Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.07.2009, 13:33   #1
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Frage X5D bas-solo HITNO!!!

Imam sledci problem... drugarica me je zvala da menjam klavijaturistu jednog benda koji radi tezge uveliko. Bend se sastoji iz gitare, bubnjeva i klavijature + voklali. Sto znaci da treba da sviram bas i solo. Ja imam X5D pa me zanima da li mogu nesto da uradim sa ovom klavijaturom ili moram da nabavim jos jednu ili da pozajmim tr76 od drugara pa da ga podelim. Znaci : da li postoji nacin da se X5D podeli na bas i da mogu da na desnoj strani imam sve boje koje mi trebaju i da ih menjam a da mi bas ostaje na levoj? Razmisljam u pravcu COMBI..znam da tu banku korg koristi za terce ali ne znam koje su sve mogucnosti. Ako neko zna kako da ovo izvedem neka mi objasni! Hvala unapred!
doktor87 je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2009, 14:12   #2
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

nista jednostavnije na x5d kao na svakom korgu koji ima combi.tu ti je najlakse odraditi split.znas da u combi mozes postaviti 8 boja stavis na svakom combiju npr na prvom neki bas iz programa koji ti se dopada a ostalih 7 mjesta mozes koristiti za desnu ruku e sad da li ces stavljati jos samo jednu ili mixati vise boja za desnu stranu to je na tebi.e onda nadji funkciju (pisem napamet) mislim da se zove note limit high i low ima za svaku od tih 8 boja u combiju taj note limit funkcija.ako si bas stavio npr na broju 1 u combi stavi note limit low najdublje mislim -c2 tako nesto a note limit high dokle ti treba bas recimo na c3 da ga imas 2 oktave.a boju za desnu ruku ako si stavio npr. na broju 2 u combi note limit low stavljas dalje od basa na ton c#3(ako je note limit high basa c3)a note limit high mozes do kraja c8 mada je c6 kraj nema vise x5d oktava ali to nema veze.znaci sta je bitno da bas na prvom broju u combi stavis note limit low -c2 note limit high c3 a sve ostale tj ostalih 7 mjesta stavljas note limit low na c#3 a note limit high do kraja na c8.i onda imas podjelu lijeva bas a desna solo ili kontra ,strings itd.dalje pretpostavljam da ti treba da mozes ici sa 2 kabla tj bas u mixer a desnu ruku na pedalu volume prvo pa iz nje u mixer.to odradis tako sto za bas na broju 1 stavis panoramu skroz lijevo mislim L63 a ostalih 7 boja skroz desno R63 ako se ne varam bar na korgu n5 idu pan do 63.tako da kad ukljucis 2 kabla iza u L i R na L ti izlazi samo bas koji saljes u mixer direktno a iz R ti izlaze solo boje i taj kabl u volume pedalu pa u mixer.i onda udjes u efekt send za 1 kanal tj bas smanjis na svakom combi ako je reverb ili delay na 0 a ostale dizes ako ti trebaju efekti iz korga po zelji koliko ti treba ili sve na 0 pa efektujes desnu sa mixera.eto u najkracim crtama nisam pred sintom pisem iz glave ali mislim da sam ok sve objasnio.pozdrav
sinisa35 je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2009, 17:15   #3
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Cool

Hvala! Dok sam cekao da mi neko odgovori, uzeo sam da sam drndam po njoj i napravio sam podelu u Combi...al sam pametan...stos je u tome sto ja nikad nisam to radio...klavijaturu imam par meseci i nikad mi combi nije trebao. Terce sviram sam.. OK! Provescu jedno 10ak sati da sve ispodesavam onako kako mi treba ali ova fora sa dva izlaza ce dobro da mi dodje...i da pogasim efekte u basu...Samo ne znam koliko dobar bas mogu da imam sa njom...
Dodato:
Ne mogu da nadjem PAN!!! Ko je ovo radio na X5D??? Pomagajte!

Promijenjeno od doktor87 (27.07.2009 u 19:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
doktor87 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije