Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.02.2012, 11:54   #1
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 213
Downloads: 529
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard one man band v10

Lijep pozdrav svima, procitao sam pravila i nadam se da s ovim pitanjem ne krsim pravila.

Dobio sam na poklon One Man Band, jer nemam novaca da si priustim aranzer, vec imam midi keyboard 61 tipka, m audio. Sve pjesme koje sam do sad svirao bile narodne ili ostale sve sam isa preko cubasea. E sad s ovim programom vidim da mogu ono sto sam oduvijek htio, svirati live stylove... Program je insaliran na laptopu, znaci nemam zvucnu karticu, sad me zanima dali se ikako moz povezati sa cubaseom 5, da dobije zvuk kvalitetan priblizno kao sto zvuci kada sviram midi u cubaseu, ovdje zvuci vise nekako kao u vanbasco karaoke playeru. Hvala vam.

Lp, Bozo.
Arter je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2012, 20:09   #2
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav Bozo,i ja radim u tom programu jer si ne mogu priustiti aranzer,skolarac sam,nemam prihoda...Ja mislim da se vas problem moze rijesiti povezivanjem OMB-a i Cubase tzv. virtualnim midi kablom,ne znam puno o tome ali prouciti cu ovih dana kad instaliram Cubase,pa vam javim...Mene naime zanima jedna druga stvar...Da li se u program OMB mogu ubacivati neke boje ili samplovi..?Ja nisam nasao mogucnost,a boje u OMB mi nisu nesto...Ili ako neko ima neko drugo rjesenje za to bio bi mu zahvalan...Ispricavam se moderatorima ako sam pitanje postavio na krivo mjesto,ili je vec bilo,ali nisam pronasao slicnu temu...
Postovano sa mobilnog uređaja
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2012, 20:39   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Postavili ste temu na pravo mesto, nema zime. I da vam odgovorim, moze to sve da se odradi, da uvedete neki soft sampler u OMB, i da poredjate semplove po kanalima i svirate sa tim semplovima, cak i elemente ritma da nastimate da vam sviraju semplovani instrumenti (bubanj, bass, stringsi itd..) znam posto sam ja to sve radio sa OMB doduse davno. Ne obecavam nista ali videcu veceras ponovo da instaliram OMB i da vam tacno kazem sve opcije kako se sta radi.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2012, 21:29   #4
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Boza ce ti to najbolje i objasnit (kolega Yamahapassion), posto je on dr.mr. za soft samplere
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2012, 21:55   #5
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 213
Downloads: 529
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

yamahapassion nestrpljivo iscekivam odgovor. I ako znas ovo za povezivanje sa cubaseom kao sto kolega @kac97 kaze (hvala na savjetu)
Arter je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2012, 22:03   #6
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo,i ja isto čekam odgovor,i zahvaljem se unaprijed na svakoj pomoći...Tek sam se počeo baviti s tim,a na internetu nema puno materijala...Inače s kompjutorima i software-om nije problem,o tome znam dosta,ali me zeza taj muzikalni dio..Znači semplovi,formati,koji program čita koje i to,tu sam totalni laik...Al tu smo da naučimo..

Pozdrav, Karlo
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2012, 22:47   #7
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo dok se kolega Boki ne javi,da probam da pomognem,ako se secam dobro kako to ide:

1.kada otvorite omb idite u settings,pa midi out

2.stiklirajte ona 3 kvadratica sa desne strane,a pod device odaberite asio driver,koji bi prethodno trebalo instalirati,ukoliko nemate

3.e sad,ovih 16 kanala sa strane se podesava po zelji,licno ja sam na prva dva kanala stavio vsampler,a na ostale hypersonic2

4.sve to potvrdite sa OK,potom kliknete na WINDOW i tu cete videti taj isti vsampler i hypersonic2,ili sta vec koristite,nebitno

5.kliknete na vsampler,on se otvori i tu ucitate set ili neki instrument

Ja sam u vsampler ucitavao citav tritonov set,koji je bio u sf2 formatu,konvertovan sa awave studio 10,i to bi bilo to,koliko se secam,javice se Boki da dopuni,od njega sam i ja naucio sve ovo
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2012, 23:37   #8
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala kolega na pomoći,ali mene zanima kako se to može napraviti na OMB v7.1...ta verzija nema posebne MIDI out kanale...Da li se uopće može tako nešto napraviti na toj verziji..?
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2012, 01:25   #9
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 213
Downloads: 529
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kac, kako nema, ima te midi out kanale.... provjeri ponovno
Arter je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2012, 04:07   #10
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mladjo, nista vise nemam da dodam, sve si rekao, ne bih bolje ni sam napisao. Samo jos da kazem u zavisnosti koji cete soft sampler koristiti treba vam taj format semplova, Mladen je naveo da za Vsampler (inace po meni jedan od najlaksih soft samplera) idu semplovi u formatu .sf2, dok za neki drugi sampler mora drugi format. Program awave studio je jedan od najboljih konvertera semplova i verujem da cete sa njim moci iskonvertovati sta vam treba... Inace na program OMB se moze uvesti i vise soft samplera odjednom i radice bez problema (ako imate jak komp), a po istom principu mogu da se uvode i jos neki programi za obradu i reprodukciju zvuka (kao sto je npr. NI FM8) itd itd... Sto se tice cubase, ne bih znao reci posto nikada s njim nisam radio. Sve u svemu OMB je jedan jako zahvalan program za live sviranje preko PC-ja, samo kad se covek malo pozabavi njime, i sredi ga kako njemu odgovara.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije