Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.01.2016, 16:20   #61
sladjans
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.06.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 82
Downloads: 373
Uploads: 11
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x
sladjans befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav drugari. Trenutno imam Soundcrafta EFX8 i Tc Elecronic M300 (efekt procesor). Zainteresovan sam za kupovinu Behringer X Air 12. Pokusao sam da zakazem probu ove miksete u jednoj nasoj prodavnici u Beogradu, koja je i generalni uvoznik Behringerovih proizvoda, ali ne mogu da mi daju da je probam pod izgovorom da je zapakovana, i da ne mogu da je otvore. Jedino sto mi ostaje jeste kupovina na nevidjeno. Dakle, hteo bih da vas pitam da li je i koliko je ova mikseta bolja od ove moje kombinacije, i neko vase licno misljenje da li je opravdano preci na X Air 12? Sto se tice cenovnog ranga kostaju identicno.
sladjans je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2016, 19:23   #62
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobit ćeš više efekata, bolje kvalitete, s mogućnošću da na svaki kanal dodaš 4 komada. Na svakom kanalu imaš još dva alata GATE i COMPRESOR i EQ sa 4 područja. Generalno gledajući, dobivaš odličan mixer koji je svojim mogućnostima daleko iznad ovoga koji imaš sada.
Da li ćeš biti zadovoljan i da li se zamjena isplati moraš odlučiti sam ali istovremeno i biti spreman na potpuno drugačiji pristup radu i soundu.
Ako pažljivie pročitaš ovu temu, bit će ti jasno zašto je tako.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
sladjans (28.01.2016)
Star 28.01.2016, 21:44   #63
sladjans
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.06.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 82
Downloads: 373
Uploads: 11
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x
sladjans befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Procitao sam pazljivo celu temu. Verujem da je sprava odlicna i daleko bolja od moje kombinacije, tako da se nadam cu uskoro i ja postati ponosni vlasnik X Air-a 12. Imam iskustva sa digitalcima, radio sam na Yamahi Promix 01, tako da mi je ovakav pristup poznat. Jedino sto sada ovde igra ulogu jeste tablet, u tom pogledu mi je potpuno drugaciji pristup, pa tako sebi postavljam hiljadu pitanja, da li cu biti brz, sta ako se javi mikrofonija, kako brzo reagovati, da li ce sve lepo funkcionisati, da li ce veza biti stabilna??? To je ono sto me malo buni... Skinuo sam program X Air Edit za Windows sa Behringerovog sajta, cisto da vidim kakav je princip... Ako se odlucim za X Air 12 koji ima 12 kanala, a sam program ima 16, da li ce poslednja 4 kanala u mom slucaju biti cisto eto onako, posto ne vidim program koji je napravljen za X Air 12? I jos jedna stvar, kako da napravim od dva kanala jedan stereo L i R, posto kad god je moguce tako radim?
sladjans je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2016, 01:50   #64
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po tvojim pitanjima i iskustvu od prije ( Yamahi Promix 01) mi se čini da nećeš imati problema s ovim mixerom.
Rad s ekranom osjetljivim na dodir je specifičan, to sam i naglasio u svom postu, ali ako znaš koje su ti funkcije potrebne, sigurno neće biti problema. I ja sam se bojao mikrofonije i mislio sam ako se pojavi, kako je utišati "na brzinu". Međutim, iskustva su takva da se mikrofonija ne pojavljuje osim ako nisi "grubo pogriješio". Uostalom, master volumen je uvijek pri ruci, a komande na touch padu su veoma precizne. Šteta da u trgovini ne možeš probati u živo i osjetiti ovaj osjećaj. Ako te može utješiti, kupio sam xr12 mixer bez ikakve probe i testiranja prija upotrebe. Nisam imao vremena čekati da dođe u trgovinu u HR pa sam ga naručio iz Njemačke na "neviđeno". I bez problema sam odradio prve svirke.

Veza sa tabletom i boxom prolazi bez ikakvog problema. Kod kuće sam testirao i na 10-tak metara, nema nikakvog problema. Na svirci sam uvijek imao tablet fixno udaljen 2-3 metra od boxa i nije bilo prekida. Ako baš imaš strah, poveži kablom laptop i mixer i nema frke.

Aplikacija kod win uvijek prikazuje svih 16 kanala ali ako želiš možeš konfigurirati dodatni prozor za samo one kanale koje koristiš (Utility > USER 1, USER2). Kod androida je moguća i detaljnija prilagodba. Možeš odrediti da prikaz ekrana ima samo one kanale koje koristiš, a izbaciš one koji nemaju ulazni signal. Recimo da imaš dva mikrofona, klavaijturu i gitaru. Na ekranu (androida) ćeš prilagoditi da se vide samo 4 ulazna kanala, master i po potrebi FX1,2 i AUX. Pored toga se mogu konfigurirati tkz. layer koji će imati prikaz onoga što ti je potrebno. Ja sam napravio par njih, u jednom imam send/return za efekte, u drugom AUX i MAster. Dakle, ako koristiš 5 kanala, samo ćeš i imati njih 5 prikazanih na ekranu.

Kada želiš napraviti jedan stereo kanal onda ćeš "linkati" dva "susjedna" kanala. Recimo, odabereš kanal 5, pa onda tab Input i u njemu klikneš na Stereo Link (L). On će automatizmom dodati 6 kanal kao desnu stranu. Uvijek se linkaju na principu, prvo neparni zatim parni (1i2, 3i4, 4i5, ...).

Nadam se da je opis bio dovoljno dobar da te nagovorim na kupovinu Ajde sretno. I bilo bi dobro da ovi "klipani" u trgovini otpakiraju ovaj "sveti" uzorak pa da ga probaš u živo... :-) Stvarno ne razumijem trgovce koji se ponašaju kao da im nije u interesu prodati ono što prodaju, kojeg li apsurda.
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2016, 03:57   #65
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ukucaj u soundcloud Mirza Mesanovic .Tu imam nekoliko snimaka uzivo sa X32 Producer. U sustini bi ti trebao biti isti sound. Doduse nisam ni ja nesto mnogo eksperimentisao, ali jako tacno I cisto izlazi sve iz miksera. Nema potrebe previse ni cackati po eq sto je kod nas Balkanaca jedan veliki problem. Heheh.Nisam pretjerivao sa efektima.
Uglavnom je bolja kombinacija nego to sto imas.
Vidim sada da si mi poslao I privatno poruku. Neces dobiti nista sa MFX.Ima nekoliko se sjecam nekoliko stvari koje nemaju na EFX ali sound je totalno isti.

Mada ni ta EFX sa m300 nije uopste losa kombinacija
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2016, 16:16   #66
sladjans
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.06.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 82
Downloads: 373
Uploads: 11
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x
sladjans befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolege na iskrenoj pomoci. Definitivno ovaj opis je dovoljan da me ova sprava ostavi bez daha. Sve sto mi je potrebno nalazi se u tako malom kompaktnom kucistu i tabletu. Fenomenalno. Definitivno to ce biti moj izbor, i nadam se da cu vas obradovati uskoro. Ono sto jos ostaje da odlucim jeste broj kanala, posto bend cine pevac, pevacica (bezicni mikrofoni), sax, harmonika (bezicni mikrofoni) i aranzer. Do sada smo uvek bezicne mikrofone i baze od harmonike i saxofona prikljucivali na mikrofonski ulaz miksete, tako da je to u ovom slucaju knap, nekako se tu jedva provlacimo. Ako bi bezicne sve stavili u linijske kanale, to bi bilo to. Imao bih jos par pitanja... Prvo... Koji mi tablet preporucujete, da li je potrebno da ima neke ludacke performanse ili mogu da kupim i neki jeftiniji od 7-10 incha? Vidim ima Tesla, i tako neki nepoznati brendovi, jako su povoljni, ili da se odlucim na nesto ozbiljnije? Drugo... U slucaju da se javi mikrofonija da li moze da pomogne RTA u tom slucaju? Gledao sam nesto na you tube-u, mikrofonija je eliminisana zaista brzo, e sada da li je to tako i u praksi? Ovo pitam zato sto je mikrofonija mom bendu nocna mora, zato sto nam harmonika jako cesto zapisti. Eto, ne bih vise da duzim, generalno Behringer ovim daje mnogo vise od moje kombinacije koju trenutno posedujem, i verujem da sa MFX-om necu nista postici. Jedina prepreka mi je do sada bila ta sto nisam bio u mogucnosti da probam miksetu u prodavnici... Takva je politika nasih prodavaca, ne zele da raspakuju proizvod, ali kolegin snimak mi je otkrio drugu stranu medalje...

Promijenjeno od sladjans (29.01.2016 u 16:17 sati)
sladjans je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2016, 17:48   #67
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada uspoređujemo cijene 12 (350 eura) i 16 (650 eura) kanalnog mixera, onda je ovaj od 16 možda nerealno preskup. Ipak, 16 kanalana varijanta ima više mic kanala i dva AUXa više. Ostalo je isto. Ako imate bežične mikrofone, ne vidim problem, taman ima 4 mikrofonska ulaza. AKo baš zatreba mic kanala, lako se spoje baze mikrofona na line ulaz.

Karakteristike tableta uopće nisu bitne, stabilno će raditi bilo koji. Samo treba imati odgovarajuću verziju androida. Aplikacija zahtjeva minimalne resurse, ja koristim neki jednojezgreni na 1200 MHz, radi bez greške :-)

Što se tiče mikrofonije, možeš ju riješiti vrlo efikasno ali ako zvučnički sustav ima neke "rupe" nemoj očekivati čuda. Ovaj video pokazuje kako to izgleda u praksi, i stvarno funkcionira. Ja sam koristio jedan tablet za prikaz RTA, a na drugom sam imao spreman prst za stišati master.
https://youtu.be/jiISq4GUYi4

Zaboravih naglasiti, tablet za koliko toliko normalan rad je minimum 10".

Promijenjeno od casper (29.01.2016 u 18:00 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2016, 05:51   #68
sladjans
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.06.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 82
Downloads: 373
Uploads: 11
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x
sladjans befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To je taj snimak, na njemu sam i video kako se jednostavno eliminise mikrofonija. Pitao sam se kako je na terenu, da li je to isto tako jednostavno… Moracu da napravim i ja neku kombinaciju sa dva tableta. Sto se tice zvucnika, mislim da imam solidnu kombinaciju, i da oni ne bi trebali da prave neki problem. Imam par Mackie SRM 450 V1, Made in Italy, i FBT MaxX 4a. Voleo bih ako bi postojala mogucnost omeksati Mackie na grafickom, posto znaju da budu malo napadne, verovatno zbog njihove prodornosti. Npr, Mackie na MAIN L, preko grafickog ekvilajzera, na MAIN R FBT, mislim da je to to… Koliko vidim ne postoji mogucnost da se MAIN LR razdvoje? Eto to mi je jedina prednost sa Soundcrafta… Mada uvek mogu panoramu malo da iskoristim.
sladjans je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2016, 08:17   #69
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imaš aux za drugi par kutija. I ja sam se raspitivao ovi line ulazi u njih i treba ići sa daljincima,a combi xlr su za mic na kabl

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
momo je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2016, 09:41   #70
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je, AUX ćeš koristiti za bas kutije. Master EQ za main out i za Aux je neovisan i može se postaviti drugačije.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
sladjans (30.01.2016)
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije