Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.07.2019, 10:44   #1
yinnx
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.12.2018
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
yinnx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Spremanje seta na Korg Pa80

Složio sam si neki set na klavijaturi od raznih setova što sam našao na disku pa bi sad spremio taj set na floppy/disk da mogu mijenjati lakše i da ne moram raditi full backup. Također me zanima mogu li na računalu sa tog seta koji spremim izvuć global koji sam napravio i zamjeniti globale u drugim setovima sa tim ili alternativno ako pobrišem globale hoće ostati moj global koji je bio. Ovo bi napravio jer svaki put kad ugasim klavijaturu, global protect automatski se podesi na off pa ako zaboravim promijeniti i učitam nešto moram sve ponovo namještat što je tlaka malo.
yinnx je offline   Reply With Quote
Star 01.07.2019, 15:45   #2
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najbolje ti je kad si postaviš global koji ti odgovara da uključiš zaštitu globala da ti se preko njega ne bi učitao neki drugi global iz tog seta kojeg budeš učitavao, a to ćeš napravit tako da kad uključiš global protect moraš to sačuvati tako da ideš na dugme write disk in use pa potvrdiš, ne sjećam se točno ali midlim da tako ide postupak. Onda kad ugasiš klavijaturu nećeš morati ponovo postavljati global.



Isto tako nije pametno učitavat razno razne globale iz drugih setova jer onda se znaju javljati razni problem, najbolje ti je učitavat setove bez globala, znači ili kako si i sam reko možeš ih pobrisati ili ih uopće nemoj učitavati, već samo učitaj performance, programe i stylove...
Fekete je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Fekete za ovaj koristan post:
yinnx (04.07.2019)
Star 02.07.2019, 13:33   #3
yinnx
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.12.2018
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
yinnx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napravio sam to write disk in use i sada se spremilo i kad se ugasi klavijatura, hvala ti.

Zna li netko kakva je situacija sa karticama za Korga, ove jeftinije flash kartice sa ebaya isto rade, ili treba original?

Promijenjeno od casper (02.07.2019 u 14:26 sati)
yinnx je offline   Reply With Quote
Star 02.07.2019, 14:31   #4
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam na koje jeftinije misliš kartie, ove za pa80 baš i nisu jeftine jer ih i nema baš više puno, nisam sigura,n ali mislim da se više ni ne proizvode. Za pa 80 moraš imati znači baš Flash Memory Card 16mb, ne ove SD ili Smart meda kartice koje su puno jeftinije jer pa80 ne koristi takve.



Ja sam sebi naručio original, bar mislim da je original, naručio sam iz njemačke preko ebaya za nekih 50ak dolara, to je bilo prošle godine jer sam imao problema sa starom karticom. Nemam nikakvih zamjerki ova radi savršeno. Teško da ćeš naći ispod te cijene jedino možda kakvu več rabljenu.. bilo je te kartice i prije par godina teško naći kod nas, a danas još teže...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg s-l500.jpg (33,6 KB, 48x skinuto)
Highslide JS
Fekete je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Fekete za ovaj koristan post:
yinnx (04.07.2019)
Star 03.07.2019, 07:57   #5
yinnx
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.12.2018
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
yinnx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za 45$ sam našao novu na ebay ali je plastična. Ova koju sad imam u klavijaturi je u metalnom kućištu a takvih nema ispod 80+ i to su polovne. Uzet ću ovu za 45 pa šta bude. Kad zamjenim karticu u sred svirke jel potrebno da gasim klavijaturu ili će odmah raditi? Cilj mi je da mogu cijeli set i sample zamijeniti ispod minute a učitavanje backupa na karticu traje i do pola sata, čak i za ove manje backupe do 8MB, još imam floppy emulator sad al je svejedno presporo.
yinnx je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2019, 17:41   #6
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

karticu se ne smije nikako vaditi dok klavijatura radi, moraš ju prvo ugasiti pa onda zamijenit karticu, ali onda moraš i učitati i taj drugi set sa floppy-a kad upališ klavijaturu, ali to je po meni glupo raditi usred svirke, pa meni je bolje da si nađeš neki set koji će ti odgovarati za sve ono što ti treba, uvijek možeš naći neki set koji ti donekle odgovara pa ga uradiš po svojoj mjeri ...
Dodato:
što se tiče kartie ja bih ti bolje preporučio da kupiš ovu skuplju, metalnu, jer nisam nikad ni čuo da ima za pa80 neka plastična, a i ko zna koliko koliko će ti ta dugo raditi pa ćeš ponovo morat kupiti...

Promijenjeno od Fekete (03.07.2019 u 17:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Fekete je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Fekete za ovaj koristan post:
yinnx (04.07.2019)
Star 04.07.2019, 06:31   #7
yinnx
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.12.2018
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
yinnx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A trenutno mi je set da se može svirati više manje sve što trebam. Ali kontam da je zgodno imati druge boje pri ruci a cijena kartice nije baš paprena da se ne može priuštiti. Možda bi bolje bilo da proučim malo ovaj software i složim si kako treba na jednu karticu sve.
yinnx je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2019, 11:01   #8
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po meni svakako bi ti bilo najbolje da si središ jedan tvoj set na kojem ćeš imati sve što ti treba, ja sam tako sebi složio stvari iz više setova i jako sam zadovoljan dobivenim, to je dosta posla ali kad jednom središ miran si.
Dodato:
imaš tu na forumu podosta tema o tome kako se to radi pa malo pretraži teme i naći ćeš sve što ti treba

Promijenjeno od Fekete (04.07.2019 u 11:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2019, 15:16   #9
yinnx
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.12.2018
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
yinnx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pregledao sam već dosta stvari, slažem se da je najbolje sam slagati kako ti odgovara, znaš gdje ti se što nalazi.

Promijenjeno od Dell (08.07.2019 u 08:55 sati)
yinnx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije