristili smo NUQ 10 kao monitore na Jazz fest.u Kragujevcu juce i prekjuce-odlican mali monitor za ovakve manifestacije-prodornog zvuka i malih gabarita...Evo par slika pa sami prosudite a ako nekom treba rado cemo vam ih ustupiti...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 134.jpg (96,1 KB, 31x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 136.jpg (96,5 KB, 28x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 137.jpg (96,4 KB, 28x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 139.jpg (94,9 KB, 22x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 141.jpg (96,5 KB, 26x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 147.jpg (95,9 KB, 26x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 145.jpg (77,6 KB, 26x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 146.jpg (73,0 KB, 31x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 148.jpg (96,0 KB, 28x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 152.jpg (95,4 KB, 22x skinuto)
Highslide JS
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2011, 12:48   #6
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa ovom "igrackom" smo radili na trgu u Novom Pazaru 6.11.i mogu vam reci da je ozbiljan konkurent slicnim linearray kutijama ozbiljnijih brendova-d&b i L Acoustic-inace je EAW KF730-konfiguraciski-2x10 mid bas,2x7 mid i 2x1" driveri,35kg i izuzetno tonski cista i jaka kutija,po meni bolja od d@b Q1 sa kojom sam radio u avgustu mesecu....Naravno Camco Vortex 6 i 200v,XTA 226 dsp-sve top firme i rezultat nije izostao...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 177.jpg (97,1 KB, 31x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 178.jpg (96,6 KB, 29x skinuto)
Highslide JS
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2011, 23:47   #7
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Izgleda da su sa ovim modelom postavili nove standarde u audio tehnici!
Nenormalno dobar output za tako kompaktni LineArray! Bravo!
Frontalni napad na NEXO GEO s12, sta mislis Sinisa?
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2011, 04:49   #8
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

KF730 je vec vremesna kutija, odlicnog zvuka ali joj je slaba strana LF deo ili te 10ke. One prve posustaju i nedozvoljavaju da se iz kutije izvuce jos koji decibel.
To je naravno reseno kod novog KF740 sistema ubacivaljem jos dve 10ke.
Sto se tice uporedbe sa Q1, mogu reci da su ukusi razliciti sto se tice zvuka ali Q1 je definivno glasnija kutija nego KF730.
Nadam se da je Q1 na koji si radio bio teran sa D&B D12 pojacalima, jer svaka druga kombinacija nece dobro raditi.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2011, 21:49   #9
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nebih se slozio sa tobom kolega Marjane-KF 730 u mid bas opsegu radi odlicno i izuzetno jako-nista nefali tim desetkama-postoji i bas 730 sa dual 12 komponentama i flying-om pa u kombinaciji sa satelitima predstavlja ozbiljniju zvucnu konfiguraciju od D&B Q1.Zvucno jako slican Turbosoundu pa i sa njim u kombinaciji dobro radi.Naravno da smo koristili D 12 pojacala sa Q1 satelitima-nedopada mi se njihov zvuk ali za LIVE radi odlicno-totalno ravno i puno spl-a,sve sto nam treba.....Ali KF 730 je po meni licno znatno bolji i nimalo slabiji od Q1.Nazalost iako je distributer NEXO-a moj dobar prijatelj nisam radio sa Geo S 12,cuo sam ga par puta ali nemogu dati ocenu dok ga malo neistestiram uzivo-nisam siguran da sa spl-om moze da parira EAW-u ili D&B-u ali ni cena mu nije tolika...Q1 je znatno laksa kutija(12 kg)i manja-ima laksi hardver za rukovanje(flying)i pojacala sa dsp-om,manji frame i to su mu prednosti u odnosu na KF ali je EAW znatno jeftiniji i kompletniji zvucno-ali ce definitivno finansiska ponuda i uslovi kupovine pretegnuti na koju stranu cemo ici...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 91.jpg (95,0 KB, 13x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 92.jpg (92,6 KB, 12x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 90.jpg (96,6 KB, 13x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 93.jpg (96,1 KB, 13x skinuto)
Highslide JS
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2011, 21:37   #10
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da se nismo razimeli. Ne kazem ja da 10kama nesto fali ili da ne rade dobro kad se postave setinzi kako su fabricki propisani.
Moj komentar je da ta kutija bi mogla da izvuce jos 2-3db plus i da joj to onemogucavaju upravo 10ke. Jednostavno mid/high sekcija ima veci maksimalni spl nego sto 10ke mogu da prate. Dakle pricam o pojedinim komponentama kutije a ne o kutiji u celini kad radi onako kako je setirana.
nadam se da se sad razumemo.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MarjanMilosevic za ovaj koristan post:
sinisa kg (14.11.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije