Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.08.2010, 00:26   #21
sulejman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: İstanbul
Postovi: 30
Downloads: 139
Uploads: 8
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: klavijature
Interesi: muzika
sulejman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma moze da se nadje jeftinije samo treba biti aktivan i prepoznati dobru harmoniku...a ako nemas pare za guerini ili dallape onda bih preporucio skandali ili paolo soprani...poz
sulejman je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sulejman za ovaj koristan post:
madrigal (30.08.2010)
Star 30.08.2010, 21:37   #22
madrigal
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.07.2010
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: udaraljke
Interesi: programiranje, računala, muzika
madrigal befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
madrigal pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Prošli tjedan sam odvojio nešto vremena i pravac u music shop da isprobam HOHNER BRAVO III 120BK.
Hohnerica je puno glasnija od Weltmeister i laganim potezanjem mjeha, iako ima karakteristike su mi potrebne nekako mi Weltmeister harmonika daje ugodniji zvuk.
Provjerit ću dallape i guerini iako je to daleko iznad mog buđeta.

Promijenjeno od Vule (31.08.2010 u 02:27 sati) Razlog: obrisan citat
madrigal je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2010, 12:01   #23
gagiharmonikas
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.09.2010
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
gagiharmonikas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od madrigal Pokaži Post
Prošli tjedan sam odvojio nešto vremena i pravac u music shop da isprobam HOHNER BRAVO III 120BK.
Hohnerica je puno glasnija od Weltmeister i laganim potezanjem mjeha, iako ima karakteristike su mi potrebne nekako mi Weltmeister harmonika daje ugodniji zvuk.
Provjerit ću dallape i guerini iako je to daleko iznad mog buđeta.
Moja preporuka ti je da u svakom slucaju probas Dallape,ja je imam godinama i smatram da nema bolje harmonike.Ako se malo raspitas mozda nedjes istu takvu za manje para a dobro ocuvanu.pozz
gagiharmonikas je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gagiharmonikas za ovaj koristan post:
madrigal (08.09.2010)
Star 20.03.2011, 12:24   #24
keyboard
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.06.2009
Mjesto: Nigdjezemska
Postovi: 22
Downloads: 40
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg pa 50 / hohner atlantic
keyboard befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeks Pokaži Post
Pa naravno da moze, ali u Srbiji. Moze cak i jeftinije, samo treba zaredjati recimo po jugu Srbije. Ima ljudi koji i ne znaju sta imaju u podrumu, na tavanu i slicno... I to dobre, stare harmonike iz 50ih-60ih godina, koji su daleko bolji instrumenti nego harmonike novijeg datuma.

Neznam o harmonikama puno ali sam čuo da ako dugo vremena stoje-miruju odnosno ako se ne svira duže vremena da to nije dobro za harmoniku.
Usput da kažem i ja neznam koju harmoniku bi najbolje bilo da uzmem za sviranje vjenčanja po Dalmaciji i Hercegovini.
keyboard je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2011, 16:55   #25
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nece se mnoge kolege slozit sa mnom, ali svaki iskusan harmonikas koji svira po Hercegovini i Dalmaciji koje sam i ja poslusao ce ti rec da je za taj kraj najbolje uzet Hohner Atlantic IV. Iz kojeg razloga? Zato sto u tom kraju vecina ljudi ne zna cijenit harmoniku. Cesto ces doci u situaciju da ti je neko osteti, polije vinom, pivom, ili nekim petim picem. Takodjer, ljudi tu bas i nece prepoznat razliku izmedju kabine neke talijanke ili iritantnog violina hohnera, bitno je samo neka svira. Osim toga, hohnerica je vrlo glasna sto ce ti odgovarat, a meni je najbitnija bila kvalitetna izrada. Naime, jednom sam svirao negdje gore blizu Posusja sa ekipom i kako sam morao biti glasniji zbog puno ljudi, rastezao sam jako mijeh i jako udarao po dirkama. U jednom trenutku mi izleti dirka i ja sam pomislio da sam heb'o jeza i da mi je pukao ton, da nista prije Sarajeva necu moc popravit. Na moje opce pozitivno iznenadjenje, shvatio sam da dirke na hohneru imaju neku vrstu amortizera, u vidu nekih federa koje u slucaju velikog pritiska na dirku istu samo izbace, tako da sam dirku samo morao vratiti u leziste. I na Guerriniu i Dallapeu imas isto, ali za puno vecu cijenu. Ne mislim da bih mogao nosat takve skupe harmonike, po prasini i blatu, kakav je teren po vecini Hercegovine i Dalmacije. Tako da ti preporucujem Hohner Atlantic IV, a Dallape ili Guerrini za sviranje "za svoju dusu", studijski rad i ozvucenim svirkama.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
keyboard (21.03.2011)
Star 21.03.2011, 15:17   #26
keyboard
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.06.2009
Mjesto: Nigdjezemska
Postovi: 22
Downloads: 40
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg pa 50 / hohner atlantic
keyboard befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolega na iscrpnom odgovoru, mislim da sam se riješio dvojbe oko harmonike. Hohner Atlantic IV je definitivno moj izbor
keyboard je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2011, 17:05   #27
muske
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Postovi: 22
Downloads: 682
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
muske befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probaj prije nego što kupiš može se desit da na e bayu ili na pijaci nađeš jeftinu a dobru harmoniku a kad odlučiš dat velike pare onda guerini borsini scandalli dallape ...
muske je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2011, 20:59   #28
Draze
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.10.2006
Postovi: 43
Downloads: 173
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Draze befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Draze pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Neko je pomenuo hohner morino pa molio bih da mi kazete nesto vise o tom modelu.
Draze je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2011, 21:04   #29
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koliko znam harmonika s konvereterom, cini mi se da je ima nas clan Zeljko, jedna od najboljih, ako ne i najbolja hohnerica, ali za cijenu morina (oko 5000€) mozes sebi kupit original presidenta.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2011, 21:18   #30
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

cuj meni je dobra ova moja hohner Morino Vbs...malo jest da je poteska heheh i tu sam se mozda zezno kad sam kupovao...petoglasna mozes potraziti na internetu o ovom modelu,pa procitaj.

@del sta ti znaci taj konvertor?Pitam jer ne znam na sta mislis....Ako mislis na midi,onda moram da ti kazem da to nije doslo u sklopu harmonike,vec je naknadno midi ugradjen u nju....Znaci harmonika ko harmonika svaka akusticna...Pooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije