Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.07.2010, 09:21   #1
MladenPA50
Drugar foruma
 
MladenPA50's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.05.2009
Postovi: 57
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Roland G800
MladenPA50 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Savet > G-800 + Triton LE

Sta mislite na ovo, da prodam pa50, kupim roland G-800, prikupim jos malo para i kupim Triton LE, dobijem vrh ritam i vrh boje? Samo procitao sam da na G800 mogu samo 8 ritma da se ubace, ali nadam se da je dovoljno to za neku kucnu svirku? Interesuje me vase misljenje, da li se slazete sa ovim i sta biste uradili vi? Pozdrav.
MladenPA50 je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 09:54   #2
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ces ga koristiti za kucnu svirku onda ti i ne treba,sviraj na PA50.
PS-Istina je,samo osam ritmova staje u njega,naravno,ucitavas ti koji hoces i kad hoces.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 12:21   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

8 ritmova puta 4 varijacije, moze nekako da se nakrpi 32 razlicita ritma da kazem, ali je sve to osakaceno, jel kada pogledas realno jedan ritam bi trebalo imati bar 2-3 varijacije da moze komotno pesma da se svira, pa sa te strane se ne bi puno ovajdio sa g 800. O namenskim ritmovima da se i ne prica... Cuo sam da postoji neki mega flopy ili tako nesto (rolandovci znaju bolje), i da se na to cudo moze ucitati dosta ritmova i ostalog materijala za roland i da u tom sistemu moze sve jako brzo pozvati, pa ne bi bilo lose da se raspitas i za to ako si vec naumio da kupujes rolanda starije serije. Inace mislim da je g800 i triton le mnogo dobra kombinacija, imao sam priliku da sviram jednom g 1000 i tritona tr i stvarno mi se svidelo kako to sve moze da se sredi.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 12:44   #4
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Yamahapassion

8 ritmova puta 4 varijacije, moze nekako da se nakrpi 32 razlicita ritma da kazem, ali je sve to osakaceno,jel kada pogledas realno jedan ritam bi trebalo imati bar 2-3 varijacije da moze komotno pesma da se svira, pa sa te strane se ne bi puno ovajdio sa g 800




To kako vi kolega objašnjavate način rada na g800 je pogrešan,tako se sa tom klavijaturom ne radi.

6 ili 7 "dežurnih ritmova" stoje stalno učitani u instrument a jedno ili dva mesta postoje da bi se učitavali novi ritmovi i tako radilo,bilo da se poziva direkt ritam ili preko USER PRG...tako se radilo svojevremeno na g800...i nije komplikovano. Svaki ritam ima 4 varijacije i dva introa tako da se sve može lepo popakovati da ništa ne fali.

Inače,mnogo ali baš mnogo puta je pisano o ovoj klavijaturi i opet se otvaraju nove teme i diskusije...



@ MladenPA50

Sta mislite na ovo, da prodam pa50, kupim roland G-800, prikupim jos malo para i kupim Triton LE, dobijem vrh ritam i vrh boje?

Kada već skupljaš lovu,prikupi još malo više ( 100-150 eura) i pazari g1000 i nećeš imati nikakav problem
  Reply With Quote
Star 26.07.2010, 21:51   #5
MladenPA50
Drugar foruma
 
MladenPA50's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.05.2009
Postovi: 57
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Roland G800
MladenPA50 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Razmisljao sam i za G1000, ali zar nije bolja kombinacija G800 i Triton? Posto valjda G800 i G1000 imaju skoro isti ritam zvuk, samo je razlika u memoriji.
MladenPA50 je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 22:40   #6
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jaro postavio si pitanje sto bi rekli zahebano...
Ovde ima na hiljade clanova i sad bi svaki clan mogao odgovoriti drukcije na ovo pitanje...
E sad neznam sta je za tebe "vrh" ritam i "vrh" boja ali na pra starom rolandu nije sigurno...

Pa sto puta ti je bolji pa 50 nego da se patis sa dvije veoma stare klavijature...

Mislim ima tu dobri stvari ali ako nisi zahtjevan pa50 zadovoljava bolje nego to dvoje...
armin je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 22:43   #7
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako ne planiras da koristis vise od 8 ritmova i da ucitavas sa diskete namenske ritmove ,onda uzmi G800...

Ali ni zvuk nije isti,a postoji i razlika u setovima bubnja i samim bojama!!!!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2010, 09:56   #8
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

[quote=armin;140550]
E sad neznam sta je za tebe "vrh" ritam i "vrh" boja ali na pra starom rolandu nije sigurno...

Pa sto puta ti je bolji pa 50 nego da se patis sa dvije veoma stare klavijature...

ne slazem se s tobom, imam pa 80, i koliko god da ga sredim, on na razglasu kasnije pomalo mulja... a rolanda kada cujem radi cisto i jasno...
rolandovi fabricki bubnjevi i bas gitare su puno bolje nego u korg serije pa 50,60 80...
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2010, 10:08   #9
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da bi bilo bolje da ne poicnju sad rasprave,i Pa50 ima nesto sto nema G800 a i G800 ima nesto sto nema PA50,tako da sa raspravom necemo dokozati koja je bolja klavijatura...
@MladenPA50,pitaj slobodno u vezi pomenutih klavijatura,ali izbor je samo tvoj,nemoj da bude:"Rekli mi da uzmem ovu i ja uzeo" Pozz
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2010, 10:11   #10
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa da, naravno -korg pa 50 ima dosta bolje boje nego g 800, a g 800 ima ritmove, g 800 i korg Le, kao sto je kolega napisao, to je sigurno dobra kombinacija sto se zvuka tice... - moje misljenje : )
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije