Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.02.2011, 13:47   #281
antalus1000
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.05.2007
Postovi: 193
Downloads: 305
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
antalus1000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

ovo je extra vest oko ugradnje hd, bas mi je drago sto je uspela i sto ima zadovoljnih ljudi :-) kad sve saberemo na kraju, da li je bolje ubaciti HDD, SDD umesto FDD drajva ili ugraditi ulaz za usb flash u pa50? nesto sam gledao po youtube i video da nije nista tesko ugraditi ulaz za flesku u klavijature? :-)
antalus1000 je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2013, 00:01   #282
djboko
Početnik forumacije!
 
djboko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2013
Mjesto: Kruševac
Postovi: 13
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50
Interesi: Programiranje
djboko ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Više od 2 godine niko ne piše o ovoj temi, da li to znači da su 50-ice zastarele...
Ja od sutra počinjem ovaj zahvat, a već danas ubaciću OS da me malo motiviše.
Pozdrav za KORG-a.
Dodato:
Nabavio sam delove za ovaj poduhvat, ubacio OSS i sutra krećem u akciju. Pošto sam se ranije bavio elektronikom mislim da ću uspeti pošto nije komplikovana ova ugradnja.

Promijenjeno od djboko (13.03.2013 u 22:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
djboko je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2013, 14:10   #283
djboko
Početnik forumacije!
 
djboko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2013
Mjesto: Kruševac
Postovi: 13
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50
Interesi: Programiranje
djboko ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve sam nalemio, povezao, ali klavijatura ne prepoznaje HDD, tj opcije su i dalje onemugućene-disabled, kao da nisam stavio hard, isto kao pre ugradnje ovih delova. 2809gogi je imao isti problem nakon sklapanja ali nije pisao u čemu je bio problem. Ako neko ima ideju nek se javi.
Hvala.
djboko je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2013, 17:29   #284
Mirka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2009
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Mirka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju ja sam ugradio hard u svoj PA50 prije neke tri godine i to po uputstvima gospdina KORGX5D i to upravo sa ove teme sam skidao sve sto mi je potrebno.Gospodin KORGX5D mi je poslao dijelove iz inostranstva i tu u Osijeku mi je jedan vrsni elektronicar sve to polemio i eto vjeruj do dan danas sve ispravno radi.Nemam nikakvih problema.U tvom slucaju moze biti svasta.Sjecam se da sam morao promijeniti nekoliko hard diskova jer nece svaki da prepozna.Na svu srecu taj moj elektronicar je imao hrpu tih starih diskova i nakon nekih pet sest komada prepoznao mi je jedan od 6,5 giga koji eto i danas sretno radi.Moglo bi biti do harda jer sve je to stara tehnologija.Sve je to jako sitno na toj maticnoj ploci i ako nemas bas orig.dijelove lako se pogesi.Moze se raditi i sa zamjenskim dijelovima onda je malo kompliciranije ali radi i to sam vidio.Ako si u mogucnosti nabavi jos koji hard od tih starih laptopa pa probaj.Kazem u mom slucaju to se pokazalo ispravnim.Ako nista probaj kontaktirati KORGX5D.Gospodin je vrlo susretljiv i sigurno ce naci neko rjesenje.
Mirka je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2013, 20:05   #285
djboko
Početnik forumacije!
 
djboko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2013
Mjesto: Kruševac
Postovi: 13
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50
Interesi: Programiranje
djboko ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok. Hvala. Već sam kontaktirao KORGX5D u vezi sa ovim, i da mi on nije dao dodatna uputstva i ulio hrabrost za ovaj poduhvat ne bih se ni usudio da ovo probam da radim.
Probaću sa još kojim hard diskom, ali svi mali diskovi od 2,5 inča imaju isti konektor. Ovaj moj od 20GB je ispravan, provereno Eto, jedino to ako je problem. Kolega ima PA60 koji ima mogućnost za priključak hard diska, pa ako kod njega klavijatura prepozna disk onda je neki drugi problem kod mene. Ali svakako ću probati i sa nekim drugim.
Javiću ukoliko uspem... Pozdrav svima !!!
djboko je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2013, 13:00   #286
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i ja da odgovorim, sa malim zakasnjenjem, i ja sam ugradio, doduse odavno kada je ova tema bila aktuelna, sa instrukcijama kolege KORGX5D i bilo je uspesno.Imao sam jedini problem, kao sto je i kod tebe, kada sam ugradjivao nije htela klavijatura da prepozna.sutradan sam uzeo lupu i dobro pregledao i primetio sam da nisam jedan kontakt dobro prilemio, to su oni mali cipovi, ja se sad vise i ne secam, uglvnom tu je kod mene bio problem, to sam prilemio, ukljucio i proradio je HDD.Neke delove nisam imao, pa sam pravio mostove sa obicnim zicama, ali to je bilo sa instrukcijama kao sto sam i napisao.Nisam imao ni onu originalnu "zavojnicu", tj nisu bile te vrednosti i to se odrazilo tako sto se HDD kasnije iskljuci kada nije u upotrebi, tj duze okrece...Uglavnom, ugradnja je uspesna 100% i bez probleme.Pozdrav i sve najbolje!
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 22:42   #287
djboko
Početnik forumacije!
 
djboko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2013
Mjesto: Kruševac
Postovi: 13
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50
Interesi: Programiranje
djboko ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

OK. Ja sam sve ispregledao i ništa ne mogu da nađem da je pogrešno. Moguće je da procesor ima neku grešku. Na kraju sam ga nosio Mikiju u KG, koji je ugradio 100 komada za lovu, gledao ga nekoliko dana i ništa. Odlučio sam se za Floppy emulator i SD karticu
Nije mi suđen HDD.
__________________

Promijenjeno od djboko (30.03.2013 u 22:44 sati)
djboko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa50, usb

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije