Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.03.2012, 03:33   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ili... ipak kupi LoopBe30, nije mnogo 16,90 eura za 30 midi portova jer sa LoopBe1 neces biti bas najsrecniji ako trebas imalo kompleksniji midi routing. Ukoliko trebas i midi processing uz virtualni midi port, onda zaboravi LoopBe (bilo koji) i nabavi Bomes Midi Translator koji je poprilicno skuplji (59 eura) ali i daje daleko vise. Da prica bude jos zanimljivija oba virtualna midi drivera ukljucujuci i veoma slozeni midi procesing Translatora mozes koristiti i zajedno u savrsenoj kooperaciji.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Arter (20.03.2012)
Star 20.03.2012, 09:56   #42
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 223
Downloads: 530
Uploads: 1
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700, modx+6
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala barba tranzit....
Dodato:
evo "kupio sam" Bomes Midi Translator....sto dalje? ne kontam sta bi triba sa njim?
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...

Promijenjeno od Arter (20.03.2012 u 10:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Arter je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2012, 18:59   #43
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... ajd pogledaj koju si verziju "kupio". Kladim se da je 1.6.1 ili cak i niza. Ovo je dosta vazno da bih ti mogao ista dalje reci. Mnogo je manje brige ako se stvarno kupi. Najnovija verzija Translatora je opremljena zestoko brzim midi driverom i velikim protokom podataka, zato i jeste za preporuku posto kod nje ne dolazi do zastoja u protoku. Bilo je dovoljno da zaista kupis LoopBe30 (verzija 1.6).
Dodato:
Ljudi nabave kojekakve "preistorijske" verzije tih virtualnih midi drivera i onda se zale kako to nesto nece bas najbolje i da to jos nije za Live upotrebu, a sve probleme koje imaju im ustvari pravi taj driver ili ne d'o Bog nikome, interna zvucna karta, sto je tek najveca sablazan.

Promijenjeno od tranzit (20.03.2012 u 19:07 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2012, 20:09   #44
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cika Tranzit , imam jedno pitanje.
Ovako: koliko sam ja upoznat Kontakt prepoznaje samo ProgramChange, i ja napravim instrument bank koji ima 128 mijesta i u njega redam instrumente. Istim tim redosledom ih redam i u klavijaturi i cak im dam i isto ime, tako da kada npr. izaberem Grand Piano na klavijaturi (koji se nalazi u User Bank 1 na prvom mjestu i ima PC:01), Kontakt automatski svira Grand Piano koji se nalazi na prvom mjestu u instrument bank-u. Medjutim, na mojoj klavijaturi (Korg Pa80) ja nemam jedan user bank sa 128 patch-eva kao sto je to npr. na pa500, nego imam User1 i User2 bank-ove od po 64 koji su oba na CC00:121 , User1 ima CC32: 64 , a User2 ima CC32:65 i patchevi u oba imaju PC od 0 do 63. Sad je tu problem sto mi npr. patch-evi i u User1 i u User2 koji se nalaze na istoj poziciji, imaju isti PC, sto u sustini znaci da ce oba patch-a iz klavijature(iz user1 i user2 koja imaju isti PC) pozivati isti instrument u Instrument Bank-u u Kontaktu, sto dalje znaci da ja mogu da poredam samo 64 instrumenta u Instrument bank u Kontaktu a da to sve radi kako treba.
Moje pitanje je: Da li ja mogu da napravim dva instrument bank-a u Kontaktu a onda pomocu nekog od ovih programa o kojima ste u prethodnih nekoliko postova pisali da nekako preusmjerim midi signal tako da za svaki poslati CC32:64 Kontakt ''svira'' jedan instrument bank, a za CC32:65 ''svira'' drugi instrument bank? Znaci da prepozna CC32 i u zavisnosti od njega poziva instrumente iz odgovarajuceg instrument bank-a. Ne znam koliko sam bas jasno postavio pitanje, ali nadam se ta je dovoljno jasno..
Hvala vam unaprijed. Nadam se da nisam puno dosadan.
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2012, 14:53   #45
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Potpuno mi je jasno tvoje pitanje. Ima samo jedan nacin da bi to rijesio a to je jedan softver midi procesor-router koji ce rutirati CC00=121; CC32=65; PCG 0-63 na CC00=121; CC32=64; PCG 64-127.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Teodor (26.03.2012)
Star 26.03.2012, 16:00   #46
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li je to lako izvodljivo ili je potrebno neko malo vece znanje? Mozete li da preporucite neki program pa da pokusam nesto da ispetljam? Hvala puno.
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2012, 18:16   #47
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Potrebno je iskustvo na ovom polju a probaj sa MidiOx ili Bomes Midi Translatorom.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije