Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2014, 02:47   #51
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pomenuo sam ti da je trece rjesenje najelegantnije ali i daleko najskuplje. Medjutim, ono nije najskuplje tek da bi bilo skpuo, vec za tu svoju cijenu i nudi ono sto nijedan hardware aranzer sam ne moze ni izbliza. Za ovakav setup bi ti bio potreban jedan Windows Tablet koji bi bio fiksiran na Keytar i sa kojeg bi, ne samo mogao da komandujes promjenom akorda, vec i kompletnim dogadjanjem na bini po svim pitanjima (u zavisnosti od setupa koji posjedujes). Zatim ti je potreban jedan, bilo kakav Windows Laptop ili moze opet jos jedan Tablet. Njihova performansa uopste nije bitna, mogu biti najeftiniji moguci, kojih imas trenutno i za stotinak eura.

Na Windows Tabletu koji bi bio fiksiran na Keytar se nalazi software aranzer i kompletne komande koje putem WiFi Virtualnog Midi Drivera saljes na onaj drugi Tablet (Laptop) koji je spojen sa tvojim PA3X, a ako treba i sa ostalim hardware ili software instrumentima na bini. Setajuci se po sali ti komandujes svim mogucim i nemogucim funkcijama instrumenata koji su prikaceni na onaj drugi Tablet (Laptop) to jest, njegov Midi Out.

Ovako moze izgledati jedan od Displaya, odnosno stranica (od 12 mogucih), tog komandnog softwarea, koji ti stoji pod rukom na Keytaru.


Ti ces biti u stanju da konfiguriras tih 12 mogucih razlicitih stranica onako kako tebi odgovara i svakoj od tih komandi da dodijelis Midi kontroler ili Midi notu po zelji. Na ovaj nacin mozes kreirati i kompletno polje na kojem ce se nalaziti, pored ostalog i akordi, koje ces slati na Korg PA3X. Na gornjoj slici nisam prikazao konfiguraciju koja tebi konkretno treba jer je to konfiguracija koja ukljucuje i kompletan software aranzer sa potrbnim komandama ali je najmanji problem na ovakvom jednom sistemu odraditi konfiguraciju midi komandi kopja ce slati komande o akordima. Medjutim, kako i sam vidis sa slike, pod rukom moze biti stotinak kontrola koje su veoma svrsishodne, od promjene Styleova, preko aranzer komandi, Levela pojedinih Style traka... sve do reprodukcije, pa cak i recordinga, midi i audio fileova. Tvoji akordi su veoma mali problem. Za ovo moras da imas dva Windows bazirana Tableta/Laptop/Netbook... ali si, zahvaljujuci tome, veoma mobilan, a u isto vrijeme imas prilaz svim mogucim kontrolama Setupa i to sve sa daljine i do stotinak metara.

Promijenjeno od tranzit (07.02.2014 u 02:52 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 03:35   #52
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Tranzit
A odgovor meni?
p.s.Verujem da ti je dosadno da ponavljas i objasnjavas po stoti put jedno te isto,ali sam ovo pitanje postavio jer je navodno
neki "Kshoji" napravio midi driver za android koji se nalazi u okviru aplikacija Midi logger i Midi monitor....
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 03:47   #53
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemoj da mi zamjeris ali ponekad previdim pitanje, a ponekad i nemam volje da odgovorim jer budem od strane pojedinih "sveznajucih" klipana i totalni neznalica i muzickih promasaja, kao i pojedinih "misterioznih tipova" (brrrrrr... kako ih se samo plasim), okarkterisan prilicno neumjesno, pa onda radi tih ljudi i nazovi "muzicara i strucnjaka" (ne znam bas da li je ovo dovoljno prikladan naziv za njih), momci koji bi zaista nesto da nauce ispastaju, sto opet nije uredu. Na kraju ipak nadjem kompromis sam sa sobom i pruzim pomoc ukoliko je to u mojoj moci.
Za "Wireless" kontrolu hardware instrumenata su ti obavezno potrebna dva tableta, odnosno jedan Smart na Androidu i jedan manji Laptop/Netbook na Windowsu. Za kontrolu koja ne mora da bude daljinska, dovoljan je i jedan mali Laptop/Netbook koji ces direktno spojiti sa aranzerom ili putem USB to Midi ili (ukoliko aranzer posjeduje) USB kablom koji je zaduzen za Midi protokol. Noviji aranzeri raspolazu svi USB Midi interfaceom.

Promijenjeno od tranzit (07.02.2014 u 03:56 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 18:45   #54
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma Forte mi se cinio najjednostavnijim i najpreglednijim jer ostavlja mogucnost slaganja po scenama i pesmama, sto je meni bar korisno. Crashuje cesto pri zatvaranju, ali mi nikada nije pravio problema u toku svirke. Slagao sam i vstHost i Cantabile, ali sam najmanje vremena izgubio sa Forte. Imas li neki predlog za host?
hammers je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 20:01   #55
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vec si ih pomenuo, VST Host i Cantabile, oba su daleko sposobnija od Fortea. Ni njima ne nedostaju Scene, a imaju metar mogucnosti vise no Forte. Ostavi malo vise vremena na tome i bice ti jasno. Cantabile je izuzetno odmakao svim ostalima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2014, 04:38   #56
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To je to. Hvala Tranzit, probacu prvo sa prvom varijantom, znaci Smart sa programom i laptop na pa3x, i wireless izmedju. Verovatno ce mi tu trebati i dva Widi-ja za desnu ruku da bih bio skroz wireless...ali onda posto mi laptop vec ide na midi in u pa3x...gde cu staviti Widi....moram neku skretnicu sa dva in-a ili tako nesto....Auh zapetljancije.
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2014, 05:18   #57
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema "zapetljancije", sve je u sustini vrlo jednostavno jer PA3X vec ima ugradjen USB to Midi. Isakoristi njega za ove WiFi signale a za Widi X8 ti ostaje normalni Midi Interface na PA3X. Ako bas nedostaje, postoje Midi Mergeri, ama dotle nece doci.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2014, 05:37   #58
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Axaaaaaa...to bi znacilo laptop obicnim usb kablom u pa3x, i na laptopu instalirati neki midi processing softver, i tu da ide leva ruka sa Smartphonea, u mom slucaju Samsung Galaxy 3, zalepljenog na vrat od keytar-a, i ovaj program TouchOsc pa preko njega da menjam akorde. A desna ide normalno preko widi-ja i na midi in. Tako nesto ja zamisljam ako dobro zamisljam
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2014, 08:06   #59
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odlicno zamisljas, bas tako ce to ici.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2014, 12:16   #60
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda je glupo pitanje ali zar ne bi bilo lakse sve to izvesti preko One Man Banda ili LiveStylera?
Tako bi se izbegla upotreba widi-ja, a mogao bi bez problema da splituje keytar po volji i svira levu ruku na njemu.
Morao bi malo vise da se potrudi oko sredjivanja ritmova jer soft aranzeri koriste Yamahine ritmove pa bi te Rumbe ili sta vec morao da ima u tom formatu. Sa druge strane, namesti se TouchOsc koji bi bio na keytaru da ima sve funkcije koje su potrebne za kontrolu aranzera i milina.
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije