Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.10.2011, 21:01   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od aleksandar72 Pokaži Post
@ Mozda me nisi shvatio kako treba...

Moguce...mozda je problem kod mene

Kontradiktorno je sto u prvom delu posta govoris:

nikakva elektronika, nikakvi uredjaji i nikakvo znanje i iskustvo tonmajstora nece pomoci da ton bude bar pristojan.
Tacno si ti to citirao ali si pri tom izostavio prvi dio recenice koji precizira kada nikakva elektronika, nikakvi uredjaji i nikakvo znanje i iskustvo tonmajstora nece pomoci da ton bude bar pristojan.. Zato cu ja dodati ponovo taj prvi dio odnosno citiracu sam sebe iz tog posta: "ako prostor ne ispunjava bar osnovne kriterijume za reprodukciju muzike". Ne mozemo izvlaciti samo dijelove recenice iz konteksta i na osnovu njih replicirati. Iz tog razloga i nastane ovakav nesporazum. Bio sam siguran da me nisi shvatio sto je sada i ocigledno.

Promijenjeno od tranzit (28.10.2011 u 21:05 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2011, 18:04   #22
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pobedio si...odustajem
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2011, 20:28   #23
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bih zamolio kolegu Tranzita da mi konkretno definise prostore koji su totalno nepodobni za reprodukciju a u upotrebi su za razne vrste okupljanja ljudi?Ja licno ih jos uvek nisam sreo pa me interesuju.....Hvala unapred

Promijenjeno od sinisa kg (29.10.2011 u 20:29 sati)
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2011, 00:49   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U tom slucaju si imao veliku srecu. Prostorije koje su totalno nepodobne za reprodukciju muzike (a koje se redovno srecu kada dijaspora iznajmljuje sale za svoje proslave po zapadnoj Evropi jer su takve sale vrlo jeftine za iznajmiti) po pravilu izgledaju ovako: pod keramika ili vinaz ploce, nema tepiha, zidovi staklo i keramika (od poda do plafona), pravougaoni oblik, dimenzije 30m x 15m i visine od 5m pa navise. Nema zavjesa, nema drveta, bina visoka 1 metar, suplja. Nobelova nagrada onome ko iole pristojno ozvuci ovakvu grobnicu a dajem mu sve sto pozeli od uredjaja. Moras da znas Sinisa da ljudi koji organizuju te svoje proslave po zapadnoevropskim zemljama, pa cak i koncerte, nemaju blage veze sa onim sto rade, cilj je uzeti novac u odredjenom momentu i na najbrzi i najlaksi nacin. Najskoriji primjer koncert Zdravka Colica (prisutan sam kao jedan od saradnika), sala je bivsa fabricka hala dimenzija 40m x 30m i visine 20m, gdje su dva zida staklo a dva preostala keramika i goli zid, cak i plafon je staklo. Hala je puna metalnih stubova drzaca, zidovi paralelni, plafon i pod paralelni, nema ni komada stofa u kompletnoj hali. Bina bar 2 metra visoka i suplja. Orkestar bogovski, ozvucenje vrhunsko, tonmajstor veliki majstor, zvuk... nema ga... ama nema ga. Naravno da ne moze ni da ga bude. E vidis to se zove "totalno nepodoban prostor za reprodukciju muzike". Treba li da nabrajam jos ili je dovoljno ? Ti samo imas veliku srecu sto nisi bio primoran da radis u takvom prostoru i ja ti na tome iskreno zavidim.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2011, 19:08   #25
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jako interesantan izbor prostora....Lici po opisu klanicu ili sl...Naravno da znamo dosta o refleksiji zvucnih talasa i njegovoj direktnoj zavisnosti od vrste materijala,oblika samog(koji direktno odredjuje uglove odbijanja talasa i njegovu putanju u prvom talasu refleksije-upadni ugao je jednak odbojnom uglu..)temperaturi vazduha i sl.faktorima i nebih ulazio u polemike oko savladavanja zvucnih anomalija nastalih usled neadekvatnih prostora,vec bih vam izneo primer kako su Engleski inzinjeri primenili zakon refleksije na Wembli stadionu u Londonu za vreme renoviranja....Problem je bio u tome sto je zvuk bio odlican na samom terenu-na tribinama se mesao osnovni talas(sa razglasa)i odbijeni zvuk(iza tribina na vrhu stadiona koji je inace pod krovom se nalaze zastakljene loze pa se od njih odbijao talas) pravio refleksiju do te granice da je bilo nemoguce razumeti muziku na pojedinim delovima tribina...Taj efekat je inace bio odlican za navijace jer je pojacavao(rezonovao)zvuk navijanja-popularno nazvan "Urlik ili huk sa tribina".Posto su sva stakla bila pod istim vertikalnim uglom postavljena a loze polukruzno i pod krovom dobio se idealan prostor za rezonanciju(koji podseca na skoljku)-i svaki odbijeni talas se na kraju sretao sa ostalima u istom delu prostora izazivajuci ovu anomaliju-inzinjeri su se dosetili da promene uglove stakla na lozama za po 5 stepeni u razlicitim pravcima i samim tim usmere odbijajuce talase u razlicitim smerovima i izbegnu njihovo sumiranje i pojacavanje(naravno u granicama moguceg).Ovo sam gledao na televiziji u emisiji "Megastrukture"na Diskaveri kanalu(cini mi se)pre mesec dana...Primera je bilo i kod nas-ali nazalost samo strani kadar-ali audio inzinjerski-poenta je u tome da ima resenja ali nazalost u primerima kolege Tranzita bi iziskivali angazovanje ozbiljnih umova i tehnike da bi finansiski bilans bio katastrofalan po organizatore...Ostaje pitanje dali je moguce da zvezde koje nastupaju u takvim prostorima nemaju volje ili ljudi koji bi ocenili dali je nesto adekvatno ili ne za njihov nastup-ili su samo pare bitne...Hvala kolegi Tranzitu na odgovoru i drago mi je sto nisam stigao do tog nivoa da radim u tim prostorima....

Promijenjeno od sinisa kg (30.10.2011 u 19:10 sati)
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2011, 17:36   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bas tako Sinisa. Svaki prostor se da rijesiti ali je pitanje ulaganja i isplativosti prioritetno. Vec sam napomenuo u jednom od gornjih postova da se ovakve anomalije mogu izlijeciti iskljucivo arhitekturom a ne elektronikom. Nazalost i najvece balkanske "zvijezde" dopustaju sebi ovakve eskapade i sramotu a Zdravko Colic nije ni prvi ni posljednji medju njima. Naveo sam ga samo kao svjeziji primjer. Ako bih pobrojao sve slucajeve gdje sam padao u delirijum tremens jer sam bio primoran da rjesavam nesto sto je unaprijed osudjeno na propast, ta lista bi bila vrlo duga. Zanimljivo je, da za najveci dio publike tih zvijezda i zvjezdica taj nazovi sound nije zapravo ni bitan. Dobice autogram, skakace ko pomahnitali dva tri sata i u najvecem broju slucajeva napustice koncert prilicno zadovoljni i drogirani, sto od neartikulisane buke, sto od narkotika raznih vrsta. To je surova stvarnost velikog broja koncerata balkanskih pjevaca koji se odzavaju po Evropi. Tuga i zalost. U crnu zemlju propadam kada sam primoran da pozovem njemacke kolege kao saradnike. Ljudi se cudom cude gdje se sve odrzavaju koncerti i pod kakvim (ne)uslovima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2013, 18:45   #27
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja cu ovde postaviti pitanje koje me muci,da ne otvaram novu temu!!
E ovako:Isti mixeri,Saund crafr powerstation, PM1 ili PM3 i moj aranzer psr3000 iste prostorije, eq sve na nuli i saund zadovoljavajuci ili odlican!!
Isto sve a kod mene Tyros3,sve podesavam na sl nacin: jedna trosistemska kutija Dyn 15.3 pfe i moj soundcraft podesen kao i do sada sve na nulu(mislim na eq)-saund dobar ili odlican a dodjem na svirku i sviram na Powermate 1 ili 3 ptenciometar "bas' moram zavrnuti skoro do kraja(skinuti bas) da bi izgledalo kao kod mene.
Po savetu naseg @caspera sam napravio jednu postavku eq sa manje basa i onda je koristim,ali me muci zasto kod mene na saundcraftu je kao i pre sto je bilo sa PSR3000 sve na nuli i ok,malo dodas i oduzmes i to je to.
Kako da to resim i da li uopste treba sta da diram.

Promijenjeno od VUNIMRAV (06.12.2013 u 18:47 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2013, 19:30   #28
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedan od razloga zasto je tako je to sto Dynacord nema linearni odaziv. Za razliku od Saundcrafta gde nema "prevare".
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MarjanMilosevic za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (06.12.2013)
Star 06.12.2013, 20:59   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To i jeste najveca mana Dynachorda i razlog sto ga u zapadnoj Evropi ama niko ne upotrebljava izuzev muzicara nase dijaspore. Vunimrav, nahrani majmuna i ne diraj nista.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (06.12.2013)
Star 06.12.2013, 21:27   #30
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok,tako i radim saqmo sam zeleo cuti misljenje ljudi koji to znaju.Ali,zasto mi na psr3000 nije trebalo oduzimati basa?Na scft nije ni na psr ni na t3.To me malo kopka.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije