Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.12.2013, 18:55   #11
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Lave,ja smatram da su Yamhini inzenjeri daleko kvalifikovaniji od raznoraznih ton majstora,tipa od garaze do dnevnog boravka,i da nkad nece moci napraviti u vecini bolje semplove no sto je fabrika uradila,u vecini.Dokaz za to je je "etnic" bas koji je u stvari fabricki "plick"bas malo doteran,a cuveni "Aca" bas u stvari "elektric" bas i tako dalje!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 19:05   #12
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

to si upravu u potpunosti ali za nasu vrstu muzike yamaha nije pravila niti semplove niti ritmove. I sam si rekao da nebi ni imao harmonike da je nisi konvertovao sa tr. Fino je sve to ali nemogu ja kolo svirati musetom i uz neki bubanj sto lupka. Mada kod tyrosa bubanj je mrak ne kazem nista ali opet moze bolje zato cackam nemoj mi nista zamjeriti
__________________
mladen.lav je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 19:09   #13
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Bravo VUNIMRAV, potpuno se slažem s tom konstatacijom.
A vjerojatno nismo oboje gupi i gluhi na isti način.
sti se tice d......x seta,onda i ja se ubrajam medju glupe i gluhe,posto i ja ne smatram da je nesto posebno u tom setu...
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MikiB za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (05.12.2013)
Star 05.12.2013, 19:41   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
pa tako i ja msm. Ali ne shvatam kolege koje koriste fabricke stvari pa sto ce vam ram onda onda i psr neki odradi posao
Samo ti slaži samplove, zato jest namjenjena klavijatura.

Slažem se s Dellom (jedino) za Sonor drum, odrađen je vrhunski ... malo jest "nabijen" ali OK. Međutim, ostalo je tak - tak, ništa posebno ...

Ima smisla stavljati kvalitetne materijale ili baš nešto specifično što klavijatura nema. Ali staviti drum kit sa samo jednim layerom i tvrditi da je to super ....

A kad već govorimo o setu iz naslovnog posta, stvar je jednostavna i dečki iz ekipe su to prikazali veoma zorno. Potražite kod njih video po imenu "Universal Drums - Tyros 3 & 4", preslušajte prvo editiran bubanj (4,15 - 4,48), a nakon toga originalan (4,48-5,08). Ono što čujete nije samo razlika u soundu, to je prvenstveno razlika u levelu signala. Stišani (originalni) bubanj nikada ne može zvučati dobro. Ali ne zbog toga što je loš ili zato što je njihov bolji. On se jednostavno ne čuje dovoljno glasno i na prvi pogled zvuči jadnije od "univerzalnog". Pogledajte sliku 1. gdje je prikazan grafički prikaz audia za cijeli video. Jasno je gdje svira njihov bubanj. I na slici 2. je povečan završni dio gdje vrše usporedbu, opet je stvar potpuno jasna.

Ne želim nikako osporiti rad ove firme, želim samo skrenuti pozornost da nije zlato sve što sja. Opet, kome se sviđa, nek koristi što god želi.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg wave1.jpg (33,4 KB, 63x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg wave2.jpg (66,4 KB, 63x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 20:00   #15
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Capser tacno tako. Ista je prica sa Dy***** modom za pa 500. Gde fabricki bubanj u pa 500 zvuci tiho, a njihov je odvaljen do bola... Taj set moze da zvuci dobro samo ako se doradi, pa cak i pojedini semplovi zamene. Vlasnici tyros modela i pa2x i narocito pa3x nemaju nikakve potrebe za time, jer fabricke stvari su daleko bolje od tih semplova. Ostali aranzeri nize klase koji imaju mogucnos da citaju semplove mogu da se pomognu pomentim setom, ali opet ga treba doraditi.
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 21:36   #16
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dynamix ima lepih stvarcica ali u sustini je tanak. Imam ga i za tyros, i za pa3 sad, necu o tome, tanko.

Da se vratimo na temu. Nemoj nista nivelisati sa fabrickim ritmovima. Izaberes jedan full ritam sredjen da ti sluzi kao merica i prema njemu nivelises svaki tako da ti tvoji ritmovi budi iste jacine. Isto tako, svaki fabricki koji ti se svidi, pojacas ga na tu jacinu ritmova, sacuvas posebno i picis. To je sto se tice ritma.

Sto se tice boja, imas voice editor za racunar. Povezes kablom klavijaturu i komp, odaberes da u programu cita klavijaturu i izbaci ti svaku boju u ram memoriji. Tako za svaki sound nastimas lepo jacinu, efekte, delay, attack itd. Tako je bilo za dvojku, ne znam da li trojka ima mogucnost da radi to u samoj klavijaturi.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio EmirTotic za ovaj koristan post:
mladen.lav (05.12.2013)
Star 05.12.2013, 21:47   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Krivi pristup. Kažeš da krene od jednog (dobrog) ritma i onda podešava ostalo po njemu? Govoriš o pojačavanju stylova, nakon toga sounda desne ruke. Cijelu postavu klavijature pojačati za 20% da bi zvučala bolje?

Za pojačavanje je zadužen MASTER VOLUMEN na klavijaturi i volumen ulaza na mixeru.
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 21:51   #18
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Stvarno je tako i ja sam primjetio da taj set i ne samo taj skoro svi kao sto sam negdje u jednoj temi vec rekao sad neznam tacno gdje a mislim da je u temi Pa 600,da oni koji prave te poznate setove i sto vecina tvrdi da su do jaja,prave te setove bez ikakovog ukusa i ne po standardu prema klavijaturama kako je to proizvodjac zamislio,pa kad ubacis u klavijaturu to samo grmi,moje misljenje.Ja jos nisam naleteo na neki set da sam prezadovoljan tj.na pocetku kad sam tek kupio Pa 600 bilo mi je to nesto novo a sad kad se i ja malo kuzim oko klavijature vidim da ite kako ljudi ubacuju svasta,te prejak sempl,te ovo te ono itd.Na kraju dobijes slom zivaca dok to podesis da bar malo zvuci po mom ukusu.Al hajd sta da se radi bolje ista nego nista,posebno ako neznas sam otkucat ritmove iz pocetka ili napraviti semplove kako treba itd.Eto to je samo moje misljenje.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 21:52   #19
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nebitno je koliko ce mu jak biti taj ritam, ne govorim o jacini vec o ujednacavanju. Tako sam ja uradio na dvojci... E posle nek izjednaci semplove, pa ima i u OTS da memorise jacine uz ritam itd. Opet kazem, pricam kako sam ja odradio.

Usput, jedan mali offtopic. Casper, zasto je pala cena ovoliko Tyrosu 4, malopre vidim za 2500e moze da se nadje ko bombona da bude? Jel istina ono sto se prica da su izbacili tyros 5 ovako brzo jer je cetvorka imala dosta nekih bagova i problema u softveru ili su samo price na koje smo navikli odavno?
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 22:13   #20
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Emire,to sto si video je ta i vise ni jedna(Svajcarska,zar ne?)Tip ima lovu i ne znaci mu nista 500-600e(hoce da kupi 5icu),verovatno je to,a i izbacuju od psr9000 pa na ovamo otprilike svakih2 do 3g,i to ti je to.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije