Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.02.2007, 22:31   #1
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard PSR YAMAHA 3000

Jedno pitanje za one koji dobro poznaju ovaj aranzer .Na ovom sintu mozes da pomesas dve boje za desnu ruku i to mu je mozda jedina mana naspram drugih sintova u njegovoj klasi .E sad pitanje .Kad izaberem pesmu iz MDB u nekim ritmovima ne u svim kad za desnu ruku izaberem jednu boju i upalim ritam kad svira ritam na desnoj ruki mi pored osnovne boje svira jos jedna kao dual ili terca .Posto ne mogu da pronadjem gde se to podesava pitam vas jer u tom slucaju bi imao na desnoj ruki tri boje ako se moze kako to podesavati i gde. Verovatno ima to isto i Yamaha 2000 1500 i njoj slicne pa zato je vec neko sigurno imao kontakt sa tim.
fico je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2007, 22:52   #2
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jedno pitanje za one koji dobro poznaju ovaj aranzer... ne poznajem ovaj aranzer dobro, ali znam za sigurno da ovo sto si zamislio je moguce...i ne da samo mozes tri boje imati nego mnogo (ne znam tacan broj). ako pratis onaj drugi forum, dobro se sjecam da je bilo tamo pitanje i svadja u vezi ovoga, gdje su neki tupaci tvrdili da ne moze a subasic im pokusavo da objasni da moze...trebas pronaci nekoga ko se bas razumije u aranzere, pokusaj i zlatku da se javis preko foruma mozda ti pomogne.
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2007, 23:18   #3
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da sam tamo na black listi zbog tog sto sam imao na yahoo.com mail u kojem se je naslo po nesto od clanova sta se tamo dobija za novac .A posto ne krijem ni ime ni prezime ni nista kod registracije pa tako ni na mailu na par mojih mailova sto sam slao niko ne odgovara pa me je i prosla volja da idem glavom kroz zid ili trazim neka objasnjenja zasto je to tako.Prihvatio sam cinjenicu da tako mora da bude i gotovo. Nadam se ipak da ce neki kao marco vaxter psr i jos po neki koji su imali vise kontakta sa ovim sintom znati odgovoriti a ako ne nije smak sveta zbog toga .Zelja mi je samo upoznati sint kao sto sam upozno korga tako i ovog pa ko zna mozda bude sledeci neki xxy sint ali zelim o onom kojeg imam znati sve.To ti je kao kad dovedes sebi zenu pa ju prvu godinu razgledas sa sviju mogicih strana i polozaja a nakon 20 godina braka navece samo reces pa zar opet koji je dan danas :oops: Malo sale za zdravlje
fico je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2007, 23:48   #4
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Fico, ta druga boja (terca sto kazes) se pojavljuje zato sto je upaljena opcija (dugme) HARMNY/ECHO. Kada pritisnes direct access i to dugme, mozes da izaberes setovanja za tu opciju. Koji tip drugog glasa ce da ti svira, da li ce da svira na main 1 ili 2, dali ce samo da svira samo u chord (tj. da li hoces da se taj efekat cuje samo na tonovima koje si uhvatio na aranzeru, naprimer ako si uhvatio c dur, taj drugi glas ce se cuti samo na C,E i G ako je ukljucena ta opcija chord, odnosno na svim tonovima ako nije), imas tu i tremolo opciju ... Pogledaj to, mozes lepo da dopunis boje sa tim.
marco je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 00:06   #5
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa da nisam možda i ja tamo na crnoj listi jer sam isto nešto pitao i više od 14 dana uopšte mi niko ne odgovori?
Ili šta je ovo ljudi?
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 00:13   #6
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa zavisi sta si pitao/odgovorio. Ako si pitao nesto cime ces pomoci drugima da nesto urade, a da za to ne "tresnu" 120 eura, onda jesi. Eto ja sam "popio" sut kartu odande, zato sam rekao jednom liku da nesto moze da uradi preko Style Worksa, dok ga je ...... ubedjivao da to uradi preko XGworksa, koji je naravno tezi za rad.
marco je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 00:18   #7
toma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Postovi: 166
Downloads: 522
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toma pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

samo iskljuci opciju HARMNY ili kako se vec zove
i nece ti se drugi ton javljat.

znam neke koje tu opciju koriste za terce ali t mi je bezveze jer je to neka mjesvina terci,kvarti,seksti i sta ja znam vec.

koliko se sjecam da tu mozes nariktat i triler
znaci da uzmem primjer (stisnes c i d zajedno i on sam odsvira triler) ali to ja nikad anisam korostio

ima jos svakakvih zgodnih "gluposti" pod tom opcijom HATMONY

ja se jos uvjek j........ sa psr-3000 ali nadam se da cu ga skuziti do kraja

sada i ja imam jedno pitanje

prije nekoliko dana sam skinuo neke boje iz download centra
od psr-1100

ali kad sam ukucao boje harmonike
mogu svirati samo jedan ton
nemugu vise tonova odjednom

stisnem tercu i onda se javljaju neki medjuzvukovi

zna li neko u cemu je problem

pozdrav
toma je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 00:27   #8
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U HARMONY se nikada ne moze dobiti prava terca. Nesto slicno nasoj terci (navise) je opcija COUNTRY DUET koliko se secam. Ako naprimer uhvatis C dur u aranzeru, sa tom opcijom ce se u desnoj ruci kada pritisnes naprimer C cuti i ton E.
Tomo, proveri da ti nije ukljucena opcija mono/poly. Kada je ona ukljucena (na mono) onda se lepo cuje samo po jedan ton. A kada pokusas da uhvatis akord ne moze, nego "brljavi". MOno opcija se korristi kada na boju stavljas portament0.
marco je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 00:41   #9
toma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Postovi: 166
Downloads: 522
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toma pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

imas pravo bila je ta opcija ukljucena sad radi kako treba

posto sam nov sa yamahom moze li mi netko reci

kako da u ritmu promjenim drum kit
jer neki ritmovi su ocajni pa bi zelio to napravit da zvuci kako se spada
toma je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 00:55   #10
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Posto je to novija Yamaha mozes ovako. Prvo dok si u glavnom ekranu, sa dugmetom part on/off aktiviras da ti se na dnu ekrana vide isnstrumenti. Da pise RHY1 RHY2 BASS CHD1 ... i atko dalje. Ispod ekrana se nalazi 8 dugmadi, za osam kanala. Tacnije 16, posto ima po 2 jedno ispod drugog. Ti pritisni gornje, na kanalu koji hoces da zamenis. Naprimer za bass, pritisnes gornje dugme kod broja 3. Automatski te sint baci u sekciju bassa, i na boju koja je trenutno u ritmu. E kada se to desi, mozes da izaberes novu boju. I tako odradis redom za sve instrumente koje hoces da zamenis. Kada zamenis sve sto hoce, uudjes u style creator, i kada udjes, odes direkno na SAVE, bez ikakvih podesavanja. NAPOMENA : Kada ovako menjas boje, boje se menjaju u kompletnom ritmu. I u introima, i u prelazima, i u mainovima.
Ako hoces da namestis razlicit naprimer bass u mainu A i fill A, onda PRVO moras da udjes u style creator i da tada namestis boje, pa tek onda da zapamtis.

Znaci - ako hoces promenu u celom ritmu, izvrsis promene na glavnom ekranu, pa onda udjes u style creator, i directno ides na SAVE.
Ako hoces da menjas pojedinacno za fill, za intro, za main, prvo ides u STYLE creator, izaberes za sta hoces da menjas boje, promenis, pa onda SAVE.

Jbg, verovatno izgleda zapetljano, ali nisam uspeo drugacije da objasnim. Nadam se da cete razumeti.
marco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
3000, psr, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije