Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.11.2011, 00:19   #31
Sime1302
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.10.2011
Postovi: 27
Downloads: 71
Uploads: 13
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Sime1302 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ponosni sam vlasnik Ketrona Xd9 i nakon 6 godina i dalje mogu reći da jedan od boljih aranžera na tržištu. :-)
Sime1302 je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2012, 21:46   #32
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nakon godina i godina sviranja korga PA vaki-naki,već duže vrijeme radim na sd5,nisam neki virtuoz.Točan sam harmonijski i ritmički,ali mi se kvaliteta podigla bar za jednu klasu što se tiće sounda.Sa mog gledišta korg je jednostavnije koristiti,ima puno materijala u kojem se i zagubi čovjek ponekad,problemi se brže riješavaju na korgu,pošto ga svi imaju itd....Ketrona sigurno neću prodavati,ali uvijek imam jednog korga uza se,ako ništa drugo zbog par dobrih semplova,i za ne daj bože problema s ketronom.Ritam sekcija što ide van je nenadmašiva ipak na ketronu,pogotovo za glazbu koja se ne sastoji isključivo od narodnjaka tj.rumbi,sambi,sa sa,kojekakvih zujalica.Ipak sam radio na korgovima godinama pa mislim da ima istine u ovome.Ketronu zamjeram u odnosu na korga floppy,malo memorije za patterne,laganu nepregledljivost,možda neke nelogičnosti u rukovanju tokom live svirke,tko koristi midije player nije pojam jednostavnosti ........Ima puno mana,spisak bi se još odužio,ali ono najbitnije a to je zvuk je no.1.

Promijenjeno od korgpa600 (12.12.2012 u 21:48 sati)
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2013, 02:08   #33
banex
Vredan član društva
 
banex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.11.2005
Postovi: 129
Downloads: 2345
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
banex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moze li Audya da prima ritmove od starijih modela i da li su multi semplovi isti na predhodnim modelima?Na Korgu je to KMP a na audiji MSP.Skoro sam kupio Audiu pa sam u fazi istrazivanja.

Promijenjeno od banex (03.01.2013 u 02:12 sati)
banex je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2013, 21:01   #34
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Audya cita formate ritmova .pat,cita od sd i ostalih ali mora da se koriguju.Za MSP nemas nikavu pomoc,moras sam da ih pravis od .wav. I ja sam ponosni vlasnik Ketron audya 5 skoro godinu dana. pozdrav )))
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 14:06   #35
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moze li mi neko reci al sigurno,moze li audia u ritmu vrtit audio loopove ili ne moze,glavna fora je bilo da audia koristi ne ram nego jednostavno vrti loop sa hard diska,ako je to tako,sve sto mi treba je aydia i cubase sa bfd om i trilianom npr,eto ako moze neko ko ima da kaze jel to stvarno moze ili je to neka prevara
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 17:40   #36
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tako je on vrti iz hdd tamo zauzima prostor audio loop ,bitno je da imas loop bubanj i samo stavljas seme bas gitara contri isl.
__________________
Korg Pa5x & Yamaha Genos2 ,Ketron Event
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 19:16   #37
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ako moze loop bubnja tako vrtit,pretpostavljam da moze i loop bas gitare,isto mu dodje,on ako to radi to je dovoljno,samo sacekat cu da to potvrdi jos muzicara,malo mi nevjerovatno
to znaci da kuci imam instaliran cubase bfd2 bubanj darbuka menu udaraljke i samo redaj taktove po ketronu,malo mi to previse bajkasto
ima li kakva caka,nuspojava,nesto,jer kontam ako je to tako zasto bi neko vise uzimao korg ili yamahu
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 19:51   #38
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko je meni poznato, vrti loop samo sa HD koji je u klavijturi. Nebitno je da li se radi o drum-u, basu ili gitari, vrti sve. Mislim da povezivanje s vanjskim na ovaj način kako si zamislio neće ići. S druge strane, pouzdano znam da su upravo stylovi koji koriste audio loop malo osjetljiviji na promjenu harme u lijevoj ruci.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 20:04   #39
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

upravo sam sad trazeci podataka o tom ketronu naisao na nesto o nekakvom stucanju kao preskace nesto,volio bih to cuti ako ima negdje nekakav audio zapis,posto ketrona u blizini nema niko,zna li neko nesto o tome
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Koliko je meni poznato, vrti loop samo sa HD koji je u klavijturi. Nebitno je da li se radi o drum-u, basu ili gitari, vrti sve. Mislim da povezivanje s vanjskim na ovaj način kako si zamislio neće ići. S druge strane, pouzdano znam da su upravo stylovi koji koriste audio loop malo osjetljiviji na promjenu harme u lijevoj ruci.
nisam ni kontao povezivat externi disk,nego taj postojeci napunit materijalom iz cubase-a i udri,ali ovo preskakanje mi bas ne zvuci dobro

Promijenjeno od ella 85 (17.01.2013 u 20:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 22:28   #40
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kod ketrona sto se tice lupova tesko je naci materijala,zato svi uzimaju korga ,sto je jednostavniji i ima hrpa stvari i ima neke cake sto ketron nema . ali kad se ketron slozi jako dobro zvuci svirao sam kod kolege ,samo ako hoces da bude vrh,onda treba se namucit,ili ako imas koga da ti slozi lupove bubnja to ti je najbitnije, i naravno mozes bas seme itd,i vuce sa hdd od ketrona direkt to.vokalist mu je super isto, imam nekih demo snimaka doma sa lupovima ,
__________________
Korg Pa5x & Yamaha Genos2 ,Ketron Event
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ketron, sd1

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije