Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.10.2019, 09:50   #181
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav.Dali ste imali prilike čuti taj sistem?

Promijenjeno od casper (12.10.2019 u 10:04 sati) Razlog: obrisan citat
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2019, 11:20   #182
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Isprobavali smo samo mikrofone na njega u trgovini, tako da nemogu nista više reći, ali vizualno mi malo izgleda čudno, ovaj gornji stup se rakreče skroz u krug i ti spojevi i kako zo sve skupa izgleda meni djeluje bar klasu ispod MAUI-a. Svi proizvođači danas imaju sličan sistem u ponudi, npr Peavey koji tek izgleda lošije neuporedivo. Neznam, možda je dobar, ali meni MAUI djeluje ozbiljnije i bolje. Npr za usporedbu donja woofer kutija je kod obojice drvena, međutim kod MAUI-a je gornji stup aluminijski, dok je kod ANT-a čini mi se plastični. MAUI u gornjem stupu ima 16 zvučnika + 2 horne. ANT ih ima 12.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2019, 22:26   #183
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo sam prodao razglas jer mi se ukazala prilika,definitivno ću ovih dana uzeti Ld Maui,pa kako bude.Samo sam u dilemi,da nategnem sa financijama za dva Maui 11,ili da uzmem Maui 28,pa za neko vrijeme još jedan.Što bi bila bolja opcija?Možda ova druga,jer kako ljudi kažu"strpljen spašen".

Poslano sa mog T08 koristeći Tapatalk
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od korgpa600 Pokaži Post
Upravo sam prodao razglas jer mi se ukazala prilika,definitivno ću ovih dana uzeti Ld Maui,pa kako bude.Samo sam u dilemi,da nategnem sa financijama za dva Maui 11,ili da uzmem Maui 28,pa za neko vrijeme još jedan.Što bi bila bolja opcija?Možda ova druga,jer kako ljudi kažu"strpljen spašen".

Poslano sa mog T08 koristeći Tapatalk
Ispravak.U zadnji tren sam povukao prodaju starog razglasa.Jutros sam imao priliku probati Maui 28.Zvuk odličan,sve 5,ali morati će još malo pričekati.Zvukovno me oduševio,ali mi je snaga upitna.U svakom slučaju dobro ga je imati uz klasičan razglas,kao što sam i predpostavio u početku.Tako će i biti do kraja godine,nadam se.

Poslano sa mog T08 koristeći Tapatalk

Promijenjeno od korgpa600 (16.10.2019 u 17:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2019, 17:32   #184
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemoj se brinuti za snagu. Možda je dobro da si obustavio prodaju starog razglasa ali ne zato što će ti trebati nego da jednostavno budeš siguran da li si pogriješio u odabiru. Ako uzmeš jedan Maui28 g2, onda ćeš lijepo imati priliku usporediti ono što sada imaš EV sx300 i sb122 + PM i vidjet ćeš da taj stupić ima više šusa od 4 kutije i dynacorda. Predpostavaljam da je PM jedinica.

Samo, naravno, trebaš to slušati i upoređivati na udaljenosti 10 tak i više metara ispred kutija jer samo tako možeš i donijeti pravilan sud.
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2019, 19:11   #185
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Nemoj se brinuti za snagu. Možda je dobro da si obustavio prodaju starog razglasa ali ne zato što će ti trebati nego da jednostavno budeš siguran da li si pogriješio u odabiru. Ako uzmeš jedan Maui28 g2, onda ćeš lijepo imati priliku usporediti ono što sada imaš EV sx300 i sb122 + PM i vidjet ćeš da taj stupić ima više šusa od 4 kutije i dynacorda. Predpostavaljam da je PM jedinica.



Samo, naravno, trebaš to slušati i upoređivati na udaljenosti 10 tak i više metara ispred kutija jer samo tako možeš i donijeti pravilan sud.
Tako je PM 2x500W.Teško je ocijeniti u music shopu koliko to stvarno može,toga sam svjestan.Jednostavno moram stati pred ljude u neki prostor da bih to osjetio.Osječaj je drugačiji kao što si i naveo,meni je zvuk ispeglan do bola,i bolji mi je nego na mom razglasu.Čak mi i patterni koje sam slagao,i sa loopovima sviraju ono što nisam nikad ni čuo na svom razglasu.Otvara se neka nova dimenzija zvuka,tako je i s vokalom.S tim da sam išao u sistem direktno bez mixera sa dva kabla i mono mod.Drago mi je da sam imao prilike probati prije kupovine.Ovih dana ću probati i turbosound,jer mi dostupno.Šteta ne iskoristiti priliku,kad već imam s čime usporediti.

Poslano sa mog T08 koristeći Tapatalk
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2019, 19:21   #186
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odlično je što možeš probati i Turbosound.
Spoji svoj stari razlgas, MAUI ili Turobosound spoji na dynacoda na MONO OUT ili još bolje na AUX 3 i 4. Tako ćeš najbolje uočiti razliku kako u kvaliteti tako i po snazi.
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2019, 19:42   #187
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedino što ti moram reći da u koliko budeš išao direktno u MAUI nećeš moći pojačati MAUI do kraja, pa da iskoristis tu maksimalnu snagu. Ono o čemu je pisao već Casper, kad onaj master volumen pojačaš preko pola, tad dolazi do drastičnog pojačanja glasnoče i počinje se paliti limiter, a negdje tamo na dvije trećine glasnoče počinje se gubiti kvaliteta zvuka. Imaš još snage, ali ne iskoristive. S tim da mi je Genos pojačan na dvije trečine, a volumen na kanalu do kraja pojačan.
Casper, jeli limiter u MAUI = compressor i ako nije ima li MAUI compressor?

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2019, 20:02   #188
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok,znači bitan je mixer.Meni bi bilo idealno u tom slučaju da bude što manji.Dali je presudna neka extra kvaliteta miksera?Nešto poput ovoga?

Poslano sa mog T08 koristeći Tapatalk
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2019, 20:29   #189
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da mixer najveću ulogu u ovoj priči ima u tome sto onaj "priručni" mixer koji je ugrađen u maui nema nikakvu gain kontrolu. O tome će ti reći netko tko zna više od mene.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2019, 20:40   #190
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tihotyros - DynX® DSP tehnologija koja je ugrađena u MAUI ima Multiband Limiter i pored toga postoji još i Compresor. Limiter služi za zaštitu sistema i kada se pali crvena lampica LIMIT, znači da on odrađuje svoju zadaću. Povremeno paljenje je normalno i ne treba te zabrinjavati ali naravno, treba pratiti da ne bi konstatno bila u crvenom. Ako se dogodi preopterećenje onda na red dolazi prava zaštita. Lampica PROTECT je indikator da sustav više ne može dalje. Svirao sam na full opterećenju i nikada mi PROTEKT nije ugasio sustav.
Kod sistema ovakvoga tipa, ugrađena DSP tehnologija je od najveće važnosti. Kada ne bilo tako, svaki bi stolar mogao napraviti ovakve "stupiće". Neki su "stolari" to i probali pa su brzo shvatili da nije zlato sve što sija.

@ korgpa600 - bolje i takav nego nikakav ali i mixer ima ulogu u većoj ili manjoj mjeri.

Nivo ulaznog signala na MAUI je definiran vrstom ulaza. Nemamo potenciometar za fino podešavanje kao na mixerima ali postoji razlika između XLR, TRS ili cinch ulaza. Zato je mnogo bolje imati neki mixerčić pod rukom, precizno mu odrediti nivo signala za svaki instrument/mikrofon i takav signal poslati prema MAUI.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
korgpa600 (16.10.2019), Tihotyros (16.10.2019)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije