Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Produkcija i postprodukcija

Produkcija i postprodukcija Snimanje, obrada, miksanje i masterovanje zvuka

 
 
Alati tema Display Modes
Star 16.10.2016, 13:28   #1
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Problem kod snimanja, šumovi...(focusrite,audition)

Pozdrav svima,

Nedavno sam kupio Focusrite Scarlett 2i2 da bi mogao snimiti nešto kvalitetnije snimke i bez onih sitnih šumova, clipova,pucketanja koji me izluđuju. Sada kada bi trebalo biti sve riješeno sa tom vanjskom zvučnom karticiom, prilikom snimanja multitrack opet čujem tu i tamo te šumove i više neznam što napraviti

Imam par programa pri ruci(cool edit 2.1, Adobe audition CC 2015, ableton, sound forge) i manje više se to na svima dešava, iako sam odabrao adobe audition jer mi je nekako poznat i nov. Tako da program vjerojatno nije kriv, ili nešto krivo podesim.

U sounds postavkama podesim recording focusrite USB, Format je 2channel, 24bit, 96000Hz studio quality. Na focusrite stavim switch na INST (Line, Inst)
U adobe audition podesim sample rate 96000, stereo channels, bit depth 24ili 32float, device class ASIO (ima još MME i WASAPI u ponudi).
Kod REC stavim Input stereo input 1

Potenciometri volumena su svugdje negdje na polovici, nigdje ne ide u PEAK, kablovi su novi KLOTZ.

Prilikom duljeg snimanja, isprobavanja, paljenja, gašenja dva put mi se desilo da u slušalicama koje štekam u focurite zbog playbacka nešto počinje zujati, brujiti tako da moram sve iskopčati i ponovo uštekati usb da bi dalje uredno radilo :/

Hvala svima unaprijed!
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
 

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije