Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 08.07.2008, 01:28   #81
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
14.000 Kn je oko 2200 eura
Gale,prijatelju moj dobri.
Zar nije 1 Euro = 7,10 do 7,15 kuna.
Ili se kurs valute bitno smanjio.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline  
Star 08.07.2008, 01:34   #82
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A dobro Sejo nisam racuno,,,
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline  
Star 08.07.2008, 01:43   #83
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
A dobro Sejo nisam racuno,,,
Ma nebitno Gala-nesto mi se puno ucinilo.
A i ovako izadje lijepa cifra za ovu spravu-mada mocno izgleda zaista.Na oko....
a eto ti kazes i na uho.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline  
Star 08.07.2008, 01:46   #84
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sejo 200 eura na tu cifru je prava sica...hahahaa
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline  
Star 08.07.2008, 01:47   #85
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vex Pokaži Post
Ti si moj drug... Potpuno se slazem- ali ako pogledamo iz ugla da je ovaj roland studijska klavijatura-i ne treba mu.(Podjes na tezgu i poneses misha-no way!) Da se ne lazemo ,za tezgu nije,kao i skoro svi fantomi-dok promenis farbu -obelish ...brate-treba mi neka farba odmah i tachka!,i kao sto neko reche-greota da ga nosis u kafanu... Odneses takvu spravu ,a pored tebe neki retardirani gluvi top ti trazi neko djubre od pesme i mashe ti pivdzanom ili spricerom preko klavijature...Koliko sad kosta i koliko pruza-za kafanu je LE zakon!
Otisao sam skoro da pogledam X6..i da promenim farbu pocnem da bodem prstom po ekranu k'o debil...i kad sam ukapirao da im je to politika nisam ni imao volju vise ni da ga pogledam,kao sto nemam volju ni ovu G seriju...Prelistam farbe na brzinu...covece...pa neke farbe su ostale jos sa G serije aranzera...ocaj bozji,one clean gitarice plitke jadne,sax-ici ko frula,harmonike bicikle najgore,dobre one musette samo za "vino crveno" ili "taxi" i nista vise...za te pare ne vredi ni priblizno...pored nekih stvari sve se svodi na semplove...Pa dal toliko vredi ta ram memorija i ti njegovi efekti??? U startu znam,od internih boja mogo bi da izvucem za tezgu sledece iz njega-u smislu da stvarno bude dobro:sve gitare uz pomoc efekta (osim clean!!),mozda klavir i SVE moguce synth boje,za to je zakon,on raznih zujalica preko njegovih ubitacnih "techno,electro" ili nazovite ih kako god boja,za to JEDINO Rolandu skidam kapu....Suma sumarum plafon 20% boja za tezgu,a gde je ostalo? Semplovi... a uzmite bilo kog korga(od PA serije i Triton serije recimo )-sta sve moze iz njegove rom memorije da se izvuce? Da pricamo realno-iz ugla tezgarosha i nekog ko nema para za bacanje...a tvrdim da su 90% na forumu ljudi bas iz te ekipe(tezgaroshi) ...Svirali smo svojevremeno drug na pa60 i ja na em2000-svira on-posle njega mene nema nigde...kao deca kad se igraju...kao sto ja sad sa pa1x kad sviram povremeno sa jednim kolegom koji ima g70...pokidam ga na skoro svim poljima...Ranije sam se kunuo u rolanda...sad -da mi poklone -odmah bi ga prodao...za nase trziste samo za u studio...

Ali svako ko kupuje bilo koju klavijaturu konkretno- neka stavi prst na celo i neka razmisli za sta mu ta klavijatura konkretno treba,tj.dali ima potrebe za tim nekim boljim funkcijama-opcijama i slicno ili je kupuje cisto iz nekog prestiza,da bi bio faca i te fore- ne pisane muzicharske bolesti ...Mislite o tome... Kao sto ja razmisljam dal mi stvarno treba pa2x - ne treba i verovatno mozda nece da mi treba narednih lupam 5 ili vise godina -pa2 bi uzeo ako bi sve ritmove bazirao na loop-ovima inace za boje-32mb je sasvim dovoljno,za suprotno moze samo neko da me laze...polifonija i EQ i guitar mode ruku na srce ne vrede te dodatne pare.


Stvarno ne bih zeleo da ovaj moj post stvori neki flame na forumu,ali eto,kad je vec tema imao sam volju da napisem moje,mozda subjektivno misljenje i iskustvo... Znaci,mozda je i stvar ukusa,ako se nekom svidja (Roland) ja ne mogu niti zelim da nesto branim... tako da,"rolandovci" ,ako vam se svidja,slobodno izvolite!
Toliko si se potrudio da pišeš a nisi ništa napisao...suština svega je pljuvanje po Rolandu i hvalospev LE-u i Pa1X-u...stvarno ne razumem a i ne trudim se previše...pokušao sam i u slici i u reči da kolegama prezentujem Rolanda G da bi imali predstavu o toj spravi a izmedju ostalog opisao i opciju numeričkog biranja boja a ti ovde pišeš da treba da nosiš miša i da ti treba ne znam koliko vremena da promeniš boju...ne znam čemu ta priča...ajde što nisi ni video ni čuo tu spravu,to mogu da shvatim ali bar si mogao moje postove da pročitaš,bilo bi ti mnogo jasnije o čemu se radi...

Kolega koji je pomenuo boje na ovom fantomu je sto posto u pravu,osim par zujalica iharmonika ovoj spravi semplovi ne trebaju,to je jednostavno tako,u šta ćeš se nadam se jednog dana i sam uveriti ako budeš probao spravu...
 
Star 08.07.2008, 01:50   #86
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
Sejo 200 eura na tu cifru je prava sica...hahahaa
I ta ti je na mjestu.
Ali necu dalje.Moze me neko kritikovati.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline  
Star 08.07.2008, 01:50   #87
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Rolandinjos vs Vex !!!! Bez prepucavanja i samo opusteno i polako....
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline  
Star 08.07.2008, 01:53   #88
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
Rolandinjos vs Vex !!!! Bez prepucavanja i samo opusteno i polako....
...ne brini...nema od toga ništa...
 
Star 08.07.2008, 02:01   #89
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Rolandinjos-Vex za vas ovo pišem!!!!!!!
Ja osobno imam Triton Le i necu ga prodat bar jos nekih 5-6 godina,molim boga samo da izdrzi...Sto se tice Rolanda uvijek je imao bolje boje Roland i mjesto je nasao kod muzicara koji sviraju muziku gdje nisu zastupljene :Terce,Portamento...itd..
vec zvukovi prirodni ,umiljati cisti.. Roland nema Delapaču,al zato ima musstu koja zvuci cisto i orginalno,tako truba i jos mnogi drugi instrumenti.. Mada je roland malo poceo okretat sliku, portament je ubacio i to odlican,Terce? Mada sam vidio da ima user scale u performanci svakoj znaci da se moze slagat ,al nisam probao....

Korg Le: Triton Le je jako zahvalan instrument nas tezgarosa, ZAŠTO?
jer imamo sve u njem,mnogi kazu da to nista nije ono pravo,I Nije al zato imamo u njem svega po malo (Razni semplova) loših semplova... do duše tvornicke boje na Tritonima zvuce dosta prljavo i neprirodno zato dajem prednost rolandu....
Nije pogresno ako neko svira ovo ili ono Dobar je i korg i roland ,samo ako je u pravim rukama i na pravom mjestu... zato ljudi nemojte dizati prasinu... Rolandinjos neka je sa srecom
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (08.07.2008 u 02:05 sati)
GALA je offline  
Star 08.07.2008, 02:04   #90
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
Rolandinjos-Vex za vas ovo pišem!!!!!!!
Ja osobno imam Triton Le i necu ga prodat bar jos nekih 5-6 godina,molim boga samo da izdrzi...Sto se tice Rolanda uvijek je imao bolje boje Roland i mjesto je nasao kod muzicara koji sviraju muziku gdje nisu zastupljene :Terce,Portamento...itd..
vec zvukovi prirodni ,umiljati cisti.. Roland nema Delapaču,al zato ima musstu koja zvuci cisto i orginalno,tako truba i jos mnogi drugi instrumenti..

Korg Le: Triton Le je jako zahvalan instrument nas tezgarosa, ZAŠTO?
jer imamo sve u njem,mnogi kazu da to nista nije ono pravo,I Nije al zato imamo u njem svega po malo (Razni semplova) loših semplova... do duše tvornicke boje na Tritonima zvuce dosta prljavo i neprirodno zato dajem prednost rolandu....
Nije pogresno ako neko svira ovo ili ono Dobar je i korg i roland ,samo ako je u pravim rukama i na pravom mjestu... zato ljudi nemojte dizati prasinu... Rolandinjos neka je sa srecom
ma sve si ti Brate u pravu...i Vex je za neke stvari u pravu...samo sam napisao da bi trebalo čuti spravu pre donošenja zaključka...
 
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
fantom, novi, roland


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije