Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.05.2012, 16:02   #51
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Todorgm Pokaži Post
Neso sto ti toliko mrzis pa80 ?
odakle ti to da ja mrzim PA80?
Ja samo nisam zaljubljen ni u jednu klavijaturu kao sto si ti u tvoj pa80

Ja sam samo realan i ako treba da se zaljubim onda ce to biti neka dobra zenska a ne klavijatura.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2012, 13:39   #52
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Todore vidi ...

Ako netko može reči da je "zaljubljenik" u Pa80 onda sam to ja, mada je Pa80 već tehnologijom stara i ofucana aranžerska klavijatura pokazala se je u odnosu na konkurentsku generaciju više nego dobra jer to je aranžer koji se stvarno jako malo kvari.
Osobno sam je prokljuvio u dušu i pored prednosti i mana mogu reči da će svakako ući u antologiju legendarnih aranžera u 20-godišnoj povjesti (pored Rolanda G serije i Yamahine PSR-9000 serije).
Prednosti su mu : više nego solidna tastatura, pregledan i trajan ekran (malo koji se kvari), više nego jednostavan editing, reeditivna style paleta i s obzirom kolko je star mogučnost očitavanja samplova.
Mane : loš lak kučišta, loš sitotisak (slova ispod komandi se godinama izbrišu), užasno loši zvučnici, loši izlazni konektori, pogotovo ako puno tezgariš.
Največa mana : izlazno pojačalo ima routing izlaza (phones, L/R output, input). Znači kad ti samo jedan džek "prdene" onda zajebava cijeli aranžer. No i tome se da doskočiti. I sam sam potrošio na to rješenje dosta novaca (plaćao skupe popravke na banalne kvarove takoreči lomove). kad premostiš neovisno izlaz služalica od glavnog izlaznog pojačala problema više nema. I obavezno plastične izlazne konektore zamjeniti sa Klotz ili neutronics konektorima.
Noviji aranžeri su bolji u pogledu sample memorije, touch screenova, boljeg sound engina i sinteze. Nije mi problem si priuštiti Pa2X ili Pa3X (koji je po meni neprikosnoven), ali brate stvarno ne da mi se iznova više proučavati novi synth i iznova sve programirati i slagati na novom aranžeru.
To je stvar navike. I zato zaključak : Pa80 je bio još do prije 5-6 godina ako ne car onda barem princ. Danas on dobro radi posao, ali priznaj jaakkko jako teško je nač uščuvan i ispravan primjerak. Ovi koji se danas prodaju su prošli sito i rešeto, a cijene se u nebesa. Opet i kao takvi kljakavi po meni su još uvjek trajnjiji i iskoristiviji nego ijedan novi Pa50SD ili Pa500. Mada i sam sam prvi protivnik usporedbe tipa koji je bolji, jači, kvalitetniji jer to je prvenstveno stvar osobnog ukusa i suda.
Meni još dan danas više nego dobro radi posao i zato ga ne dam od sebe. Iskreno u ovakovom očuvanom stanju, s 2 FMC kartice, HDD-om punim vlastitih setova (ne kopiranih) i vrhunskim flight caseom ga ne dam ispod 1.500 €. Znam da sam nerealan, al u njemu je skoro 10 g mog rada, ljubavi prema muzici i instrumentu. A isto tako niti jedan ganz novi Pa3X mi najmanje 3 mjeseca da ga kupim nikad neče u staru zvučati kao sadašnji Pa80, al ne zato što ne valja, nego zato jer još nitko nije prolio svoj znoj, krv i suze u njegovo sređivanje i što osim KORG-ovih injženjera još nitko na njegovo sređivanje nije pošteno zagrijo stolicu.
Svaki instrument vrijedi onoliko koliko je njegov vlasnik svirač uložio svog truda, volje i znanja u njega.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
makso68 (19.05.2012)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije