Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.10.2012, 00:08   #1
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Psr s950

Zna li neko nesto o ovom aranzeru,koliko vidim i on je nesto poput audye,koristi audio loopove,je li to yamaha krece sa necim novom za nju
http://uk.yamaha.com/en/products/mus...ions/psr-s950/
viktor011 je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2012, 00:16   #2
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To je novi sto izlazi.Ima 25 audio ritmova i 64mb flash.Ostale audio ritmove moras kupiti od Yamahe.I moze samo jedna expazija da se ucita.Znaci Yamaha opet samo prepakuje i ponovo prodaje iste stvari.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 04.01.2013, 12:01   #3
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bogami,ja sam sad pazljivo preslusavao Balkan paket,i vrlo prijatno sam se iznenadio i sa ritmovima i sa "farbama".Ono sto sam ja konvertovao na psr 3000 mislim da i nije ni 70% od onog sto se cuje na ovim snimcima.
Mislim da bi licno jedna s950 legla kao kec na desetku.
Molio bi naseg omladinca "tranzita" da kad uhvati vremena da neko svoje sire misljenje za psr s950 i komentar.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 04.01.2013, 12:22   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prvo da ti se zahvalim na komplimentu u vezi sa onim omladincem a onda i za komentar oko tog balkanskog diijela jer sam svojevremeno bio angazovan bas oko toga za firmu Yamaha kao njen saradnik za podrucje juzne i jugoistocne Evrope. S950 je ubjedljivo najbolji Yamahin aranzer iz srednjeg segmenta sa zavidnim ROM Contentom. Sto se tog sounda tice, tipican Yamahin, veoma ozbiljno uradjen sound chip sa perfektnim loopovima (gdje ih ima), sa veoma dobrim efektima ciji DSP chipovi i algoritmi poticu sa Yamahinih digitalnih miksera. Naravno da nije sve med i mlijeko, pa je tako na primjer, tastatura ocajna kao i kod svih ostalih proizvodjaca aranzera iz srednjeg i donjeg segmenta, taman kao da nije pravljena za sviranje nego za reprodukovanje midi fileova. Inace, sve u svemu, dobar aranzer za pristojne pare.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (04.01.2013)
Star 04.01.2013, 13:06   #5
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze,jako mi je bitno tvoje mislenje,i licnog sam ubedjenja da ipak ono sto je fabrika upakovala je daleko bolje nego sto se iskonvertira "ulepsa" i dotera,sto Kurta,sto Murta pa "ubaci' u klavijaturu,a posle: riklnavaju ploce,zaglupiraju se klav, pola sempla ocita i hiljade drugih problema nastalih nekvalitetnim i nepravilnim opsluzivanjem.
Hvala jos jednom u ime svih psrovaca,i sve najbolje!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2013, 23:39   #6
odidedi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.01.2013
Postovi: 7
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
odidedi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam kupio s750 (kao s950 ali bez harmonizera glasa, manji ROM, i bez audio ritmova, $700 manja cena). Prima Balkan Expansion Pack. Odabrao sam je umesto A2000 koji je bazicno isti kao s710. A s750 je bazicno isto sto i s910 bez harmonizera. Prezadovoljan sam zvukom. Super Articulation Voices (Boje) zvuce kao san snova. Posto jos nisam odlucio da li da je zadrzim (60 dana rok) stavio sam besplatni Best of Europe Pack i 7/8, 9/8, dvojka...zvuce odlicno na mom ozvucenju. Dirke u pocetku deluju "jeftino" ali kad se pocne svirati ispada da su idealne za brzo sviranje (kao sto jedan harmonikas tvrdi ovde na forumu) i ne zamaraju. Cekam da mi stigne Korg PA600 da ih uporedim na mom ozvucenju (za Korg sam skinuo nase PA800 setove ovde) ali sve sam blize da otkazem Korga, ne komplikujem zivot sa sumnjivim setovima, kupim Balkan Set i da se okrenem sviranju i mogucnostima ove Yamahe. Pozdrav svima (novi clan).
odidedi je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2013, 20:45   #7
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

odidedi-Da li ti je problem da snimis fabricku boju par harmonika pa da ih ili postavis ili posalji meni na PP,interesira me kako zvuce,ako je onako kako je prezentovano na YT onda je veoma dobro.
Dodato:
I zna li neko uopste koliko kosta ova sprava,u mitrosu nema ni nje ni ceni a ni u HR Unitu,vani je oko 1500e,a kod nas?
Jesu li to opet na snazi "balkanska' posla,kupuj onoi sto ti ja kazem a ne sta ti hoces!?.
Nude mi psr s910 na akciji i A2000 po ceni vecoj nego sto se s950 prodava u evropi???!!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (11.01.2013 u 14:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 15:40   #8
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druže,ti znaš da sam ja zakleti Yamahaman,ali,mislim da je Korg PA 600 izmislio Sve u odnosu na Yamaha PSR s 950....Ako ništa,imaš 96 MB RAM-a da sam kreiraš šta želiš..A, i , PA 600 je puno jeftiniji,ako ništa,a ono za stari,DOBRI Triton Le,na kojem možeš,na živoj svirci,izvesti sve što ti treba,,,Pozdrav!!!!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 18:34   #9
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze,hvala ti,i znam da si stari "zadrti" yamahista,i ja sam,u stvari tesko bi mi bilo preci;nakon 15-tak g na Korga.
No kad si spomenuo Pa 600,mene skaklja jedna stvar,a to je: zasto je toliko velika razlika u ceni,da li je moguce da yamahini strucnjaci za prodaju nemaju oci ili se krije nesto drugo?!
Pozdrav svim forumasima a posebno mom drugu Maksi!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio VUNIMRAV za ovaj koristan post:
makso68 (12.01.2013)
Star 12.01.2013, 23:06   #10
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nastavimo u ovoj temi o PSR s950, a ono sto smo poceli cemo ovdje http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2HnUCXMH7
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije