Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.11.2011, 05:01   #1
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard X5D PC program za zivu svirku

Interesuje me koji bih program najbolje mogao da iskoristim za zivu svirku, da sa njega vucem boje. Znaci da mogu na klavijaturi direktno da menjam boje, da program cita semplove za Tr ili Yamahe ili Fantoma. Da mogu da splitujem klavijaturu i sl... Imam MIDI-USB kabal i lap top novije generacije tako da performanse nisu problem. Jedino sto je zvucna karta njegova i znam da mogu da se jave zujanja i sl jer mi bubnjar koristi istu kombinaciju za elektronce. Molio bih da mi preporucite program i ako neko ima zivaca da mi posle objasni kako to sve da uradim, tj da naucim princip, posle cu lako. HVALA
doktor87 je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2011, 12:13   #2
edinzulic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.03.2010
Mjesto: BiH-Zenica
Postovi: 93
Downloads: 380
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA50 , Korg ix300
Interesi: Sviranje
edinzulic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
edinzulic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Imam ja jedan program na racunaru, al sa racunara mijenjas boje, Pokusavao sam nastimati nekako da na klavijaturi to odradjujem, ali ne ide
edinzulic je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2011, 12:37   #3
Mali_zelen
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.10.2009
Mjesto: Zagreb
Postovi: 1
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika
Mali_zelen befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probaj FL studio, mislim da je 10 zadnji....

Imas dosta besplatnih VSTI pluginova koji dobro zvuce...
Takodjer imas za kupit USB zvucnih kartica koje rade odlicno, a nisu skupe,
Ja imam neku External Sound Pocket, 7.1 platio ju 120 kn, za te pare je odlicna, dosta rastereti komp...
Mali_zelen je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2011, 13:28   #4
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo za boje ja ti preporucujem Vsampler ili kontakt3. Vsampler koristi semplove u SF2 formatu, a Kontakt 3 koristi semplove sa .nki ekstenzijom. Za Vsempler mozes sam iskonvertovati bilo koji set iz tritona pomocu programa awave studio, a tutorijal sam ja davnih dana postavio ovde u download. Program kontakt je malo bolji posto za razliku od Vsamplera ima pravi portamento, a on ima sam u sebi konverter semplova, tako da mozes u njemu samom npr iz sf2 u .nki konvertovati bez problema... Ako ti treba onaj fazon splitovanja klavijature sto si spomenuo (leva ruka bass, desna solo) takodje i zato postoje host programi u koje jednostavno uvedes semplere i radis midi ruting kako ti volja. Meni je jedan od najboljih brainspawn forte koji radi sa svim malo jacim semplerima (kontakt, vsampler, fm8 itd...) i sa kojim razdeliti klavijaturu na koliko god delova hoces, ubacivati boje koje hoces, mesati boje, i sve to snimiti u scene (slicno kao kod korga performance) koje kasnije pozivas na jedan klik...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2011, 21:16   #5
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam na komp instalirao vsempler i probao ga, dora stvar je to sto mogu da menjam boje sa klavijature, ali nisam nasao splitovanje, e sad instalirao sam i kontakt5 ali ne mogu da menjam boje sa klavijature i ne mogu da provalim da sempl radi sa efektima...malo sam se mucio i odustao od wav formata jer ne znam kako da napravim multi i sl. Totalno sam slep i neuk u ovom podruciju, ali moram to da uradim jer ide NG a trenutno love nema za neki Tr ali ce kad te praznike zavrsim verovatno biti pa cu lako. Ovo mi je sad prva pomoc. Posalji mi na PP link sa tim uputstvom.Problem je sto radim nocne i ne mogu da je nosim na posao pa imam jako malo vremena da to spakujem a nemam nikog da je to radio pa da mi to pokaze prakticno na brzinu, takodje nemam vremena da listam uputstva i gledam 100 klipova na youtube koji se u vecini svode na rukovanje programom koje se ne bavi direktno mojim tj nasim potrebama tezgarenja. Ako ti nije problem napisi tacno sta da instaliram i kako postupno sve radim. Mozes na PP ili ovde pa da i ostali znaju. Od cetvrtka cu biti jedno 5 dana slobodan pa cu imati vremena da se zezam malo sa tim. Ne znam ni sta sve na klavijaturi treba da podesim da bi to radilo kako treba, pa mi je svaka pomoc dobro dosla. Ako je neko voljan da pomogne neka me kontaktira i najbolje bi bilo da budemo na vezi preko skajpa dok to radim da mi pomogne.Hvala svima!
doktor87 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije